Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért gyengébb a kereszténység...

Miért gyengébb a kereszténység hatása a politikára nyugaton, mint nálunk?

Figyelt kérdés

Míg nálunk 1950 és 1970 között üldözték a keresztényeket, nyugaton ebben az időben még gyakorlatilag államvallás volt és ezen csak a 70 -es évek második felében kezdtek el lazítani. Az is érdekes, hogy Oroszország ma keresztény országnak számít Európán belül, holott ott az üldözés már az 1920 -as években is ment.


Lehetséges, hogy jót tesz az üldözés a kereszténységnek? Rómában is üldözték őket..



2021. okt. 19. 20:31
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 anonim ***** válasza:
85%
Nyugaton már volt alkalmuk megtapasztalni hová vezet, amikor a vallás és az állam összefonódik. Minden ország elemi érdeke a szekuláris állam rendszere. Még a vallásos embereknek is jobb egy szekuláris berendezkedésű országban élni. Ellenpéldaként tekints az muszlim államokra, hová vezet amikor a vallás túlterjeszkedik.
2021. okt. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/62 kürasszír ***** válasza:
84%

# 11


Ha szerinted nem üldözték a kommunisták Magyarországon a keresztényeket, akkor hogy zárták tömegesen börtönbe, kenyszermunkatáborba a papokat, szerzeteseket, apácákat, akik közül sokan ott meghaltak?


Miért deportáltak a Szovjetunióba magyar papokat?


Miért ítélték életfogytiglani börtönbüntetésre Mindszenty Józsefet, a magyar katolikus egyház fejét?


Miért oszlatták fel és tiltották be a szerzetesrendeket?


Miért államosítottak több ezer egyházi iskolát?


Azt tudtad, hogy a titkosszolgálatok tervszerűen, állami program keretében bomlasztották az egyházakat, ügynökök százait beépítve?


Az megvan, hogy voltak papok, akiket az ÁVH kínvallatasa során egyszerűen agyonvertek?


Te meg képes vagy leírni, hogy nem üldözték az egyházakat és a kereszténységet.

2021. okt. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/62 A kérdező kommentje:
11: 1950 és 1990 között megtapasztalták a soha addig nem látott fejlődést, igen. Mondjuk az is igaz, hogy nyílt összefonódás már nem volt, viszont Amerikában például elég erős volt a keresztény lobbi (a 90es években még tiltva volt a melegházasság) és elnök is csak nyíltan keresztény, templomba járó ember lehetett. Az agnosztikus/ateista/fellazított keresztény vezetők elterjedése már a 90es évek után történt.
2021. okt. 21. 23:51
 14/62 A kérdező kommentje:

11: Az iszlám és a keresztény vallás között mondjuk alapvető különbség, hogy a keresztényeég Jézus tanításainak megfelelve nem törekszik nyílt hatalomátvételre, viszont a későbbi katolikus és abból származó egyházak burkoltan komoly hatalmat gyakoroltak a politikai döntéshozás és az emberek gondolkodása(gyereknevelés pl) felett.


Az iszlámnál ezzel szemben a vallás nyíltan hatalomra törekszik és konkrétan meg van szabva, hogy hogy kell kinéznie egy iszlám államnak milyen törvényekkel.

2021. okt. 21. 23:55
 15/62 anonim ***** válasza:

#13: az USA elnöke ma is csak egy keresztény ember lehet, mást nem választanak meg.


#14: nem értek egyet veled, Lengyelországban komoly bajok forrása a keresztény hatalomátvétel. A történelem bizonyítja hogyan fonódtak össze az európai hatalomszerző erők és a keresztény egyház. Lásd a náci Németország, az olasz Mussolini, a spanyol Franco világa.


De korábban is ez volt a jellemző, a pápaság nem elégedett meg a hit táplálásával, Európa-szerte igyekezett az uralkodott felé kerekedni.


Mind a mai napig ezt látni idehaza is, amikor a templomban nem csak Istenről szólnak a hívők felé, hanem azt is megmondják, kire kell szavazz. Ez a mai realitás.


"Lehetséges, hogy jót tesz az üldözés a kereszténységnek?"


Igen, ez az ami a leginkább táplálja a tüzet. A kereszténység milliók haláláért felelős, milliók jogait korlátozzák, de mégis napi szinten rettegnek a hívők, mert üldözik őket. Sosem értettem hogyan nem látja egy átlag hívő mekkora hazugság ez. Hol kerül egy keresztény bajba Magyarországon a vallása miatt? Az állam számolatlan önti az adónkat az egyház zsebébe. Aki nem keresztény, azokat nyiltan becsmérlik. Keresztény értékrend alapján hoznak törvényeket és korlátozzák honfitársaink jogait. De azért a hívők az áldozatok, őket üldözik...

