Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi ez a nagy Amerika ellenessé...

Mi ez a nagy Amerika ellenesség egyesek részéről? (további magyarázat a terjedelmesebb szövegben)

Figyelt kérdés

Felhozzák indoknak a háborúikat. De mivel másabb, mint a keresztes háborúk (isten nevében embereket ölni, rabolni és területet foglalni), a gyarmatosítások (Dél-Amerika ásványkincseit áthozni Európába ugyanolyan mint az olaj) vagy a magyarok portyái (elmentünk nyugat felé, kiraboltuk és megöltük őket). Vagy ezek mind mások, mert az Európaiak csinálták?


Mindenbe beleszólnak. Ez azért nem teljesen igaz.

De ez ugyanolyan, mint Angliának az egyensúly politikája volt. (18. század) Sok európai háborúba beleszólt, hogy ne tudjon egyetlen ország se megerősödni rajtuk kívül.


Vannak, aki egy videó alapján megbélyegzik őket, hogy mind olyan hülye.

http://www.youtube.com/watch?v=fJuNgBkloFE&translated=1


Bárhol lehet ilyet csinálni. Megkérdezünk sok embert biztos lesz köztük olyan, aki nem tud rá válaszolni.

http://www.youtube.com/watch?v=ONCrE4IoSsY&feature=fvw

http://www.youtube.com/watch?v=w_mkwB9ayK4&feature=related

Sőt még rólunk, magyarokról is:

http://www.youtube.com/watch?v=zekCufIiJCw

Ezek miben másak?


Kultúrájuk. Csak a bevitt európai és más kultúrák és azok keveredései vannak. Tehát az a kultúra, ami máshol is megvan. Hogy bírnák azt másokra ráerőszakolni? Én döntök arról, hogy milyen hagyományokat tisztelek és milyen kultúrát szeretek. Más országok nem vitték be oda a kultúrájukat? (angol, kínai, spanyol)

Miért kellene egy kultúránál megragadni? Az embernek föl kell fedezni a világot.


Van, aki azzal jön, hogy milyen kicsi a történelme.(227 év) Igaz, de milyen erős hatalommá nőtték ki magukat. (főként 60-70-as évek)


2010. dec. 28. 23:33
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/127 A kérdező kommentje:

"Majd ha valami bajom lesz az usával felhozok!"

Tehát akkor te nem akarod a BUKÁSUKAT és nem is utálod őket? Csak mert az embert nem szoktuk lekorcozni azért mert más féle vár is van benne.

2010. dec. 29. 00:36
 12/127 A kérdező kommentje:

Ja és a "Miért nem disszidálsz már?" miatt felmerül egy kérdés.

Miért kellene kimenni? Én csak azt bizonyítottam, hogy semmivel sem rosszabbak mint egy másik ország. Vagy a te bajod az, hogy valaki megvédi őket?

2010. dec. 29. 00:39
 13/127 anonim ***** válasza:
58%

Mért kell megvédeni őket? Pusztulás szélén állnak? :D


Disszidálás azt jelenti elhagyni az országot. Használj szótárat ha másképp nem megy.

2010. dec. 29. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/127 A kérdező kommentje:

"Disszidálás "

Ez az 50-es években volt. Ma már emigrálás van.


"Mért kell megvédeni őket? Pusztulás szélén állnak? :D "n

Nem. Csak sokan szidják a háborói és kultúrája miatt.

2010. dec. 29. 01:30
 15/127 anonim ***** válasza:
53%

Én nem utálom, csak egyszerűen nem bírom a kultúráját.

Az igaz, hogy csak az európai kultúra ment oda, de azóta onnan egy teljesen másik ágon fejlődött és köszönőviszonban sincs az európai kultúrával. Ezért szokták mondani, hogy az USA kultúrája az európai vadhajtása.

