Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Támogatjátok azt hogy Európa...

Támogatjátok azt hogy Európa fegyvereket szállítson Ukrajnának?

Figyelt kérdés

#Ukrajna fegyverekkel való támogatása
2023. jan. 23. 22:20
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/106 anonim ***** válasza:
91%
30 honnan veszed H nem adnak tankokat ? Pont hogy lengyelek is átadják német is rá bolinott
2023. jan. 24. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/106 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes kérdés, a probléma csak az hogy most már senki nem foglalkozik azzal hogy a magyarok támogatják-e vagy sem a fegyverszállításokat. Súlytalanok lettünk még a V4-en belül is.
2023. jan. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/106 A kérdező kommentje:
32-es engem akkor is érdekel a magyar emberek véleménye, hogy ki mit gondol erről, még ha a V4-en belül is, ahogyan te fogalmaztad súlytalan a véleményünk és az álláspontunk ebben a kérdésben.
2023. jan. 24. 12:54
 34/106 anonim ***** válasza:
64%

"30 honnan veszed H nem adnak tankokat ? Pont hogy lengyelek is átadják német is rá bolinott"


Ne irjatok már ilyen blődségeket mintha ez számitana.

Olyan súlytalan ez a mondatod mint az a néhány zászlóalj tank amit átadnak.

2023. jan. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/106 anonim ***** válasza:
67%

#33: Ezzel szerintem nincs is semmi gond. De mivel még a magyar emberek is nagyon megosztottak ebben a kérdésben, Európa többi részén pedig egyértelműen támogatott, így diplomáciai öngyilkosság ezzel szembe menni.

Nézd meg most is megint a külügyminisztérium álláspontját. Bár belement a fegyverpénzek fokozásába, de kihangsúlyozta, hogy nem ért egyet vele. Ennek mi értelme van? Ha úgyis elfogadja, akkor minek magunkra haragítani egész Európát? Utólag senki nem arra fog emlékezni, hogy belementünk, hanem hogy akadékoskodtunk és oroszbérencek vagyunk. Ezzel csak magunknak ártunk, mintha önként akarnánk elszigetelni magunkat.

2023. jan. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/106 A kérdező kommentje:
#35-ös nem értettél meg vagy félreértetted amit írtam a 33-as hozzászólásban. Írtam a 10-es hozzászólásban hogy teljesen objektívan vagyis pártatlanul állok a kérdéshez és a témához, már csak azért is mert én írtam ki a kérdést, és mint a kérdés kiírója nem lenne etikus hogy szubjektív véleményt fogalmazzak meg a saját kérdésemmel kapcsolatosan. Ez most a válaszadók ideje, ők írhatják le a véleményüket, az álláspontjukat, indokolhatják azt, mint ahogy Te is tetted, hogy mit gondolnak ezzel a kérdéssel kapcsolatosan. Pontosan ezért szándékosan nem fejtettem és fejtem ki a véleményem, az álláspontom a témában mert az már egy szubjektív véleménynyilvánítás lenne. Ezért írtam hogy mások, jelen esetben a magyar emberek vagy akkor pontosítom, a gyakori kérdések felhasználóinak a véleménye és álláspontja érdekel a témában, független attól hogy támogatja-e vagy nem támogatja azt hogy Európa fegyvereket szállítson Ukrajnának. Mindenki véleménye érdekel, csak ha lehet indokolja is a véleményét, az álláspontját hogy miért ez az álláspontja és a véleménye ezzel a kérdéssel kapcsolatosan.
2023. jan. 24. 13:56
 37/106 anonim ***** válasza:
81%

32-es vagyok, a súlytalanságunk mögött egy elszomorító következményt is látok, miszerint sokadjára bizonyosodott be hogy amit az emberek saját véleményként írnak le itt (vagy akármelyik másik fórumon) az csak egy agyonmanipulált döntés eredménye hogy melyik szekértáborhoz álltak be. Aki nem választ az középen marad és mindkét oldalról lőnek rá.

