Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek van arra reális...

Szerintetek van arra reális esély, h a fellázadt arab országok a demokratikusakká váljanak?

Figyelt kérdés

Ezáltal legyen iparuk ami munkahelyeket teremt és növelje az életszínvonalat ott ahol nincs annyi olaj, h eltartson mindenkit.

Arra vajon mennyi esély van, h kialakuljon ott is egy normális 21. századi berendezkedés és nem csak az iszlám által sugallott Amerika(Európa) ellenesség nyerjen teret?


2011. febr. 20. 15:56
1 2 3 4 5
 41/44 Tyler913 ***** válasza:

Es ugy gondolod,a forradalmak utan egybol eljott a jolet korszaka?Ha az ujkorrol beszelunk,a nyugati orszagok joletet ket dolog alapozta meg:

1.Az ipari forradalom

2.A gyarmatositas


Az ipari forradalom viszont mar az 1600-as evek ota tartott Angliaban,mikor meg min. 200 evig hire-hamva sem volt a mai ertelemben vett demokracianak!Legfeljebb alkotmanyos monarchiarol beszelhetunk,ahol volt parlament ill. kormany.Ez a rendszer valoban a tovabbi fejlodest eloremozdito tenyezo volt,de elegge messze allt attol,ahogy ma a demokraciat ertelmezik a jonepek.

A joletet amugy termeszetesen nem a kozepkori Europara ertettem,de lehetne emliteni par okori birodalmat,ahol stabil es eros allam ill. a kor szinvonalan jolet volt despotikus,arisztokratikus,stb. rendszerekben.


"Ahhoz , h demokratizálódjon a társadalmi berendezkedés forradalmak kellettek mindig, mert a kizsákmányoló rétegek nem szívesen mondtak le semmiről."


Ez annyira multidezoen foximaxi szoveg volt,jot mosolyogtam.

2011. márc. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 Tyler913 ***** válasza:

Theroux-nak:

Most ennek mi koze a legutobb felhozott ervekhez?Mintha azt hinned,en idealizalom az Iszlamot,es ugy gondolom,hogy hejdejo berendezkedes,holott ilyet nem allitottam.

2011. márc. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:

17:21


Te írtad:

"...csupan azt vitattam,hogy az Iszlam onmagaban tehet a fejletlensegukrol. "

2011. márc. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 Tyler913 ***** válasza:

Es ezt valtozatlanul fenntartom.Az egesz vita a korul forog,hogy az Iszlam onmagaban felelos-e az Iszlam orszagok gazdasagi helyzeteert.En azt allitom,hogy nem.

Te ezt azzal veled vitatni,hogy arra hivatkozol,az Iszlam "a kozepkor szinvonalan allo totalitarius ideologia" (persze valodi ervek nelkul,de ez most mellekes).De a Te allitasod es az enyem kozott meg mindig nem latom a kapcsolatot.

2011. márc. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!