Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Elismeritek vagy elutasítjátok...

Elismeritek vagy elutasítjátok a halálbüntetést az Egyesült Államokban?

Figyelt kérdés
2012. márc. 20. 20:05
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
Pont ez az hogy nem "keményebb sors", meg "nehezebb", hanem az egyik alma, a másik körte, és van köztük egy gyökkettő. Nem összevethető, nem értelmezhető. Mint a két dimenzióban a fölfelé.
2012. márc. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
Mit nem értesz? A kivégzett a halála után pont azt fogja érezni, amit születése előtt. Semmit. Nincs.
2012. márc. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
Ja,mostmár értem.Igaz.
2012. márc. 20. 23:23
 14/32 anonim ***** válasza:
Elutasítom. Részben azért, amit egy előttem szóló mondott: az ember nem Isten. Másodsorban: ha akár egy embert is ártatlanul végeznek ki (és ez nyilván elkerülhetetlen), az megbocsáthatatlan bűn. Hogy azt ne mondjam, gyilkosság.
2012. márc. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
49%

Jól mondta az utolsó: az ember nem Isten.Ez így igaz ,de legyen már igaz akkor is amikor a gyilkos úr úgy dönt megöl valakit mert úgy tartja kedve.Eléldegél a mi pénzünkön pár 10-20 évet és elvan mint hal a vízben(képletesen értve)Sajnos a mai börtönök már inkább hasonlítanak a szanatóriumra,nagyapám is volt 1 kicsit pihenni anno az 50-es években és ahogy hallottam ha nemvolt meg a napi kiszabott munka nem volt kaja! Nem színes tv meg kondi terem meg könyvtár.

A véleményem szerint nem kellene olyan sok börtön tölteléket fellógatni ahhoz hogy a tisztelt bűnöző elvtársak kicsit elgondolkozzanak mit is tehetnek meg.

Lenne elrettentő ereje az igazság szolgáltatásnak.

Arra meg hogy lehetnek tévedések, lehetnek persze de aki nem keveredik korpa közé azt nem eszik meg a disznók ugye.

A börtönök meg csupa józan életű becsületes emberrel vannak tele akit tévedésből ítéltek el nemde?,

2012. márc. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:

"hogy a tisztelt bűnöző elvtársak kicsit elgondolkozzanak mit is tehetnek meg"


Úgyis mindig lesznek olyanok,akik megteszik,pedig tudják mi vár rájuk.

2012. márc. 21. 20:42
 17/32 torrent.neked válasza:

asziszem, hogy a sok "az neki nem büntetés" között még nem merült fel, hogy a szankciónak több célja is van, pl. az elrettentés.

(az más kérdés, hogy a felmérések szerint ebben sokkal nagyobb szerepet játszik a lebukás és elítélés esélye, mint a várható büntetés.)

volt említve viszont a javító-nevelő cél: na arról meg ugye szintén nem sok pozitívumot szoktak mondani, a börtönből állítólag ritkán jön ki jobb ember, mint aki bement...

2012. márc. 23. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:

Elismerem hogy azt csinálnak amit akarnak mert ők ott vannak,én meg itt, ezéert elutasítom hogy én itt elismerjek vagy elutasítsak valamit ami az Egyesült Államokban van.


Értelmesen feltéve a kérdést pedig a válaszom:

Kell a visszatartó erő de minimum 20 év fogvatartás után minden ügyet 4 évente ügyvédekkel bíróilag felülvizsgálva nem került e elő módosító vagy enyhítő körülmény.

2012. márc. 23. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:

Én pártolom, tettenérés esetén il. amikor teljesen biztos, cáfolhatatlan bizonyítékok vannak, és brutális gyilkosokra meg nagy összegű sikkasztások elkövetőire igen is halálbüntetést adnék. Az igaz, hogy nem szenved úgy mint az áldozata, de mégis, nem kell éveken át az adófizetők pénzéből etetni. Én nem az amerikai, hanem a kínai módszert pártolom súlyos bűncselekményeknél. Lelövik a francba a jogerős ítélet után aztán kiszámlázzák a családtagoknak a golyó árát. Ott nincs is olyan mint nálunk ,hogy milliárdokat lopnak el lásd. Hagyó, Szalainé stb. hiszen ha halálbüntetés jár érte akkor az már elég visszatartó erő. Előre kitervelt gyilkosságért meg igen, halálbüntetés, szemet szemért, ősi mondás. Önvédelem természetesen kivétel


Az tény, hogy vannak visszásságok az ítélkezésben lásd,. pl. Kaiser Ede vagy Tánczos Gábor esetét, de sok eset van mikor beismerő vallomás is van, ami fedi is történteket (nem a Tánczos féle több tucat egymásnak is ellentmondó) ill. egyértelmű cáfolhatatlan bizonyíték is, lásd. pl olaszliszkai lincselők esete, vagy a makói lányt felgyújtó kis tetű.

2012. márc. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

w3dzz válasza:


Na igen mióta börtönök léteznek azóta az ottani mesék szerint mindenki ártatlan ,aki oda bekerült, és igen a valóságban is vannak ártatlanok börtönben ,de nem olyan mértékben.

2012. márc. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!