Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért gyengébb a kereszténység...

Miért gyengébb a kereszténység hatása a politikára nyugaton, mint nálunk?

Figyelt kérdés

Míg nálunk 1950 és 1970 között üldözték a keresztényeket, nyugaton ebben az időben még gyakorlatilag államvallás volt és ezen csak a 70 -es évek második felében kezdtek el lazítani. Az is érdekes, hogy Oroszország ma keresztény országnak számít Európán belül, holott ott az üldözés már az 1920 -as években is ment.


Lehetséges, hogy jót tesz az üldözés a kereszténységnek? Rómában is üldözték őket..



2021. okt. 19. 20:31
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:
57%
#29: valamilyen okból valóban ritkán olvassák fel hittanon: 4 Mózes 5:11-31. Olvasd végig, igen tanulságos. A legtöbb egyenes és korrekt embert a Biblia elolvasása szabadít fel a keresztény vallás alól.
2021. okt. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 anonim ***** válasza:
100%
Én valahogy akkor éreztem magam felszabadultnak, mikor végül is rájöttem, hogy szabadgondolkodó vagyok, mivel ahogy elkezdtem kritikusan gondolkodni kamaszként, rájöttem, hogy nem bennem van a hiba...
2021. okt. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 anonim ***** válasza:
47%

"4 Mózes"

Ez melyik vallás?


"a Biblia elolvasása szabadít fel a keresztény vallás alól"

Az Ószövetség olvasása szabadít fel a keresztény vallás alól? És akkor a zsidókkal mi újság? Őket hogyhogy nem szabadítja fel a zsidó vallás alól?

2021. okt. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 anonim ***** válasza:
57%

Ha te azt hiszed, hogy az Ószövetség törvényei nem vonatkoznak rád, nagyon el vagy tévedve. Legutóbb még a 10 parancsolat is az Ószövetségben volt. Csak nagyon amatőrök hiszik azt, hogy az Ószövetség nem tartozik a kereszténységhez XD


Olvasd el a Bibliát, ismerd meg a vallást amit magadénak mondasz.

2021. okt. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 anonim ***** válasza:
47%
Olvasom. Sehol sincs benne szó támogatott abortuszról.
2021. okt. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 anonim ***** válasza:
57%
Nem egyszerűen támogatott, hanem kötelező. Most jobb? Végigolvastad?
2021. okt. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 anonim ***** válasza:
47%
Melyik fordítást olvassam? Amelyiket én használom, abban nem is szerepel az abortusz szó.
2021. okt. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 anonim ***** válasza:
A Károli féle Bibliában nemigen találod az abortusz szót, de ha már a pontos igehelyet beidéztem neked és veszed a fáradságot, hogy elolvasod, könnyen felismered a magzatelhajtás egyértelmű lépéseit. Bízom benned, menni fog. Ha nem volna Biblia otthon: [link]
2021. okt. 24. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 kürasszír ***** válasza:
26%

# 38


Ezek a lényeges részek:


"17 Vegyen a pap egy cserépedénybe szent vizet, azután vegyen a pap a hajlék földjén levő porból, és tegye a vízbe.


23 Azután írja föl a pap ezeket az átkokat egy lapra, mossa bele a keserű vízbe,


27 Miután megitatta vele a vizet, az történik, hogy ha az asszony csakugyan tisztátalanná vált, mert hűtlenséget követett el férjével szemben, belehatol az az átokhozó víz, keserves fájdalmat okozva, megdagad a méhe, és koraszülővé válik a medencéje. Az az asszony átkozott lesz népe között.


28 De ha nem vált tisztátalanná az asszony, hanem tiszta maradt, akkor a víz nem árt neki, és képes lesz gyermeket szülni."


Szerinted a szentelt víz, a paráznaság feltételezett helyének földjéről vett por és a lapra írt, a vízbe belemosott átokszöveg koktéljának elfogyasztása a "magzatelhajtás egyértelmű lépései"?


MERT A TEOLÓGUSOK ÉS A VALLÁSTÖRTÉNÉSZEK SZERINT NEM. SŐT, SZERINTEM SEM: :)

2021. okt. 24. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 kürasszír ***** válasza:
60%

# 28


EZT ÍRTAD: "Cringe faktor 9999-es értéken. Elgondolkodtál már azon, vajon ez mit jelenthet? Komolyan elhiszed, hogy valaki hobbiból kihordana a 40. hétig egy babát, csak hogy aztán poénból abortálhassa? Nem ismerem az állítólagos ajánlás hátterét és indoklását. Majd gondolom megírod nekünk hol olvastad."


Nem hallottál a spanyolországi Ginemedex botrányról, vagy Kermit Gossnell esetéről?


Mindkét esetben jogerősen ítéltek el a bíróságok sokszoros, illegális, egészséges nők egészséges magzatain végzett harmadik trimeszteres abortuszokért nőgyógyászokat.

[link]

[link]

[link]


Az ENSZ WHO ajánlása világosan kifejti, hogy ellenzi a terhességmegszakítás időbeli korlátozását, az indokláslényege, hogy az emberi jogok a WHO álláspontja alapján csak a születéstől kezdődnek, így a magzatot nem illetheti meg semmiféle törvényi védelem, ugyanez az Amnesty logikája is.

"Amnesty International continues to call for full decriminalization of abortion. But whereas our previous policy advocated for abortion access under certain circumstances, we now call for universal access to safe abortions for all people who need them." A "full decriminalization" jogilag azt jelenti, hogy a terhességmegszakításnak legálisnak kell lennie bármiféle korlátozás nélkül, azaz elvileg a születésig.

[link]


Bocs, de nem ismered a történelmet. Ilyenkből látszik, amikor ezt írod: "A náci katonák övcsatján sem mókából volt a "Gott mit uns" felirat!" A "Gott mit uns" ugyanis 1701-től a Porosz Királyság jelmondata, amelyet 1871, a német egység létrejöttét követően egészen 1962-ig folyamatosan használtak a német, majd a nyugat-német hadseregben. Semmi köze a nácikhoz, pusztán hagyományból szerepelt alattuk, majd egészen 1962-ig a hadsereg egyenruháin.

2021. okt. 24. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!