Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Elismeritek vagy elutasítjátok...

Elismeritek vagy elutasítjátok a halálbüntetést az Egyesült Államokban?

Figyelt kérdés
2012. márc. 20. 20:05
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
Most olvastam el mit csináltak ezzel a szerencsétlen lánnyal akit felgyújtottak. Az ilyeneknek tényleg a halálbüntetés nem lenne elég, de viszont dolgozzon meg azért, hogy kap kaját minden nap. Más országokba mért nincs ekkora luxus? És mért értelmesen telnek a napjaik?
2012. márc. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim válasza:

Az államokban a fejlett demokrácia ellenére van halálbüntetés némelyik tagállamban.A hosszú várakozás a halálsoron esélyt ad arra bizonyítsák az ártatlanságot ha valóban ártatlan.Ez nem zárja ki azt,hogy ártatlanul hal meg

legalábbis abban nem bűnös.De mégis demokrácia működik épp ezért én nem utasítom el sőt pártolom. Itt sem kellett volna eltörölni mivel vannak egyértelmű esetek ezeknél alkalmaznám.Panaszkodnak milyen embertelen bezárva tartani valakit élete végéig szabadulás reménye nélkül, ezen könnyítenék.Hagynék időt arra meggondolja megbánja még éltében.Nem a halál az amitől félünk hanem annak pontos tudata mikor jön el.Mivel mindenki meghal és nemigen retteg az egész világ.

2012. márc. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
Az aki más ember életét elvette ill. megölte megérdemli a halálbüntetést. Legyen az amerika vagy kamcsatka.....
2012. márc. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

Szerintem meg azt kéne csinálni hogy Etikát,erkölcsöt oktatni a börtönben vagy kezeltetni már mint úgy hogy felfogja hogy rossz amit csinál vagyis empátiát éreztetni vele hogy feltenni a kérdést hogy pl.: milyen érzés lenne ha szerepet cserélnél és magad lennél az áldozat,gondolom itt megjönne a józan esze és ilyenkor mondani is kéne hogy őszinte választ és nem valami olyan választ várok amit bűnűző mentalitásként mondasz.


És ha első kezelés után 3-szor nagy büntetés vagy meglehetne szabni mennyi pont gyűlhet össze (nagyobb,kicsit) és ha összegyűlne valamennyi akkor halálbüntetés mert ha 3-szora nem fogja fel akkor 6-szora nem fogja fogni?(megváltozni)

Ergo jobb mint Magyarországon hogy csak pár évet ülnek bent aztán újra csinálják amit csináltak....

És a büntetés arról szól szerintem hogy a hibájára jöjjön és rá tanuljon belőle és nem a agyon szívatás


ja és a konditermet megkénne fosztani tőlük meg azt a luxust amit kapnak... inkább jöjjenek ki gyengén mert akkor könnyebb lenne elkapni másodszorra :D

By gondolkodó ember

2012. márc. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

Hívő vagyok, így biztos nem lesz meglepő, ha azt mondom, hogy én ellene vagyok.

Amikor valami megbocsájthatatlant követnek el ellenünk vagy szeretteink ellen, -különösen ha gyermekről van szó- hajlamosak vagyunk a " a szemet szemért, fogat fogért" törvényt követni,pedig saját magunknak is többet segítünk ha inkább megpróbálunk megbocsájtani és Istenre bízni az ítélkezést. Nem könnyű, tudom.


Ha megnézitek Tom Hanks Halálsoron c. filmjét, talán akkor is elgondolkoztok a halálbüntetés helytelenségén, ha nem vagytok hívők. Tévedni emberi dolog . Zárójelben megjegyzem: "megbocsájtani Isteni" és ugye mi az Ő képmására lettünk teremtve, ha hisszük, ha nem, így mi is képesek vagyunk rá.

Erre itt egy példa: [link]

2012. márc. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

Etikát oktatni a börtönben? Minek? aki brutálisan gyilkol abból már úgyse lesz soha rendes ember, mert nem is volt az. Ha kiengedik újra gyilkolni fog.


Viszont a bérrabtartást be lehetne vezetni, akkor még új börtönök se kellenének az oroszok pl. vállalnak ilyesmit egész olcsón, legalábbis olcsóbb mint börtönüket építeni.


Ott van a börtön a tajgában ha fázik akkor hasogat fát, néha ledobnak kaját helikopterről és annyi. Megszökni se fog, mert ugye hová menne az erdő közepén? Ott meg nem wellness szálló van, hanem tényleg kőkemény börtön, ahol dolgozni is kell, ha nem dolgozik akkor gumibottal verik ill. kaját sem kap.

2012. márc. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

"Szerintem meg azt kéne csinálni hogy Etikát,erkölcsöt oktatni a börtönben "


Ezt nem ártana már gyermekkorban oktatni, mondjuk kötelező tananyagként, hogy azok a gyerekek is hozzájussanak efféle ismerethez akiket elhanyagolnak, nem nevelnek a szülei.

2012. márc. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 Tedzsasri válasza:

Amikor 100% ,hogy embert olt valaki,azert halal jar!!!!!!


Senki sem veheti el senki eletet, csak az aki adta -ISTEN!

Az nagyon jo lesz a bunosnek ha most elkapja melto bunteteset,mert igy nem a kovetkezo eleteben kell letorlesztenie ezt a bunet.Az uj eleteben akkor tiszta lappal indul,de igy atviszi a karmajat a kovetkezo eletebe.


