Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek van arra reális...

Szerintetek van arra reális esély, h a fellázadt arab országok a demokratikusakká váljanak?

Figyelt kérdés

Ezáltal legyen iparuk ami munkahelyeket teremt és növelje az életszínvonalat ott ahol nincs annyi olaj, h eltartson mindenkit.

Arra vajon mennyi esély van, h kialakuljon ott is egy normális 21. századi berendezkedés és nem csak az iszlám által sugallott Amerika(Európa) ellenesség nyerjen teret?


2011. febr. 20. 15:56
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
37%

Hát az esélye megvan csak éppen nem valószínű, bár csodák történhetnek. Múltkori hír, hogy a MT nem engedte felszólalni a forradalom győzelmére a Tahrir téren azt a fiatalt, aki a tüntetéseket blogon szervezte. Állítólag a Sínai félszigeten felfegyverzett Beduinok (vagy Berberek?) vették át az irányítást. Ez még csak a kezdet. A területüket egyszerűen túlszaporodták és senki nincs aki azt mondaná, hogy ne csináljatok annyi gyereket. Márpedig ennyi embert az a terület, olyan szinten ahogy szeretnének élni, nem tud eltartani. Ehelyett a feszültséget a nyugat és Izrael irányába fogják levezetni, összarab/muszlim szinten(megy majd a nagysátánozás meg a zsidózás, ja meg a világkalifátus). Jó kis buli van készülőben. Szerintem.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy most minden arab/muszlim így van, de sajnos a hatalom olyanok kezébe fog(biztosan) kerülni, akik a radikális uton fognak a gondok elébe menni.

2011. febr. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
92%
A demokráciára sajnos van. Azonban azt a mesét, hogy a demokráciával automatikusan együtt jár az életszínvonal javulása, nem kéne már bevenni. Nézzük csak a mi országunk példáját.
2011. febr. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
55%

Bármi lehet belőle!


Iránban már-már nyugati élet kezdett kialakulni (bár kissé diktatórikus), de jött a forradalom, és vele az iszlám! A fiatalok ledobták a farmert, és megtették főnöknek Khomeinit!


[link]

2011. febr. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 A kérdező kommentje:

Hát igen az alacsony életszínvonal , mindig túlnépesedéssel jár.

Na ettől fél az egész világ , h iszlám fundamentalisták kerülnek majd előtérbe és akkor bajt hoznak az egész arab világra mert lehet , h komoly fegyver arzenáljuk van de a ha a NATO rájuk megy akkor az se marad meg nekik amit eddig létrehoztak.Éhen fognak halni mind akik megússzák majd a bombázásokat.

Nekem mindig is úgy tűnik amikor amerikai zászlókat égetnek, h készülnek beleharapni az oroszlán farkába.


Azt értem én , h az iszlámmal akarnak elhatárolódnia a világ többi részétől, csak azt nem tudom, h miért nem lehet tolerálni azt h vannak más vallások és kulturálisan és iparilag fejlettebb és emiatt gazdagabb országok . Miért kell utálni őket ahelyett , h megpróbálnának ők is dolgozni és termékeik által jövedelemre szert tenni.

Mikor látják már be , ha hőbörgés és a fundamentalizmus , nem vezet sehova?

2011. febr. 20. 16:38
 5/44 anonim ***** válasza:
49%

"Azt értem én , h az iszlámmal akarnak elhatárolódnia a világ többi részétől, csak azt nem tudom, h miért nem lehet tolerálni azt h vannak más vallások és kulturálisan és iparilag fejlettebb és emiatt gazdagabb országok . Miért kell utálni őket ahelyett , h megpróbálnának ők is dolgozni és termékeik által jövedelemre szert tenni."

Azért mert mindig könnyebb másra mutogatni, mint szembenézni a problémákkal. És azt se felejtsd el, hogy sok országban a hitet nagyon komolyan veszik. Ezek a szekuláris diktátorok sem állhattak ki a tömeg elé azzal, hogy bevezeti a születésszabályozást. Széttépnék a fanatikusok!

