Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit gondoltok, amikor erdélyi...

Mit gondoltok, amikor erdélyi magyarok azt állítják, hogy "sokkal nagyobb magyarok", mint a magyarországiak?

Figyelt kérdés
2011. máj. 30. 20:24
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
92%
Attól hogy a román állam polgára ő még etnikailag magyar. Neked viszont akármilyen személyid lesz, hü.lye maradsz sajnos.
2011. máj. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
93%

Az én személyimben sem az van, hogy "magyar állampolgár" mivel külföldön születtem, de az őseim törzsgyökeres magyarok voltak... sőt, az egyik magyarországi településen nagy szerepet töltött be az egyik ősöm, csak aztán jött a Trianon (ami mindenkinek kapóra jött, kivéve a magyarokat, mert ugye a többi országnak jól jött, hogy egy erős ország szétesett és ők kapták a területeket..)

Hogy miért nem mentünk "haza" azért, mert a dédszüleim, nagyszüleim már itt születtek, itt vannak a kapcsolataink, a családunk és a halottaink... no meg, mert úgy fogadnának, hogy: Húzzá haza hülye szerb/román/szlovák/horvát/ukrán....

Én nem kiabálom, hogy sokkal nagyobb magyar vagyok mint xy... nekem elég, hogy magyarnak érzem magam, református vagyok és amíg élek, az maradok... :)

Amúgy az előttem hozzászólóknak van igaza: a kis közösségben élő magyarok/más nemzetiségűek sokkal jobban úgymond megbecsülik, azt hogy kinek/minek születtek. De kár is pazarolni a szót, előttem sokkal szebben megfogalmazták. :)

2011. máj. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
42%

"Attól hogy a román állam polgára ő még etnikailag magyar. Neked viszont akármilyen személyid lesz, hü.lye maradsz sajnos."


kijavítanálak azzal, hogy a magyar, román nem etnikum, hanem nemzetiség (mint a sváb, horvát, moldáv stb stb)

2011. máj. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim válasza:
63%
Én még soha nem hallottam ezt erdélyi magyartól. Gondolom te sem. Akkor honnan veszed, hogy ezt mondják?
2011. máj. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

"Én még soha nem hallottam ezt erdélyi magyartól. Gondolom te sem. Akkor honnan veszed, hogy ezt mondják?"


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__184..


ebben a kérdésben:


"Én ERDÉLY-i vagyok de szinte nagyobb Magyar vagyok mint más oda át."

2011. máj. 31. 14:59
 16/25 anonim ***** válasza:
94%
Ez egy anoním oldal, sosem tudhatod meg, hogy azt tényleg egy erdélyi írta-e vagy csak egy "okos" hazafi. Ettől szép ez az oldal, lehet, hogy akik itt vitatkoznak, mind 14 év alattiak, de lehet hogy van harmincas is....
2011. máj. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim válasza:
79%
Nem azt írta, hogy sokkal nagyobb magyar, hanem hogy szinte. Nem tudsz olvasni?
2011. máj. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem nagyrészt igazuk van...
2011. máj. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
70%

Úgy gondolom ,hogy aki ezt kijelenti az egy nagyon buta ember és nem szabad rá se figyelni.

Hülyeség kijelenti hogy én nagyobb vagyok a másiknál. És ez kábé minden népre vonatkozik.

2011. jún. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
92%
igazi erdélyi magyar ilyet nem állítana.bár bizonyos dolgokra értve esetleg igazuk lehet...mondjuk ott azért szerintem nagyobb az összetartás.nézzetek körül itthon!mivan itt?hát összetartás biztos nem!
2011. jún. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!