Mondok példákat, amitől a falra tudok mászni:

- a kocsiaik elején agancsok

- undorító kocsik

- olyan autóverseny, ahol körbe-körbe mennek ovális pályán

- olyan foci, amit csak ott játszanak és elvárják, hogy a világon mindenütt szeressék. Sőt az európai focit(ami a világ sportja) állandóan szidják.

- giccses az építészetük (Las Vegasban van Eiffel-torony és piramis is):pénzük van, de ízlésük nincs.

Még sorolhatnám napestig.


A politikájával semmi bajom, bárki ezt csinálná a helyében.

2010. dec. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/127 anonim ***** válasza:
33%

Na akkor elkezdem szépen, lassan, nyugodtan.

A keresztes háborúknak annyiban volt jó célja, hogy az iszlám világot megpróbálta visszaszorítani. De mivel nem sikerült, ezért vannak olyanok, mint Osama bin Laden, a HAmasz, és még sokan mások. A lényeg pedig az, hogy a kereszténység egy elég fejlett vallás, és a teljes európai kultúra a Biblira épül. Emiatt a kultúra miatt él ma Magyarországon minimum 100.000 ember (szerintem keveset mondtam). Ha nem úgy fogná fel a Biblia az életet, mint az értéket, akkor a koraszülött gyerekek valószínűleg meghaltak volna, mert aki gyenge, az haljon meg. Nem a mozgássérültekről, hanem a koraszülöttekről beszélek.

A gyarmatosítások.

Gondolom az aztékokról nem hallottál. Ugyanúgy háborúztak az indiánok egymás ellen, csak ők a maguk szintjén. Az európaiak pedig fejlesztettek ezen. Tény, hogy ezt nem az őslakosok megölésével kellett volna megtenni.

Másrészt India a szememben egy olyan dolog, amit én nem fogok tudni felfogni soha életemben. A hindu vallás, a kasztrendszer... Ezeknek én is brit elnyomást mondok, mert ennek a kettőnek semmi értelme sincs. De igen, a gyarmatosítás ugyanolyan, mint az olaj.

Csak az európaiak nem kerestek kifogásokat.

A magyarok kalandozását meg nagyon jól elverték az emberek szemében a kommunizmusban. Azt mondjuk elfelejted, hogy ha a magyar-hun-avar kapcsolatot figyelembe vesszük (ahogy figyelembe veszik máshol is), és nem a finnugor kapcsolatot keressük (ami nem is volt, mindössze a nyelv kapcsolódik szorosan), akkor rájöhetünk, hogy az avaroktól rengeteg kincset kiloptak már, és akkor most mi visszaloptuk, a németek pedig meg is érdemelték.

Anglia politikája teljesen érthető, Amerika nem szeretné, ha Kanada vagy Mexikó megerősödjön.

Vannak, akik megbélyegzik őket, hogy mind hülye. Miért?

Mert közülük rengetegen hülyék. Az oktatásuk sem olyan jó, és egy ismerősöm, aki kint él, azt mondta, hogy tényleg nincsenek semmilyen ismereteik, ami az általános műveltség után jön. Sőt, én általános műveltségnek mondanám Párizs ismeretét, hamár csak Paris Hilton miatt is.

Igen, a legszörnyűbb az, hogy nincsen saját kultúrájuk.

Ezen kár mit tagadni (Jöttünk, láttunk, visszamennénk - > Reszkess, Amerika; Halálos temetés - > Halálos temetés only black)

Szóval az amerikaiaknak nincs semmije, ami miatt önálló népnek lehetne nevezni. Míg vannak tipikusan spanyol, tipikusan angol, addig nem tudnék olyat mondani, ami tipikusan amerikai lenne (hamburger is Hamburg), szóval én most semmit nem tudnék mondani. Lehet, hogy ha gondolkoznék, akkor menne, de nem akarok gondolkozni, sőt, az is szégyen, ha egyáltalán gondolkozni kell azon, hogy mi az, ami egy néphez kötődik.

Az életszínvonal meg egyáltalán nem annyival nagyobb, mint Európában.

