Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Aki látta már Tomcat videót...

Aki látta már Tomcat videót változott a véleménye az ukrán orosz konfliktusról, esetleg tisztábban lát?

Figyelt kérdés

Megnéztem 1-2 videóját a témával kapcsolatban, és durva hogy mik mennek amit mi észre sem veszünk/vettünk :D


Link akit érdekel, ha még nem látta: https://www.youtube.com/watch?v=dORsCfEOkuI


Kíváncsi lennék a véleményetekre.



2022. ápr. 19. 19:46
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

10: meg a követői, mint a kérdező, akik nem értik, hogy mindenki manipulál, ezért minden információmorzsának utána kell menni, hogy mi a forrása, és ha nincs több helyről megerősítve, akkor simán lehet kitaláció, manipuláció


Csak ugye az emberek többsége lusta, illetve sok munka mindennek utánamenni, ezért inkább elhiszik azt, ami nekik szimpatikus.

2022. máj. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Remélem nem késő még válaszolni :D


Nem változott a véleményem, de sokszor magam sem tudom mit gondoljak bizonyos szituációkról, de ilyenkor nem primitív ember módjára próbálok döntést hozni és átállni egy oldalra, mert akkor követném a többi birkát. Sajnos a legtöbb ember ezt teszi, de miért rossz az, ha nem tartozol egyik oldalhoz sem, hanem próbálsz értelmesen utánamenni a dolgoknak? Amikor megnéztem a videóit sok dolog logikussá vált számomra, ugyancsak sok dolgot nem értettem és nem volt logikus ami a videóiban elhangzott, nem is értettem mindennel egyet.


Többek között kiemelnék pár (általam fontosnak tartott) részletet (ami természetesen csak egy apró fogaskerék a nagy gépezetben, de a #11-es már jól összefoglalta, hogy az átlag ember egyszerűen lusta utánamenni a többi részletnek):


- Tomcat többször kihangsúlyozta, hogy az oroszok igen gyengécske stratégiai erőforrásokkal rendelkeznek, ezt olvashatod több jobb és bal oldali forrásból is egyébként. Emiatt teljesen egyet tudok érteni azokkal az érveivel, hogy az oroszok minden erejükkel próbálnak spórolni az erőforrásaikkal, pl nem lődöznek feleslegesen civilekre, ha nagy hatásfokú fegyverekkel ellenséges álláspontokat is támadhatnának. Ha ezt valaki nem így látja, próbáljon már meg egy stratégiai játékkal a legnehezebb szinten játszani pazarló üzemmódban.

- azt azonban kizártnak tartom, hogy az orosz katonák egyszerűen nem esnek bűnbe és nem használnák ki a helyzetet. Biztos vagyok benne, hogy rengeteg katonai bűncselekmény történik orosz és ukrán oldalról is, mert ilyen az ember, buta és kapzsi. Másrészről nézzünk szét néhány csata utáni városok romjain.


Szóval, nem kell félteni egyik oldalt sem, de a háború szinte biztos, hogy nem ok nélkül tört ki a két fél között, ugyan az megy nagyban, mint 2 civakodó ember között kicsiben. Elég egy beszólás, egy rúgás a levegőbe és bepöccen a másik fél is, ennyi elég is a bajhoz.


Véleményem szerint a háború nem jó, és nem így kell megoldani Ukrajna (és Oroszország) problémáit sem. De tudunk jobbat? Van jobb megoldás? Lenne oly bátor valaki, aki elmagyarázná a drága birkáknak (mind a két oldalra értettem), hogy mit értettek félre és hogyan kellene feloldani az emberek közötti konfliktusokat? Sokan vannak, szóval fel kell kötni a gatyát.


Járjunk nyitott szemmel és mindenre kérdezzünk rá, mert a (jó) válaszok a részletekben rejlenek.

2022. okt. 4. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!