2011. febr. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 Tyler913 ***** válasza:
49%

Igaza van az egyik elottem szolonak,a demokracia-maszlagot nem kene mar bevenni,nem ez az egyetlen mukodo modell.Az Iszlam vallas amugy eredendoen nem agressziv,attol meg,hogy valaki muszlim,siman egyuttelhet mas vallasokkal (ha megismerkedsz az Iszlam tortenetevel,lathatod).

Azt viszont igaznak tartom,hogy az arabok speciel nem az a kemenyen dolgozo iparos nep,toluk nem szabad elvarni,hogy majd a mi nyugati fogalmaink szerinti allamot epitenek,mert az egyszeruen nem nekik valo.

Inkabb nezd a dolgot az o oldalukrol: ok azt lat(hat)jak,hogy a Nyugat belepofazik a belugyeikbe,es a sajat kepere akarja formalni oket.Es tenyleg,miert?Miert ne hagyhatnank,hogy olyan berendezkedest alakitsanak ki,ami hozzajuk illik,miert kene ugy elniuk,ahogy mi jonak tartjuk?

Ha elfogy az olaj,akkor jo esellyel a legtobb arab orszag visszasullyed oda, ahol az olaj-korszak elott volt.Ez biztos hoz magaval konfliktusokat,de szerintem ez elkerulhetetlen.

2011. febr. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 A kérdező kommentje:

16.20

Nem jár együtt a demokrácia az életszínvonal javulásával csak esélyt ad rá.

Ha megnézed a legjobb életszínvonal a demokratikus országokban van .A legnagyobb nyomor pedig a diktatúrákban.

Magyarországon nem alacsony az életszínvonal, sem az infrastruktúra , vannak sokkal rosszabb helyzetben levő országok Európában.Az , h ki miért nyavalyog és mennyit azért is van mert úgy szokta meg és úgy érzi jól magát ha panaszkodhat és kritizálhat. Az ilyenek 80%ban saját maguk tehetnek a rossz sorsukról. Persze van aki csak simán szerencsétlen amit csak tetőz a dolgokhoz való hibás hozzáállása.

2011. febr. 20. 16:50
 8/44 anonim ***** válasza:
49%
Nem sok esély van. Ott nincs hagyománya az ilyesminek, nincsenek is olyan jelentős, szervezett, nyugatias beállítottságú erők, akik átvehetnék a hatalmat akár egy szabad választáson is. Persze van egy vékony réteg, aki a nyugati demokráciában gondolkodik, de ez nem lesz sose többség szerintem. Én inkább arra számítok, hogy egy zavaros átmenet után akár fundamentalista iszlám rezsimek is hatalomra juthatnak.
2011. febr. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem sincs esély erre.


Az iszlám egy totalitárius ideológia, ami önmagában ellentmond a demokráciának. Ahogyan demokratikus fasizmus vagy szocializmus sem létezhet. Az iszlám országok lemaradásának a fő oka pedig maga az iszlám, nem más.


Ahogyan az első válaszoló is nagyszerűen leírta, inkább a radikális iszlám felé fordulás fog sajnos bekövetkezni, Izrael- és Amerika ellenes kirohanásokkal, nagysátánozással, amerikai zászlók égetésével.

2011. febr. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 Tyler913 ***** válasza:
61%

A kerdezonek:

Nem,a demokracia es a jolet kozott en nem latok ilyen kozvetlen kapcsolatot.Illetve de,csak forditva: a legnagyobb joletben elo allamok engedhetnek meg maguknak olyan luxust,mint a demokracia.

Theroux-nak:

Az Iszlam orszagok nem a vallas miatt maradtak le.Ha Te most az arab teruletekre gondolsz,azok mindig is lemaradtak voltak,es jo esellyel mindig is lemaradtak lesznek.Es ennek nem a helyi vallasokhoz van koze,hanem leginkabb a terulet adottsagaihoz.

Ne keverjetek az okot az okozattal.

2011. febr. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!