Ugyanez volt a covid idején, a lezárásokkal kapcsolatban. A lockdown-hívők rögtön legyilkosoztak mindenkit aki túlzónak vagy épp alkotmányellenesnek vélte a lezárási pánik-reakciókat, a túloldalon meg a járvány- és oltástagadók konteóztak. Az objektiv hangok ezzel el is lettek nyomva.


Az ukrán helyzettel meg az van hogy aki most békekötésre ösztönözné az ukránokat az rögtön megkapja a "ruszkibérenc" bélyeget, akkor is ha egyébként utálja Putyint. A fegyverszállítások témájában így elsikkad az a lényeges kérdés hogy mihez is küldi az EU azokat a fegyvereket. Hogy megvédjék magukat a további agressziótól, a légitámadásoktól? Vagy olyan cuccokat is amik adott esetben beröffentenék a ruszki atomdoktrína idevonatkozó rendelkezéseit? Attól javulna bármi is?

2023. jan. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/106 anonim ***** válasza:
67%
Nem támogatom.
2023. jan. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/106 anonim ***** válasza:
63%
Én sem támogatom
2023. jan. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/106 anonim ***** válasza:
60%

Az európai embereknek nincs háborús tudata.


Tegnap olvastam egy cikket, hogy Németország küld Leopard 2 tankokat Ukrajnába. A kommentek nagy része mind arról szól hogy na végre, meg hogy remélik Moszkváig jutnak vele az ukránok. Egy válasz kommentben írta valaki hogy de arra ki is kell őket képezni, ami hosszú idő. Erre jött rá a válasz hogy áá az csak a lakájmédia harsogja.

Nem vagyok katonai szakértő de azért csak valószínű hogy nem egy hónap alatt képezik ki őket, pedig már arról szóltak cikkek hogy fele annyi ideig oktatják őket, hiányos képzés nélkül mennek a frontra stb.


A múltkor amikor a légvédelmi rakéta becsapódott a lengyelekhez megölt két civilt, sejtem hogy kb ugyanezek a típusú éljenzők voltak a leghangosabbak hogy akkor a NATO azonnal induljon, mert Oroszország megtámadott egy NATO tagállamot, holott még pontosan nem tudta senki hogy orosz v ukrán rakéta volt-e. Aztán kiderült hogy ők úgy gondolták, hogy majd a hivatásos katona megindul, ő meg majd munka után a fotelbe tv-t nézve megnézi hogy haladnak a háborúban... Tudtommal 1940 körül a németek se igen sejtették hogy 5 év múlva Berlinben lesznek orosz katonák, ne akarjuk megtudni mi lenne ha az ilyen ma megtörténne.


Elemzőket idézve, Ukrajna is amolyan homeopátiás segítséget kap fegyverekből, hogy mindig éppenhogycsak védekezni tudjon. Többet nem.


Amikor novemberben küldözgették az áramfejlesztőket, hősugárzókat, mert akkor az volt a hírekben hogy jön a hideg, mennyire jólelkű a nyugat, de arról már nem számoltak be hogy a hősugárzó árammal megy, az meg nem nagyon volt a sok szétlőtt infrastruktúrának, meg úgy tudom az üzemanyag ellátás is problémás volt ami a generátorokhoz kellett.


A Himars rakétarendszerek hatótávolságát is lecsökkentették szándékosan, hogy nehogy a hátországot támadják direkt.

Az USA nyaggatja a németeket hogy küldjék a Leopard tankokat, de amikor nekik kellene az Abramsot küldeni, ó hát azt nehéz karbantartani, leszállítani, körülményes az üzemanyag ellátása, (megint idézek)

bezzeg Afganisztánba nem volt nehéz...

Lehetne ide több mindent sorolni.


Szóval ez a fegyvertámogatás szerintem egy undorító képmutatás.

2023. jan. 25. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!