Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mik utalhatnak arra h pontosan...

Mik utalhatnak arra h pontosan volt-e holokauszt vagy mégsem? Sosem értettem h azok akik tagadják h létezett azok milyen bizonyítékokat tudnak felmutatni? .

Figyelt kérdés
Mármint mik a bizonyítékok a haláltáborok, a krematóriumok, a sok halott, az ott készült fényképek, a máig megtekinthető "maradványok" a halottak után (haj, ruhák, szemüvegek stb. )Olvastam olyat h nagy erre utaló jel a számok (az eltűntek, a halottak, túlélők stb) elég feltűnő eltérése. Igazából ezt sosem értettem. Tudom jól h már törvény bünteti a tagadást, és nem szeretném ha vita alakulna ki ebből.... mivel nem ismerem mindkét oldal véleményét, ezért nem is tudok pontosan véleményt alkotni, szal kérem mellőzni a hülye stb kommenteket...
2011. okt. 12. 20:43
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
62%

"A kérdésem az volt, látsz egyetlen képen is hullaégetésből származó sűrű fekete füstöt? Nem. Akkor miről hadobálsz?"


Remélem azt észrevetted, hogy az általad linkelt képen amin hullát égetnek nem sűrű fekete a füst. Szóval miről is beszélsz.

2011. okt. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
62%

A holokauszt tagadok egyik "technikaja", hogy mivel RENGETEG az irasos dukumentum, azt allitjak, hogy ezek MIND hamisitvanyok.

Hat vegyunk EGYETLEN, konkret dokumentumot. Az Aushwitzi tabor epitkezesi terveit. Ezeken Himmler SAJAT KEZU alairasa, valtoztatasi megjegyzesi szerepelnek. A gazkamrakrol meg a krematoriumokrol nem csak architelturalis terveket foglal magaban, hanem ezekrol Himmler meg 3D terveket is keszittetett.

A dokumentumot Nemetorszag kormanya ajandekozta Izrael Allamnak, a Yad VaShemben van kiallitva.

2011. okt. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
51%

Elozo vagyok

[link]


Azert valasztottam epp ezt a dokumentumot, mert errol van on-line kep. Az eredeti dokut barki megnezheti Jeruzsalemben (es kedves holokauszt tagadok, ne aggodjatok, egy csomo "tudosotok" meg is vizsgalta, es mivel ketsegtelenul eredeti, az irodalmatokban ezt meg sem emlitik)

2011. okt. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
64%

"Ennek ellenére, nektek jutott már eszetekbe a Gulágrendszert halátáboroknak nevezni?"

Lehet, hogy elkerülte a figyelmedet, de itt senki sem magasztalta a gulágrendszert, hogy az mekkora szuper dolog volt. Egyáltalán szóba sem került, de ha már te párhuzamot vonsz a kettő közé, akkor egy dolgot nem lehet figyelmen kívül hagyni. Bár a gulágon és a holokauszt alatt is dolgoztatták az táborokba került szerencsétleneket, de míg előbbiek kizárólag munkatáborok voltak (mégha meg is ölték a foglyok egy részét, nem egyszer igen kegyetlen módszerekkel), addig az utóbbiakban intézményesített népirtás folyt. Ami nem abban merült ki, hogy ha egy őr rossz napot fogott ki , akkor lelőtt 1-2 esetleg 10-20 embert, hanem 10 és 100 ezreket kizárólag azért vittek oda, hogy ott megsemmisítsék őket. Gyerekeket, öregeket akiket minden bizonnyal nem dolgozni vittek oda.

Tehát nem nagyon hasonlítható össze a két dolog és ezzel nem a gulágot akartam védeni! Értsd jól!

2011. okt. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
55%

Hullaégetésből származó fekete füst: [link] ( [link] May311944_closeup.jpg és [link] May31_Ball.jpg )



"Mert a közhiedelemben elterjedtekkel szemben nem a kiirtás volt az eredeti céljuk."

Valóban nem, de 1942-ben megváltozott a helyzet, és elkezdték kivitelezni a Végső Megoldást.

Annak meg, hogy az orosz táborokat minek hívjuk és milyenek voltak, semmi köze a Holokauszthoz.

2011. okt. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 bumbi02 ***** válasza:
40%

egy kérdés itt minden "tagadónak":


- Hova tünt az a 6 millió zsidó?

