Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Elismeritek vagy elutasítjátok...

Elismeritek vagy elutasítjátok a halálbüntetést az Egyesült Államokban?

Figyelt kérdés
2012. márc. 20. 20:05
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom ez államonként változik, szóval néhol van néhol nincs. (de majd mindjárt kijavítanak ha hülyeséget írtam)
2012. márc. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
31%
Kár volt itt is eltörölni!! Egyébként nem minden Államban van engedélyezve ott sem.
2012. márc. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
96%

Én nem vagyok isten. Több okból sem tudom elfogadni a halálbüntetést. De miért pont az USA-t kérdezed.


Megengedve, hogy a halálbüntetés célszerű ítélet, embertelennek tartom a hosszú kivárást. Tudom, ezért nulla pontos lesz a válaszom. De úgy vélem, ha már minden fórumot kimerítettek, akkor a végrehajtás legyen gyors. Van, aki évtizedeket tölt siralomházban.


Egy okra térnék ki csak, amiért nem tudom elfogadni.

Ha valaki csak életfogytiglani börtönt kap, s harminc év után kiderül, tévedés volt, visszacsinálni azt sem lehet. De legalább él, még ha az az élet nem is ér sokat.

A halál után viszont nincs semmi. Az én lelkiismeretemmel nem fér össze, hogy olyan embert ölhetünk meg, aki ártatlan vagy maga is áldozat.


Márpedig a kriminológia nagyon sok olyan esetet ismer, amelyben az bíróság nem száz, de ezer százalékban biztos volt az elítélt bűnösségében. S később kiderült, hiába szemtanúk, hiába közvetlen és közvetett bizonyítékok, bárki lehetett, csak az elítélt nem.


Értem én az indulatot. A sok súlyos, nagyon durva, kegyetlen bűncselekmények engem sem hagynak hidegen. Ne mondjátok, hogy nekem fontosabb a gyilkos, mint az áldozat. Ez nem igaz! Természetesen az áldozatot és családját sajnálom. Csak nem lehetünk soha egészen bizonyosak a tettes személyét illetően.

2012. márc. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 Shai-Hulud ***** válasza:

Ha GARANTÁLTAN nem lennének tévedések a nyomozásban és az igazságszolgáltatásban, akkor elfogadhatónak tartanám. De amíg ilyenek előfordulhatnak, addig határozottan nem.

[link]

Ha ezt az embert kivégezték volna, most nem lehetne visszaadni a szabadságát. Így is elraboltak az életéből jópár évet, helyrehozhatatlan károkat okoztak neki és a családjának - nem csak anyagi értelemben.


Az lenne az ideális állapot, ha nem lennének tévedések. De szerintem azok mindig előfordulhatnak.


Pedro

2012. márc. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
Én elutasítom, de nem azért, mert nincs 100%os bizonyosság, hanem azért mert a halált nem tartom büntetésnek. A büntetés az, ami valamilyen hátrányban részesít valakit, és az az állapot olyan hatással van az illetőre, hogy mérlegeljen, hogy ezt vagy azt nem kellett volna csinálnom, és ha ennek vége ezentúl biztos nem teszem. Ez lenne minden büntetés lényege. Ezért nem szabad túl kevés vagy túl sok büntetést adni. Pont arra nincs hatással, aki kapja. Csak arra van hatással, aki életben marad. Nekik lehet persze egyfajta elégtétel, de akire kivetik, annak nem büntetés. Akkor lenne az, ha miután meghaltunk, át lehetne gondolni, hogy de f.a.s.z. voltam, hogy ezt és ezt tettem, most jól meghaltam. De ilyen nincs.
2012. márc. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Azért pont az Egyesült Államokat kérdezem,mert az modern és fejlett.Nem teokrácia van,hogy vallás alapján ítélkezzenek.

És különben is,nem sok modern,előrehaladott államban van halálbüntetés.Pár afrikai és ázsiai országban van,illetve a Közel Keleten.


Továbbá,abban az esetben,ha jogosan ő követte el a bűntényt,ti halálbüntetéssel súlytanátok?

2012. márc. 20. 21:05
 7/32 anonim ***** válasza:
Visszakérdezek. Úgy érzed, születésed előtt (!) büntetésben voltál?
2012. márc. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

Utolsó,nem igazán értem miért kérdezed ezt,de azért válaszolok.

Nem érzem,mivel születésem előttről nincs emlékem.Nem is csoda,hiszen akkor nem is léteztem.

Ez valami reinkarnációs kérdés akart lenni?

2012. márc. 20. 21:35
 9/32 anonim ***** válasza:

Nem, de máris válaszolok, csak így hatásosabb. :-)


Sokan úgy gondolják, az, hogy be vagy zárva örökre, súlyosabb büntetés, mint az élettől való megfosztás. Akit felkötnek, már nem szenved utána, nem éri a büntetést. De mondjuk aki alig huszonévesen úgy megy be a börtönbe, hogy soha onnan ki nem kerül, annak sokkal keményebb szembenéznie a sorsával.

2012. márc. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,szeretném,ha még több ember válaszolna erre,kíváncsi vagyok a véleményükre.


És utolsó,még mindig nem tudom miért kérdezted azt tőlem,amit kérdeztél.

2012. márc. 20. 22:46
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!