Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ki mit gondol, hogy az USÁ-ban...

Ki mit gondol, hogy az USÁ-ban megszüntették az alkotmányos abortuszhoz való jogot? Én támogatom.

Figyelt kérdés

Lefordítva: nem számít alkotmányellenesnek az abortusz betiltása. 13 republikánus állam kapásból be is tiltotta.


Szerintem helyes. A magzat a fogantatás pillanattól fogva egy külön élet, nem az anya teste, csupán abban fejlődik. Nagy félreértés belemenni a vitába, hogy a fejlődés melyik szakaszától számít valami életnek, mert senki nem tudja bebizonyítani, hogy az úgynevezett lélek vagy öntudat mikor jleenik meg a testben - ezért azzal a feltételezéssel kell élnünk, hogy ez a fogantatáskor megjelenik.

Értem, hogy a woke és feminizmus szerint az az "anya teste" meg "önrendelkezés", sőt ami ijesztő, hogy a jobboldali barátaim túlnyomó része is inkább abortuszpárti, de én nagyon örülök ennek a győzelemnek a józan ész oltárán. Persze nincs kétségem, hogy szavazás hova fog kifutni. Számomra vicces, hogy egyesek azt mondják, "vissza a középkorba" konkrétan arra, hogy valakik az életet védik... Másfelől a legnagyobb baromság ez a kijelentés, hiszen a középkorban többnyire mindig is volt abortusz :)).

Teszem hozzá, három esetben támogatnám az abortuszt: ha annyira fogyatékos a gyerek, hogy nem képes az önellátásra avagy "hasznot" termelni a társadalomnak, akkor, ha nemi erőszakból fogant, vagy ha veszélyezteti az anya életét a szülés. De semmiképp sem akkor, amikor a 22 éves kiscsaj még inkább "élni" akar meg pasizni.



2022. jún. 25. 18:19
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/213 anonim ***** válasza:
57%
#20 Hallod! Ugyanezt akartam írni, hogy ez a Zsolt az intézet miatt lett meleg.Ebben 100%-ra biztos vagyok.
2022. jún. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/213 anonim ***** válasza:
45%
"egy pulzáló sejtcsomó" -na a 15-ben megjelent a nagy tudós, aki egy folyamatosan fejlődő, ÉLŐ organizmust összekever, és egy-szintre helyez egy rákos daganattal.
2022. jún. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/213 anonim ***** válasza:
83%
#22 tulajdonképpen nagyon sok közös tulajdonságuk van. Pl, aki abortuszt akar, kb ugyanannyira örül nekik 🤷🏻‍♀️
2022. jún. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/213 anonim ***** válasza:
77%

#21-nek:


Ebben a korban érzelmileg teljesen instabilak az intézeti gyerekek, és megindult a pubertás. Apa nélkül nőtt fel, és mivel a lányoktól elzárják a fiúkat és a hormonok dolgoznak, szinte borítékolható az eredmény.


Őszintén bevallom hogy nekem is volt egy ilyen "kalandom", de szerencsére kikerültem az intézetből, és többé eszembe se jutott buzulni. De ha ez korábban következik be, akkor szinte biztos hogy meleg lettem volna.

2022. jún. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/213 anonim ***** válasza:
28%
#24 Nagyon sajnálom.:(
2022. jún. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/213 anonim ***** válasza:
82%
Sokáig abortuszellenes voltam, de pl. itt a Szexualitás kategóriában egy fogalmam sincs hány éves lány arról érdeklődött, hogy lehet-e terhes, ha a fiújával nem használtak gumit, de nem élvezett bele. Ennyire nincs fogalma fiataloknak a szexről, így nem jó ötlet tiltani, mert elképesztő mértékű a tudatlanság. Úgy tudom, a magyar szabályozás szerint elég korai időszakig engedélyezett, amikor még nem érez fájdalmat stb. Ez szerintem elfogadható kompromisszum. Nem jó, nem helyeselendő dolog, de elfogadható rossz. Aki viszont az anya teste feletti rendelkezésének jogáról beszél, vagy sejtcsomónak, parazitának nevezi a magzatot, az szélsőséges ember. Egyébként én azt se tartom helyesnek, hogy a gyerek pl. fogyatékosnak születik, és ezért vetetik el. A fogyatékosoknak talán nincs joga az élethez? Ettől még a szülő döntése kell, hogy legyen, de nem tartom helyesnek ha ilyen indokból veteti el a gyereket.
2022. jún. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/213 anonim ***** válasza:
59%

"De semmiképp sem akkor, amikor a 22 éves kiscsaj még inkább "élni" akar meg pasizni."

Tehát szerinted az a gyerek jó helyen lesz egy olyan nőnél, aki még "pasizni akar", és még védekezni se tud rendesen. Az az ember majd pont felelősségteljesen fog ellátni egy csecsemőt, és gondoskodni fog a gyerekről. Kinek lesz ez jó? A nőnek, aki ezzel elcseszi az életét, vagy a gyereknek, akivel ezt éreztetni is fogja a nő?

2022. jún. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/213 anonim ***** válasza:
18%

#27: "Te meg itt vered magad egy takony formájú valamin ami elfér egy leveseskanálban?"


Te nyilván így gondolkodsz az életről, hiszen apukád verte bele anyukádba, attól lettél te, a takonyformájú valami.

2022. jún. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/213 anonim ***** válasza:
49%
#29 most azért ne tagadjuk, amikor az abortuszt elvégzik (Magyarországon 12. hétig legális, de általában nem szoktak addig várni, a legtöbb abortusz idehaza a 8-10. hétig megtörténik), akkor még tényleg alig felismerhető trutyi. Csak azért, mert ad életjelet, nem feltétlenül alkalmas az életre.
2022. jún. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/213 anonim ***** válasza:
17%
#30: Nézd, ez olyan dolog, hogy mindenki úgy kezdi az életet, hogy apuka beküldi a cuccot anyukába. De van, aki megmarad ebben a formában marad, mint pl. te is.
2022. jún. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!