2011. okt. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
73%

Erről a témáról azért nagyon nehéz vitatkozni, mert ugye az egyik fél álláspontját börtönnel büntetik, (Látom egy hülyét már sikerült szalasztani, sajnos a cáfoló oldalról) szóval leszögezném, hogy én nem tagadok semmit, csak tényeket, és érveket sorakoztatok fel, még akkor sem, ha az írás többi része ennek ellent mondana.


Én a legvalószínűbbnek azt tartom, hogy a táborok léteztek, de nem a megsemmisítés volt a céljuk, hanem kényszermunka-táborok voltak, és a táborkomplexum III. részében, Monowitz-ben dolgoztak a foglyok. A hivatalos álláspont szerint Auschwitzban 4 gázkamra működött, amik összesen 12000 embert tudtak megölni egy nap. A táborban további 5 kermatórium működött, (a háború vége felé a krema I. elromlott ezért csak a többi 4) összesen 48 égetőkemencével. 1 ember elégetéséhez 64 perc kell (számoljuk 60-al), és a krematórium egy nap 20 órát működhet, mert kell pihentetni, hogy ne menjen tönkre. Így, ha jól számolok egy nap 960 embert lehet elégetni. Na most a többi 11000 elgázosított hova tűnik? plusz azok, akik egyéb okok miatt meghalnak? Mert ennyire nem lehet túlzsúfolni a kremákat, akár hogy akarják.


A fényképek szerintem sem bizonyítják, hogy ez most haláltábor lett volna, nem munkatábor. Vannak foglyok, vannak hullahegyek, ami nem meglepő, mert ugye egyrészt járvány volt, másrészt éhezés, azt senki nem állítja, hogy nem haltak meg emberek Auschwitzban. A haj azt bizonyítja, hogy leborotválták a szőrüket, mert a tífuszt ugye a tetű terjesztette, ami a munkaerő halálához vezetett, ami a németeknek nem volt érdekük. A szemüveg meg a ruha meg csak annyit, hogy egyenruhát kaptak amikor bevitték őket.


De ha megnézed Birkenau tervrajzait, légi felvételeit stb.. akkor látod, hogy majdnem az egész tábor barakkokból állt. Azok ilyen hangár nagyságú épületek voltak, ahol gond nélkül össze lehetett zsúfolni több száz embert (pontos adatot nem tudok). Most ha a népirtás lett volna a cél, akkor logikus, hogy ezek helyett kivégző és hulla megsemmisítő épületek lennének pl.: Gázkamrák és krematóriumok.


Ha a magyarországi számokat nézzük, 476000 zsidót vittek el, az akkori Magyarországról, ami a teljes lakosság 3%-a a zsidóság 50%-a volt. Közölük több mint 200 000 hazajött, a maradék között pedig ott van, aki kivándorolt a frissen alapult Izraelbe, a Szovjetunióba, Amerikába stb. De ha azt vesszük, hogy 1 magyar zsidó sem ment ki sehova (ami persze egyáltalán nem igaz) akkor a zsidóság 25%-a halt meg. Ez eléggé rossz arány egy népirtáshoz képest, főleg ha a precíz németekről van szó.


Az is érdekes, hogy vannak olyan túlélők, akik több évig is életben maradtak Auschwitzban, aminek elvileg a célja a megsemmisítés volt. Ha meg akarták ölni a foglyokat, miért adtak nekik enni? Ha nem adta, hogy maradtak egyesek életben évekig?


Köszi, ha hajlandó voltál végigolvasni, ha van kérdésed, szívesen válaszolok.

2011. okt. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
12%
Honnan veszed azt a szamot, hogy 200000 zsido hazajott? (Ez ugyanis nem igaz).
2011. okt. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
35%
Honnan veszed, hogy a teljes zsidó lakosság fele 475.000? Én 600.000-es összlakosságról tudok. Ha munkatáborok voltak, akkor mit kezdtek az idősekkel a betegekkel meg a gyerekekkel? Ők munkára alkalmatlanok voltak. Miért etették volna őket ha a háború vége felé már a saját katonáikat sem, vagy alig tudták. Ha te is elismered hogy ennyi embert elvittek, akkor hol szállásolták el őket? Melyik tábornak/táboroknak volt ekkora befogadó készsége? Egy ember n+1 perc míg elhanvad. Szerinted a holttesteket egyesével égették? Mi a helyzet a gödrökkel? Hova tűntek el komplett családok?
2011. okt. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
35%
Azt felejtitek el, hogy igen, ezek eredetileg "egyszerű" koncentrációs (munka) táborok voltak, és csak később alakították át megsemmisítőtáborokká őket.
2011. okt. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!