Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Rasszistának számítok, ha ezt...

Rasszistának számítok, ha ezt gondolom a Közel-keleti és Észak-afrikai migránsok Európába való befogadásáról?

Figyelt kérdés

Szerintem nem kellene befogadni ezeket a népeket, mert elég nagy esélyét látom, hogy képtelenek lesznek integrálódni a társadalomba a kulturális különbségek miatt.

Természetesen megvan az esély, hogy valamennyi része ezeknek a bevándorlóknak tudna integrálódni, de szerintem nem éri meg a kockázat.


Szerintem egy vadidegent senki sem engedne be az otthonába.


2020. szept. 23. 11:30
1 2 3 4 5 6 7
 21/68 anonim ***** válasza:
17%

Kulturális különbségekbe meg inkább bele se menjünk, magyarok se tudják sokszor leküzdeni a kulturális különbséget leküzdeni, ilyen téren se kell álszenteskedni."


Irigykednek a jólétre, vagyis az nekik nem is kell.

Nekik bőven elég az is hogy ők legalább nem migránsok.

Meg az álomvilág, hogy mo. a kánaán és mindenki ide akar jönni mert itt bizony jobban élnek mint az egész világon bárki. Szánalmas

2020. szept. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/68 A kérdező kommentje:

#16


Nekem nem ez a tapasztalatom. A környezetemből nagyon sok ember dolgozik Ausztriában, Németországban. Kisebb részt diplomás emberek és a java szakmunkás vagy még a szakmunkásképzőt sem végezte el. A legtöbbjük elég jól megtanult németül odakinnt. Konkrétan az unokatestvérem, aki segghülye volt az iskolában idegennyelvekből is úgy megtanulta a nyelvet 5 év alatt, hogy el tud beszélgetni németekkel nem hétköznapi témákról is.

2020. szept. 23. 18:05
 23/68 anonim ***** válasza:
100%
Csak emiatt a véleményed miatt nem vagy rasszista, de abszolút érthető és én is egyetértek vele.
2020. szept. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/68 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy rasszista kérdező, csak realista. Nem véletlen tartja a mondás, hogy "Hasonló a hasonlónak örül."

Egyébként egy friss kutatás szerint(Beiersdorfer: Gaste, arbeitskrafte. 2020. H.V.), a külföldön dolgozó magyarok közül azok szorulnak segélyre, és egyéb kisegítő ellátásra (mert nincs munkájuk, és nem is akarnak dolgozni), akik liberális-toleráns szemléletűnek gondolják magukat.

2020. szept. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/68 anonim ***** válasza:
45%

mindentudó:


Pedig pont az a lényege a logikátoknak, hogyha már egyetlen egy darab is olyan, akkor senkit se engedjünk. Eme logika mentén, hogyha már egyetlen egy magyarral is gond van, akkor mi se akarjunk Nyugatra menni.

2020. szept. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/68 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező:

Hazudj már hihetőbbet. Aki hülye volt nyelvekből az iskolába az pont nem fogja kint se megtanulni, hiába anyanyelvi környezet. Nyelvérzék kell, nincs nyelvérzéked (ami az iskolában megmutatkozik), akkor sose fog rendesen megtanulni egy nyelvet.

2020. szept. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/68 A kérdező kommentje:

#25


Szerintem meg kulturálisan igen is a nyugathoz tartozunk, a bevándorlók többsége meg nem.


#26


Szerintem meg sokkal jobban rávolt kényszerülve külföldön mint az iskolában a nyelv megtanulására. Arra esetleg nem gondoltál, hogy lehet meg volt a nyelvérzéke csak rossz oktatást kapott az iskolában?


Nevetséges, hogy jobban tudod, hogy mik a tapasztalataim mint én magam.

2020. szept. 24. 14:09
 28/68 anonim ***** válasza:
0%

"Szerintem meg kulturálisan igen is a nyugathoz tartozunk, a bevándorlók többsége meg nem."


Hiába akarod bemagyarázni, hogy nyugathoz tartozunk kulturálisan, ha sok magyar a legalapvetőbb beilleszkedésre se hajlandó. A legalapvetőbb beilleszkedés meg az, hogy megtanulod valamennyire a nyelvet. Még ez szokott a legkisebb gond lenni, de sok más szabályt se hajlandó sok magyar betartani, pl.: olyan helyeken akarnak grillezni ahol nem lehet, aztán ők vannak felháborodva, stb.


"Szerintem meg sokkal jobban rávolt kényszerülve külföldön mint az iskolában a nyelv megtanulására. Arra esetleg nem gondoltál, hogy lehet meg volt a nyelvérzéke csak rossz oktatást kapott az iskolában?"


Akkor leírom megint: iskolában nem volt nyelvérzéke hozzá, akkor kint se tanulta volna meg. Nincs olyan, hogy valaki idehaza nem tudja a nyelvet, kint meg simán megtanulja. Szokni a beszédet legfeljebb sokat segít, ha kimész egy anyanyelvi országban, de csak attól, mert kint valaki úgy, hogy előtte nem ment neki a nyelv nem fogja megtanulni.

2020. szept. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/68 anonim ***** válasza:
100%
Jó lenne, ha az arabokkal, négerekkel, pakikkal az lenne a legnagyobb baj, hogy tiltott helyen akarnak grillezni.
2020. szept. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/68 A kérdező kommentje:

#28


Akkor az angol is képtelen beilleszkedni, mert amikor idejön a bulinegyedbe üvöltözik az utcán? Pedig ez, hogy az angol turista nem tud viselkedni sokkal inkább általánosan elfogadott példa mint az, hogy a "magyar ott grillezik ahol nem szabad" szerintem erről senki nem hallot még csak neked volt egyetlen személyes példád, de cáfoljanak meg a kommentelők, ha ezt a negatív példát gyakran hallották külföldön élő magyarokról.


"Szokni a beszédet legfeljebb sokat segít, ha kimész egy anyanyelvi országban, de csak attól, mert kint valaki úgy, hogy előtte nem ment neki a nyelv nem fogja megtanulni."


Nyilván nem csak azzal tanulja a nyelvet, hogy kinnt van, de ha a környezetében folyamatosan rá van kényszerülve, hogy nyelvet tanuljon és autodidakta módon tanulja is azt szerintem szép eredményt el tud érni.

2020. szept. 24. 16:27
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!