2010. dec. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/127 A kérdező kommentje:

"- a kocsiaik elején agancsok "

Max texasban.


"- undorító kocsik "

AZért ezzel lehet vitatkozni. Kinek mi az undorító. Teli van terepjárókkal.


"olyan autóverseny, ahol körbe-körbe mennek ovális pályán "

Hogy játszák akkor a nascart?


"- olyan foci, amit csak ott játszanak és elvárják, hogy a világon mindenütt szeressék. "

Senki sem várja el. Ez ugyanolyan mint az angoloké, csak védőfelszerelésben.


"- giccses az építészetük (Las Vegasban van Eiffel-torony és piramis is):pénzük van, de ízlésük nincs. "

Relatív hogy kinek mi nem tetszik. Nekem például nem szoktak tetszeni a bazilikák.



És ezekkel az a baj, hogy más mint amit mi megszoktunk, vagy az európaiak?

2010. dec. 29. 10:47
 18/127 A kérdező kommentje:

" De igen, a gyarmatosítás ugyanolyan, mint az olaj.

Csak az európaiak nem kerestek kifogásokat. "

Akkor senkit sem lehet ez miatt utálni. Akkor minket Európaiakat is lehetne piszkálni.


"a németek pedig meg is érdemelték.

"

Miért?

2010. dec. 29. 10:51
 19/127 A kérdező kommentje:

"Az életszínvonal meg egyáltalán nem annyival nagyobb, mint Európában."

Nyugat Eu-val egy szinten van. De hozzánk képest...

2010. dec. 29. 10:53
 20/127 anonim ***** válasza:
53%

"AZért ezzel lehet vitatkozni. Kinek mi az undorító. Teli van terepjárókkal."

Hát nem. Kivétel nélkül gagyi. A cadillac nekem olyan, mint egy luxus lada. Szögletetes.


"Hogy játszák akkor a nascart?"

De mi a jó azt nézni, hogy körpályán mennek match-boxokkal?

Elhiszem, hogy a versenyzőnek kihívás, de nézni unalmas.


"Senki sem várja el. Ez ugyanolyan mint az angoloké, csak védőfelszerelésben."

Én nem a rögbihez hasonlítottam. És igenis elvárják. Az NFL írtózatos pénzekért terjeszkedik Európában. A filmekből is ez jön, és mivel nincs filmgyárközpontunk, mint a kínaiaknak és az indiaiaknak, ezért a fiatalabbaknak ez lesz a természetes és az európai focinak vége lesz.


"Relatív hogy kinek mi nem tetszik. Nekem például nem szoktak tetszeni a bazilikák."

Nem ez a lényeg. Hanem az, hogy van pénzük és ami megtetszik nekik bárhol a világon azt lemásolják, igénytelenül. Tipikus parasztok, van rengeteg pénz de igényesség nincs.


Az öltözködésük is ocsmány. Az egész világon felismerik őket olyan ízléstelenül öltözködnek.

Az egész népséget ahhoz tudnám hasonlítani, mint amikor van egy osztály és van benne egy csomó menő(Európa) és egy paraszt(USA). Eleinte oda se figyelnek rá, de amint megver mindenkit egy bunyóban(1, 2. vh.), már odafigyelnek rá és kezdik utánozni a bunkó stílusát, mivel ő lesz az etalon. Ennek a parasztnak az a menő, ha azzal dicsekszik, hogy szájbafingja az asszonyt; eddig csak nevettek rajta a menők, de mivel nyertes az illusztris világ is ezt a s.zart utánozza!


Pl. A múlkor volt az AXN-n valami síkitóverseny, komolyan mondom ezt is csak ők találhatták ki.


"És ezekkel az a baj, hogy más mint amit mi megszoktunk, vagy az európaiak?"

Nem, minden kultúrát egyenrangúnak tekintek a kínaitól az oroszon át az indiaiig. Kivéve az övéket, az övék egy gyom, amit ki kell tépni különben elburjánzik.

2010. dec. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!