Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Csak engem idegesít az idegene...

Csak engem idegesít az idegenellenesség? Amit múltkor láttam, az fölháborított. Egy póló, az elején ez állt: Idősebb vagyok, mint Szlovákia! És?

Figyelt kérdés

Ráadásul a mai Magyarország sincs ezer éves. A mai Magyarország 68 éves, mivel 1944 óta létezik a mai Magyarország. Németország meg csak 1989 óta létezik, az még fiatalabb, tehát az államhatárok folyamatosan változnak. A tőlünk délre lévő államokk is mind ex-jugó országok, tehát fiatalak, Ukrajna is csak 1989 óta önálló, úgy ahogy Észtország, Letto., Litvánia, Fehéroroszo., Oroszo., Moldova... stb.

Tehát a 69 éves nagyanyám is mondhatja, hogy idősebb vagyok, mint Magyarország, Anyám ordibálhatja, hogy idősebb vagyok, mint Horvátország, Oroszország, Németország, Szlovénia... És ettől boldogabb lesz? Nem. Szerintem csak német-, orosz-, horvátellenesnek nézik. Ráadásul Szlovákia is, Szlovénia is, Horvátország is,, Németország is, Észtország is egy gazdagabb ország, mint Magyarország, úgyhogy hiába fiatalabbak, valamit jobban csinál, mint mi.



2012. aug. 30. 18:08
1 2 3 4 5 6
 51/58 A kérdező kommentje:
Jézusom, mennyi gusztustalan ember nyilvánult meg az előbb... És a Felvidék nem egyenlő a Szlovákiával, ha nem tudjátok, miért nem, akkor mindjárt leírom. És mégegy. Tudom, hogy Magyarország ezer éves, de valamelyik Magyar nagy M-mel megint kiforgatta a szavaimat. Én azt mondtam, hogy a MAI Magyarország 68 éves, mivel 68 éve ekkora Magyarország, amekkora. És az én nézeteimben egy cigány is lehet magyar, ha annak érzi magát. Végülis itt élnek, magyarul beszélnek, magyar ételeket vesznek, forinttal fizetnek...stb. Csak nézd meg a vezetékneveket. Sok nagyMagyar Ivanovics, Bogdán, Kovács, Takács, Tóth, Horváth, Román... stb. vezetéknevet visel. És? Ettől még ha magyarnak érzi magát, akkor magyar. Vagy te akarod megmondani, hogy ki a magyar?
2012. aug. 31. 13:05
 52/58 A kérdező kommentje:
A Felvidék szót Nagy-Magyarország idejében az északi hegy-dombvidéki területekre alkalmazták. Tehát a mai Szlovákia Dél-Nyugati nagy kiterjedésű alföldjét, és Dél-Kelet-Szlovákia alföldi részét nem nevezték Felvidéknek. Ezzel szemben a mai Lengyelország egy-két déli csücskét is lefedte a Felvidék megnevezés, sőt a mai Magyarország Észak-Keleti megyéinek hegyvidékeit is így hívták (Észak-Pest megye, Nógrád megye, Észak-Heves megye, Borsod-Abaúj-Zemplén megye zöme)
2012. aug. 31. 13:23
 53/58 A kérdező kommentje:

,,Engem is felháborít, ugyanis nem létezik olyan hogy szlovákia!"


Ebben is igazad van. Olyan, hogy szlovákia, nem létezik, viszont olyan, hogy Szlovákia, olyan létezik.

2012. aug. 31. 13:28
 54/58 anonim ***** válasza:
78%
Nem olvastam el az összes választ, de csak annyit mondok, kedves kérdező, hogy gyere Felvidékre, és élj itt egy évet. Garantálom, hogy nem fogsz ilyeneket kérdezni.
2012. aug. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 anonim ***** válasza:
49%
Kérdező csak úgy mondom, hogy a Kovács, a Takáts a Horváth egyik sem cigány név, elvagy te tévedve, de remélem, hogy kitakarodsz, mert nem tudod, hogy a cigány az cigány, nem magyar a magyar az magyar és nem érzelmi szinten van ez ha te annak születsz és szívben is az vagy akkor vagy magyar!
2012. aug. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 anonim ***** válasza:
53%

Kérdező!


Nagyon okosnak hiszed magad de közben sík hülye vagy csak, hogy tud!


Amúgy sem Szlovákia sem Szlovákia nem létezik, egy semmire való népség, hazátlanok és soha nem volt hazájuk és nem is lesz! Ezt értheted a románokra is!

2012. aug. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 anonim ***** válasza:
22%
Igazából nem is a szlovákokkal van a baj hiszen szlovákok miért ne lennének olyan nacionalisták mint mi. Csak az a baj hogy míg náluk a liberális és a kommunista ugyanolyan hazafi mint egy jobboldali nálunk nem így van. Nálunk a liberálisok és a kommunisták a nemzet ellen dolgoznak sokan nem látják ezt be sajnos.
2012. szept. 1. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 anonim ***** válasza:
2012. szept. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!