Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A World Trade Center tragédiáj...

A World Trade Center tragédiája kicsit másképp?

Figyelt kérdés

Nem olyan régen láttam egy műsort,talán az ATV-n.Nem is ez a lényeg.Arról volt szó,hogy talán az egész terrortámadás megrendezett volt.Tudom,az emberek mindenre találnak más magyarázatot,és elkezdenek összeesküvés elméleteket gyártani.Megpróbálom röviden leírni:


A két torony már hosszú évek óta üresen állt.Csak nagyon kis százalékát használták már.Olyan híreket hoztak napvilágra,hogy tornyok kihasználatlan szintjeire hajléktalanok költöztek be.Gazdasági szempontból veszteséges volt a tornyok üzemeltetése,így a bontás is felmerült már,alternatívaként.Ehhez azonban súlyos dollár milliárdok kellettek volna,és az engedélyeket sem kaphatták volna meg egyszerűen.

Az épületcsoporton viszont brutális összegű biztosítás volt,ami miatt néhány embernek megmozdult a fantáziája.

Két legyet üthettek egy csapásra:megoldják a hajléktalanproblémát,és lebontják a tornyokat úgy,hogy közben még pénzt is kapnak érte.A kormány is támogatta ezt,hogy tudjon ürügyet gyártani egy háborúhoz.A feláldozott emberek (dolgozók,civilek,tűzoltók,mentők,rendőrök) pedig a művelet járulékos veszteségei voltak.


Az elmélet indoklása:

Az államok keleti partjainál rendszerint járőröztek vadászrepülők.New York azon része felett tiltott volt a légtér használata,ezt mind a katonai,mind a civil radarok megállapíthatták volna,és a vadászgépek lelőhették volna a repülőket.

A tornyok rendkívül szabályosan omlottak össze,jóval a gépek becsapódása után.Az egész egy előre megrendezett bontáshoz hasonlít,az úgynevezett "lerobbantáshoz".

Arányosan kis területre összpontosult a törmelék.

Amerikának szüksége volt egy háborúra,hogy élesben is ki tudja próbálni az új fegyvereket.És persze szükség volt a közel-keleti olajra.Még a háború sem került annyiba,mintha kereskedelmi úton vásárolnák a szükséges mennyiséget.

Kb 3.000 ember halt meg,holott a kereskedelmi központ nagyjából 50.000 embert foglalkoztatott (papíron).


Nem én találtam ki de,sajnos nem tudok belinkelni semmit,amivel ezt az elméletet bizonyítani tudnám.

Remélem más is látta ezt a kis filmet.


2010. dec. 22. 18:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
52%

" Nem én találtam ki de,sajnos nem tudok belinkelni semmit,amivel ezt az elméletet bizonyítani tudnám. "


Nem is kell,ez az egész egy butaság . Ugyanis terrortámadás volt ez a javából.

2010. dec. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Egy szóval sem állítottam,hogy nem volt az!Csak elgondolkodtam azon,amit a dokumentumfilmben láttam.

Igen,valóban félreérthető egy kicsit a megfogalmazásom.Ezért elnézést kérek.A végére még kellett volna a szokásos kérdés:


Ki mit gondol erről teóriáról?Lehet-e igazságalapja? stb... :)

2010. dec. 22. 18:35
 3/20 anonim ***** válasza:

Elég nehéz lehet egy olyan körzetre a légi tilalmat fenntartani, ami 15km-es körzetében három nemzetközi reptér van.

Csövesek meg nem voltak ott, ismerősömet látogattam meg ott egy évvel korábban, szinte minden emeleten volt iroda.


A többiről nem tudok nyilatkozni, vannak furcsaságok, de ez az elmélet nekem túl sok mindent próbál megmagyarázni, én nem hiszek benne. Én maradok annál, hogy igenis terroristák voltak, max nem mindent tett meg minden szervezet ellene. De ez utóbbit soha nem fogjuk megtudni.

2010. dec. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Valóban!Nekem is a hajléktalanok,és a tiltott légtér sántított a legjobban.

Amúgy azt sem értem,hogy miért kellett volna lebontani az USA,pláne New York egyik legnevezetesebb szimbólumát.


Egyébként voltak magyar áldozatai a támadásnak?Ezt a mai napig nem tudom.

2010. dec. 22. 18:44
 5/20 anonim ***** válasza:
21%

Kereskedelmi Központ=kereskedő, kereskedő=zsidó, világpiac=zsidó, világhatalom=zsidó.


Vallási háború volt ez a javából!


Csak az amerikai közvéleményt nem lett volna jó rádöbbenteni, hogy a zsidóknál van az összes hatalom, és hogy ők hozták a fejükre a háborút.

2010. dec. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha az ikertornyok Magyarországon lettek volna, akkor símán elhinném, hogy "A két torony már hosszú évek óta üresen állt..."
2010. dec. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
2010. dec. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

ma 18:44

Én úgy hallottam hogy 87 országból haltak meg emberek szóval nagy a valószínűsége hogy magyar is legyen benne!

2010. dec. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Bush asszisztált mindehhez

ez nem vicc, nézz utána

2010. dec. 23. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

A válasz írója 66%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 20:41


Nem erre gondoltam,de ezt az Echo TV-s változatot is láttam.Lényegében ebben a műsorban is ugyan azok az infók hangzanak el,mint abban amit én láttam.

A másodikat nem láttam.Köszönöm a linket,érdekes volt megnézni!


10 évvel a történtek után már könnyű kreálni magyarázatokat.Össze lehet szedni rengeteg hamis információt,amit rendkívül hihetően elő lehet adni.


Én úgy gondolom,hogy ezek az elméletek is helytállóak lehetnek,de az igazságot szerintem már soha sem tudjuk meg.Csak az USA nagy emberei tudják,hogy valójában mi is történt.Nekünk átlag embereknek talán mindegy is a tragédiához vezető út,a végeredmény mindenhogyan szörnyű és megrázó.

Akár terrortámadás,akár összeesküvés,nagyon sok ember halt meg aznap.

2010. dec. 23. 12:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!