Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Csak engem idegesít az idegene...

Csak engem idegesít az idegenellenesség? Amit múltkor láttam, az fölháborított. Egy póló, az elején ez állt: Idősebb vagyok, mint Szlovákia! És?

Figyelt kérdés

Ráadásul a mai Magyarország sincs ezer éves. A mai Magyarország 68 éves, mivel 1944 óta létezik a mai Magyarország. Németország meg csak 1989 óta létezik, az még fiatalabb, tehát az államhatárok folyamatosan változnak. A tőlünk délre lévő államokk is mind ex-jugó országok, tehát fiatalak, Ukrajna is csak 1989 óta önálló, úgy ahogy Észtország, Letto., Litvánia, Fehéroroszo., Oroszo., Moldova... stb.

Tehát a 69 éves nagyanyám is mondhatja, hogy idősebb vagyok, mint Magyarország, Anyám ordibálhatja, hogy idősebb vagyok, mint Horvátország, Oroszország, Németország, Szlovénia... És ettől boldogabb lesz? Nem. Szerintem csak német-, orosz-, horvátellenesnek nézik. Ráadásul Szlovákia is, Szlovénia is, Horvátország is,, Németország is, Észtország is egy gazdagabb ország, mint Magyarország, úgyhogy hiába fiatalabbak, valamit jobban csinál, mint mi.



2012. aug. 30. 18:08
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
94%

Ez a Te olvasatodban idegenellenesség, de lehet, hogy a viselője olvasatában a szlovák kormány elleni lázadás vagy épp a szlovákiai magyarokat érő atrocitások elleni lázadás vagy Trianon elleni lázadás, mert lehet, hogy a családja amiatt került Magyarországon kívülre anno.

Ezt csak a póló viselője tudhatja, tőle kellett volna megkérdezned.


Viszont ha szólásszabadság van, az ilyen póló is viselése is megengedett.

2012. aug. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
72%

Na és a szlovákok miért gazdagabbak mint a magyarok?

SEMMIT sem építettek a Felvidéken,minden városukat a magyarok meg a németek építették.

A tótok csak beköltöztek oda utána meg azt mondják a románokkal együtt hogy sokkal régebben vannak itt mint a magyarok és hogy ők csak visszavették amit a magyarok elvettek tőlük.SZÁNALMAS

A mai Magyarország pedig igenis van 1000 éves?

Te hogy gondolod hogy csak 44 óta létezik??

Egy az hogy a háborúnak 45 ben volt vége és ezáltal új államformája lett Magyarországnak nem pedig 1945ben alapították.

Ha szerinted 44 ben alapították akkor a Trianoni békeszerződést kivel íratták alá? Kazahsztánnal?Grúziával?

Előtte pedig létezett olyan hogy Osztrák-MAGYAR monarchia!

Nem értem hogy hogy jött ki neked ez a 44?!

Amúgy meg Horvátországot Szent István foglalta el még a ezer valamennyi körül szóval..na mind1 hadjuk.

2012. aug. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
35%
Engem is idegesít, mert ezzel csak még mélyebbre ássuk magunkat a mocsárba. Az idegenellenesség nem old meg semmit, eltereli a figyelmet a valós gondokról és megoldási lehetőségekről, és még újabb problémákat is generál.
2012. aug. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
65%

Harmadik : azt hozzátennám, szlovákiai tapasztalataim szerint (persze ezek az én tapasztalataim csak) ott sokkal, de sokkal nagyobb idegenenellenesség van, mint nálunk.


mivel nem tudhatjuk, a póló viselője milyen indíttatásból viselte azt, nem hiszem, hogy lenne alapod elítélni .

2012. aug. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 A kérdező kommentje:
Kedves ,,hadjuk"-os barátom! A helyesírásodba már belekötöttem, úgyhogy azt hagyjuk! Mi az, hogy beköltöztek oda a tótok meg a románok? Látom a történelmi ismereteid rosszak. Csak annyit mondok, hogy 1790-ben Nagy-Magyarországon csupán a lakosság 41,55%-a volt magyar. Az északi területeken szlovák többségű, a nagy kiterjedésű déli területek horvát vagy szerb többségű, a nyugati terület német többségű, Erdély pedig román többségű volt. Tehát kevesebb, mint az ország fele volt magyar.
2012. aug. 30. 18:35
 6/58 anonim ***** válasza:
80%

Nem tudom, Szlovákiában miben nyilvánul meg a sokkal nagyobb idegenellenesség. Én voltam ott sokszor, és nem tapasztaltam. Igaz, hogy a határközeli vidékeken járok gyakrabban, de voltam a Tátrában is többször. Ahol már a magyar nem működik, ott többnyire angolul érintkezek, általában nem is tudják, hogy magyar vagyok.


De ha igaz is, hogy ott nagyobb az idegenellenesség, nekünk nem ezzel kéne válaszolni rá.

2012. aug. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
93%

Ez is igaz, kérdező,nagyon magas volt a kisebbség aránya, ilyen megközelítésből valamennyire jogos volt Trianon.

Más kérdés, hogy ezen az alapon sok országból le lehetne faragni, sőt, az USÁt meg is lehetne szüntetni és visszaadni az őslakosoknak.

2012. aug. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
100%

Egy kollégiumi barátom lakik ott, csak itt járt egyetemre. Jópárszor érte már atrocitás, illetve az ő elmondásai alapján arrafelé a "te magyar" kifejezés olysmit jelent, hogy "te kutya", szóval degradáló.


abban igazad van, hogy ettől még nem kell egy magyarnak agresszívnak lennie, csak épp ahogy írtam is, nem tudhatjátok, miért viselte az illető a pólót, úgyhogy részetekről is egy előítéletes általánosítása lehet az, hogy biztos idegengyűlöletből tette.

2012. aug. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
50%
Azért szerintem ezzel a "mint az oviban" véleménnyel nem lennél népszerű azoknál se, akik nem revizionsiták vagy épp "nagymagyarok" , nemhogy a revizoinistáknál.
2012. aug. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
59%

Kedves kérdező!

Akkor most én gyarapítom egy kicsit a TE történelmi ismereteidet.

Feltetted már magadnak a kérdést, hogy miért emlegetik annyiszor Mohácsot a magyarság nagy tragédiájának(és végső soron a vesztének)?

Közvetlen a török megszállás előtt Magyarország lakosságának 80%, azaz nyolcvan százaléka magyar volt. Az akkori 4milliós lakosság nagyrésze, ami az akkori angol lakosság számával megegyezett. Majd a török kiűzése után az újraegyesített ország 34%-a, összesen 1,6millió magyar élt csak a gyönyörű hazánkban. Ez az arány az első világháborúig 55%-ra emelkedett, de hiába, hiszen Trianonban tisztán magyarok által lakott régiók hadát hasították ki az ország testéből. Ez igazságtalanság, akármit is mondasz, ez örökérvényűen, és akkor is IGAZSÁGTALANSÁG.

Ezekhez képest egy ilyen humoros pólóval bosszantani a szlovákokat, nem nagy dolog. Persze abban igazad van, hogy inkább a testvériességet, és a teljesen azonos kultúrát kéne egymásban látnunk. Sokkal többre mennénk vele.

2012. aug. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!