2021. okt. 22. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/62 kürasszír ***** válasza:

# 15


Hitler viszonya a katolikus egyházzal súlyosan konfliktusos volt, már 1937-ben nyílt összetűzésbe került magával a pápával, aki "Mit brennender Sorge" kezdetű híres enciklikájában keresztényellenes ideológiának nyilvánította a nácizmust.


"Ugyanakkor a nemzetiszocialista állam igyekezett egyre erősebb befolyást gyakorolni az evangélikus egyházra, valamint egyre erőszakosabban fordult szembe a katolikus egyházzal. 1934-ben a Gestapo meggyilkolta a német politikai katolicizmus egyik vezető képviselőjét, Erich Klausener-t (1885-1934), a kapcsolatok megromlása miatt XI. Piusz pápa 1937-ben kiadta híres, a nemzetiszocializmust és annak egyházpolitikáját nyíltan elítélő Mit brennender Sorge kezdetű enciklikáját. 1936-ben Oldenburg tartomány náci vallás- és oktatásügyi minisztere, Julius Pauly elrendelte a feszületek eltávolítását az állami és oktatási intézményekből (Kreuzerlass), beleértve az egyházi fenntartású iskolákat is, a döntéssel szemben azonban olyan széles körű ellenállás, "keresztharc" (Kreuzkampf) bontakozott ki Franz Uptmoor katolikus káplán vezetésével, hogy a hatóságok a rendelet visszavonására kényszerültek. 1941-ben Hitler megfenyegette Bajorország nemzetiszocialista helytartóját, hogy lecsukatja, mert az elrendelte a feszületek eltávolítását az iskolákból. A háború alatt is gyakran mondogatta követőinek, hogy az egyház megleckéztetésével várni kell a háború utánig, akkor viszont fel kell majd szabadítani az ifjúságot a hatása alól.[42] 1941-től Hitler nagyszabású támadást (Klostersturm) indított a német katolikus szerzetes- és apácarendek ellen, mely során több, mint 200 kolostor és 100 egyéb egyházi létesítmény bezárására és államosítására került sor. A katolikus klérusból különösen Clemens August von Galen (1878-1946) püspök, "Münster oroszlánja" (Löwe von Münster) szállt szembe nyíltan Hitler egyházpolitikájával, továbbá a nemzetiszocialista fajelmélettel, az eutanázia és kényszersterilizációs programokkal, valamint a szerzetes- és apácarendek feloszlatásával, és a kolostorok államosításával." [link]


Hitler tömegesen deportáltatta koncentrációs táborokba a katolikus papokat, ahol sokan meghaltak közülük.

2021. okt. 22. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/62 kürasszír ***** válasza:

# 13


Ezt írtad: "1950 és 1990 között megtapasztalták a soha addig nem látott fejlődést, igen."


Szerinted az, hogy papokat vert agyon és kínzott halálra a kommunista titkosrendőrség, az szerinted a fejlődés megtapasztalása?


Ez most komoly?

2021. okt. 22. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/62 kürasszír ***** válasza:

# 9


Ezt írtad: "Hogy "üldözték" volna, ez talán érzelmileg túlfűtött, erősen egyoldalúan elfogult jellemzés, magyarán: nem igaz. Az '50-es évek első felében a budai Villányi úti templom tele volt hívekkel és rendszeresek voltak a körmenetek is. 1977-ben voltam Moszkvában és jártam több templomban. Az egyik a külvárosban volt és reggeli órákban tele volt istentiszteletkor hívekkel. Egyik vasárnap egy központi helyen levő templomban volt istentisztelet, mozdulni nem lehetett a tömegtől és láthatóan senkit nem feszélyezett az "üldöztetés"."


Már megbocsáss, de a történészek egybehangzó véleménye szerint a Szovjetunióban Sztálin alatt a különböző egyházak papságának nagyjából 90 %-át kivégezték, vagy egyéb módon meggyilkolták, közel 20 000 000 másik emberrel egyetemben.


Nyomatékosítom a papság 90 %-át megölték Sztálin alatt a történészek szerint.


Szerinted ellenben nem volt egyházüldözés a Szovjetunióban. Szuper.

2021. okt. 22. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/62 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként Lengyelországban tényleg komoly hatása és befolyása volt az egyháznak és van mind a mai napig is. Nem véletlen nevezik őket a keresztény táliboknak, egyes papok minden esetben megtiltanák az abortuszt...


Azt elismerem, hogy a rendszerváltás előtt komoly bázist biztosított az egyház a rendszeren kívüli ellenzézki mozgalomnak, viszont ott is volt mindenféle áramlat, mint ahogy mais vannak anarchista mozgalmak oda kinn...

2021. okt. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/62 kürasszír ***** válasza:

# 19


A keresztény egyházak többsége emberölésnek tekinti az abortuszt.


Az abortusz Európában az 1950-es, 1970-es évekig szinte mindenhol szigorúan tiltott volt. Nagy-Britanniában például 1967-ig 20 évig terjedő fegyházzal volt büntethető.

2021. okt. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!