MEG HOGY NINCS ELET A HALAL UTAN............EZ EGY ORIASI TEVEDES!!!!!!Volt a szuletesunk elott is eletunk es meg nagyon sok eletunk lesz........SAJNOS,....mert csak az kerul vissza ISTEN orszagaba, AKI MEGISMERI ES IMADJA ISTENT, JOBBAN MINT BARMIT ES BARKIT ITT AZ ANYAGI VILAGBAN,ES IGYEKSZIK ISTENEK KEDVES ELETET ELNI!!!


EZ az anyagi elet mulando,van eleje es vege,tehat nem valodi............a valodi sose mulik el.Mi lelkek vagyunk, mikor a lelek kiszall a testbol a test halott,mert anyag...a lelek tartja benne az energiat...de a LELEK az sose nem hal meg nem lehet elpusztitani orokke el.

Ebben az egy eletben is cserelunk testet,hisz mikor kisgyerek voltal akkor mas tested volt ,minden 7 evben teljesen kicserelodik minden sejtunk az egesz test uj lesz,megis milyen ostobak vagyunk ezzel a testtel azonositjuk magunkat,pedig ez ideiglenes.Mikor oregek vagyunk,alig tudunk tenni-venni,gyengek vagyunk mint a harmat,a testunk egy roncs,de megis ugyanaz vagyok aki voltam kicsi koromban.....de nem a test ugyanaz hanem az igazi enunk a lelkunk..aki keresi a boldogsagot ...mert ahonnan jott orok boldogsag van,de itt vagyunk az anyagi vilagban, mert akartunk uralkodni az anyagi termeszet felett...mert ISTEN nelkul akartunk boldogulni,de itt sose nem leljuk meg a boldogsagunkat...mert itt minden mulando,azt csak a lelki vilagban talaljuk meg ahol ISTEN ORSZAGA van.Nelkule sose nem erhetjuk el az orok boldogsagot,mert hozza tartozunk az ISTEN reszei vagyunk mindannyian,minden lelek.

AZ IGAZI ELET ODAAT VAN A TRANSZCENDENSBEN,csak errol nem tanitanak ma mar sehol,csak egy par szerencses ember jut el ,h kapcsolatba keruljon a VEDAKKAL...(BHAGAVAD GITA=ISTEN ENEKE tanitasa h eljunk itt a foldon)..az osi tanitassal ami ISTENTOL van es 5000 eve le is van irva tobb mint 60 nyelvre leforditva szanszkritbol


Ha valamirol nem tudunk,az nem azt jelenti,h nincs,az ember sok mindenrol nem tud es ez akkor azt jelenti h az nincs?????.

A karmadat mindeg magaddal hozod az uj eletedbe,de toled fugg a te tudatodtol,es vagyadtol h milyen eletet elsz.

DE ahhoz h ezeket megertsd,nagyon sokat kell tanulni a VEDAKBOL,es ha megerted h mukodnek ezek a dolgok,barmi tortenik nem zavar,mert tudod h igy kell tortennie mert mindent az isteni energia mozgat....es az tevedhetetlen ep ugy mint ISTEN.


OLYAN TUDATLANOK VAGYUNK....azt hiszuk ,h csak a mi orszagynkban vannak torvenyek,vagy csak a mi bolygonkon....mindenutt vannak torvenyek..

AZ UNIVERZALIS TORVENYEK...azok mindenut mukodnek,ha tetszik ha nem,ha tudsz rola ha nem........ mert azt ISTEN ENERGIAJA igazgatja es az bizony 1000% h igazsagosan mukodik,es igy mindeg minden ki megkapja melto jutalmat vagy bunteteset ami jar neki a regi elete utan...amit sajnos mi elfelejtettunk.

AZ az illeto is akit most nem olnek meg,mert nem kap halalbuntetest...kovetkezo eleteben lehet nagyon jo ember lesz, de a halal buntetest megkapja...valaki meg fogja olni...mert igy mukodik az univerzalis torveny.....


BOCSI ha megzavartam valaki tudatat,nem ez volt a celom.

2012. márc. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 Shai-Hulud ***** válasza:

"BOCSI ha megzavartam valaki tudatat"


Csak a sajátodat, öregem! :-DD

2012. márc. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Mert arra jutottam hogy minden embert meglehet változtatni szerintem.

Albert Einstein is megmondta idézetében hogy a megértés vezet a békéhez és én igy gondolom ha megérted miért csinálja vagyis ok okozati törvény keresd a hiba forrását és javítsd ki.


Hívőnek: ... Isten szerinted mikor segített a bajba jutott embereknek? Akkor meg hogy fog ítélkezni mindenkin?

igaz azért nem szállhat le mert nem bírná el a fizikai tested a nagy energiát ha leszállna



""hajlamosak vagyunk a " a szemet szemért, fogat fogért" törvényt követni,pedig saját magunknak is többet segítünk ha inkább megpróbálunk megbocsájtani és Istenre bízni az ítélkezést. ,, én is láttom hogy az az elve van de kemény világban élünk vagy hagyjuk hogy tovább csinálják amit csinálnak vagy bezárjuk és halálra itélik. láttom azt javaslod hogy bezárni majd isten megbocsát ha egyáltalán van.



"Ha megnézitek Tom Hanks Halálsoron c. filmjét, talán akkor is elgondolkoztok a halálbüntetés helytelenségén, ha nem vagytok hívők.,,

Hogy választ adjak a kérdés a válasz: igen meg nem is.

tudom vannak ellentmondások ebben a válaszaimban csak azért mert 1 nézőpontból néztem .

... nem álszenteskedek.

2012. márc. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!