Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért gyengébb a kereszténység...

Miért gyengébb a kereszténység hatása a politikára nyugaton, mint nálunk?

Figyelt kérdés

Míg nálunk 1950 és 1970 között üldözték a keresztényeket, nyugaton ebben az időben még gyakorlatilag államvallás volt és ezen csak a 70 -es évek második felében kezdtek el lazítani. Az is érdekes, hogy Oroszország ma keresztény országnak számít Európán belül, holott ott az üldözés már az 1920 -as években is ment.


Lehetséges, hogy jót tesz az üldözés a kereszténységnek? Rómában is üldözték őket..



2021. okt. 19. 20:31
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
27%
Mert nyugaton illuminati kormányok vannak
2021. okt. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 A kérdező kommentje:

1:


- De nálunk meg nyílt üldözés volt.

- Biztos vagy benne, hogy ők nem keresztények is mellette? Goethe az volt.

2021. okt. 19. 20:44
 3/62 anonim ***** válasza:
24%

Nem volt államvallás Nyugaton.

Ha az lett volna, nem kezdődtek volna meg a muszlim betelepítések, ugyanis azok pont 50-70 körül kezdődtek.

2021. okt. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
64%

Mi van? Hol látsz itt keresztényeket?


Én félig lengyel vagyok, így apukám római katolikus hitét vettük fel, de kisvárosban felnőve volt szerencsém tapasztalni, hogy hogyan csökkent le a hívek aránya az egyház közösségben. Egyébként meleg vagyok.


Általános iskolában kifejezetten csak ketten voltunk vallásossak az osztályban, én meg egy jehova tanúja osztálytársam, szakiskola első két évében dettó ugyanez a helyzet volt, szakközepes osztályban is ez volt a helyzet ketten voltunk vallásossak egy pünkösdista lánnyal.


Legtöbbjük max akkor látott templomot, mikor nagy keresztényként megkeresztelkedtek babakorukban, aztán soha többet. Többen voltak azok is, akiket megse kereszteltek.


Egyébként, hogy miért is nem maradtak sokan a mi egyház közösségünkben arra az első papunk adta meg a választ, aki arra a kamaszlányra aki nem járt rendszeresen templomban, a panellakásunk környékén azt mondta neki, hogy hallom Esztike, már nem jársz a templomba, hát jó nagy krva lesz belőled így... Na hát az ilyen stílusú papok miatt nem járnak templomba az emberek, meg elegük van a politizáló de szociálisan teljesen érzéketlen egyházból, meg a konzervativizmusból..

2021. okt. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 A kérdező kommentje:
3: Ideiglenesen, a munkaerőhiány enyhítése érdekében. Ami most van, az a 90 -es évek óta történik.
2021. okt. 19. 20:54
 6/62 anonim ***** válasza:
76%
Egyébként az a lány vigyázott rám kisebb koromban akit az a pap lecédázott...
2021. okt. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 A kérdező kommentje:

"Na hát az ilyen stílusú papok miatt nem járnak templomba az emberek, meg elegük van a politizáló de szociálisan teljesen érzéketlen egyházból, meg a konzervativizmusból..":


Ha elegül lenne a konzervatívuzmosból, most nem két (vagy 3 a Mi hazánnkkal együtt) überkeresztény konzervatív férfi nézne egymással farkasszemet a választáson.

2021. okt. 19. 21:07
 8/62 A kérdező kommentje:
Másik dolog, hogy én például a Svéd evangélikus egyház esetén úgy érzem, ők azért lazítottak a konzervatív nézeteiken például a melegekkel kapcsolatban, mert másképp a mai ateista világban nem maradtak volna életben.
2021. okt. 19. 21:09
 9/62 anonim ***** válasza:
82%
Hogy "üldözték" volna, ez talán érzelmileg túlfűtött, erősen egyoldalúan elfogult jellemzés, magyarán: nem igaz. Az '50-es évek első felében a budai Villányi úti templom tele volt hívekkel és rendszeresek voltak a körmenetek is. 1977-ben voltam Moszkvában és jártam több templomban. Az egyik a külvárosban volt és reggeli órákban tele volt istentiszteletkor hívekkel. Egyik vasárnap egy központi helyen levő templomban volt istentisztelet, mozdulni nem lehetett a tömegtől és láthatóan senkit nem feszélyezett az "üldöztetés".
2021. okt. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 hypno ***** válasza:
85%

Ezzel a "nálunk 1950 és 1970 között üldözték a keresztényeket" dologgal az a legnagyobb probléma, hogy még élnek azok akik tudják, hogy ez tényszerűen nem igaz.

Nyilván államosították a vagyonukat amit nem Istentől kaptak hanem az államtól, meg a hivatalos állami ideológia nem a kereszténység volt, de azért ez nem üldözés.


Most pedig azért tűnik nagyobbnak a hatása, mert a vallásosság az új párttagság. Ahogy a rendszerváltás előtt sem azért volt annyi párttag, mert meggyőződéses kommunisták lettek volna, most sem istent találták meg, hanem a lehetőséget hogy jó pontot jelenthet, ha vallásosnak mondják magukat.

2021. okt. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!