Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Azon gondolkodtam tegnap...

Azon gondolkodtam tegnap éjjel, ha putyinnak az álmai közt szerepelne az, hogy a holdra utazzon, lehetségesnek lenne számara?

Figyelt kérdés
2020. nov. 13. 14:46
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

#10: Utánanéztem, már évekkel ezelőtt. :) A szovjet rakétatechnika már az '50-es években is fejlettebb volt az amerikainál. De! Felmenni az űrbe egy dolog. Leszállni a Holdon úgy, hogy utána fel is tudj onnan szállni, az meg egy másik. Az ehhez szükséges technikát a szovjetek nem tudták megalkotni, és a hetvenes évek közepén hivatalosan is leállították a Hold-programjukat. Mindezt 1990 körül hozták nyilvánosságra.


Lehetséges, hogy később, amikor Oroszország a rendszerváltás káosza után stabilizálódott, dolgoztak rajta újra titokban. De ezt több okból is elég valószínűtlennek tartom, most ezt nem akarom kifejteni.

2020. nov. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

11

Az orosz rakétatechnológia ma is a 60-as évek szintjén van. Az amcsik azért vitetik magukat a ruszkikkal mert olcsó és az orosz űripart így tartják életben, hogy a szakembereik ne az Al-kaidának ISISnek stb fejlesszenek rakétákat. De mivel ez a projekt sikertelen volt fel is számolják éppen.

2020. nov. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!