Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Csak engem idegesít az idegene...

Csak engem idegesít az idegenellenesség? Amit múltkor láttam, az fölháborított. Egy póló, az elején ez állt: Idősebb vagyok, mint Szlovákia! És?

Figyelt kérdés

Ráadásul a mai Magyarország sincs ezer éves. A mai Magyarország 68 éves, mivel 1944 óta létezik a mai Magyarország. Németország meg csak 1989 óta létezik, az még fiatalabb, tehát az államhatárok folyamatosan változnak. A tőlünk délre lévő államokk is mind ex-jugó országok, tehát fiatalak, Ukrajna is csak 1989 óta önálló, úgy ahogy Észtország, Letto., Litvánia, Fehéroroszo., Oroszo., Moldova... stb.

Tehát a 69 éves nagyanyám is mondhatja, hogy idősebb vagyok, mint Magyarország, Anyám ordibálhatja, hogy idősebb vagyok, mint Horvátország, Oroszország, Németország, Szlovénia... És ettől boldogabb lesz? Nem. Szerintem csak német-, orosz-, horvátellenesnek nézik. Ráadásul Szlovákia is, Szlovénia is, Horvátország is,, Németország is, Észtország is egy gazdagabb ország, mint Magyarország, úgyhogy hiába fiatalabbak, valamit jobban csinál, mint mi.



2012. aug. 30. 18:08
1 2 3 4 5 6
 21/58 A kérdező kommentje:
Én nem gondolom, hogy marha vicces fölvenni egy olyen pólót Szlovákiában, hogy idősebb vagyok, mint szlovákia. Igen. Ezt Szlovákiában láttam, Párkányban (Štúrovo) és a hapsi épp a pénzváltóban váltott forintról euróra. Előttem állt. Szerintem ezt nem viccből vette föl.
2012. aug. 30. 19:20
 22/58 A kérdező kommentje:

De én nem azt mondtam, hogy Magyarország 68 éves. Ferdítesz. Azt mondtam, hogy a mai Magyarország 68 éves, és ebben teljesen igazam van. Sőt, ha még szigorúbban veszem, akkor Magyarország még egy éves sincs, majd csak jövőre, január 1-én ünnepli 1. születésnapját, mivel csak 2012 01. 01. óta hivatalos a Magyarország elnevezés, addig Magyar Köztársaság volt.

Amúgy mi az, hogy van okunk utálni a szlovákokat? Ezzel a fölfogással van bajom. Egy szlovák embert, akit nem szeretsz, azt van okod utálni, no de ismered te az összes szlovákot? Na mindegy. Én hagyom ezt.

2012. aug. 30. 19:24
 23/58 anonim ***** válasza:
75%

Nem gondolod, hogy gáz itt osztani és idegengyűlölőnek titulálni ,ahelyett, hogy megkérdezted volna tőle ott helyben, mi a célja vele ?

Csak mert most egy fikcióról beszélünk, ami a te agyadban született, vagy igaz, vagy nem.

2012. aug. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 A kérdező kommentje:

"Ukrajna is csak 1989 óta önálló"

Magyarország nem? Magyarország is a Keleti Blokkhoz tartozott."Akkor így már csak" 23 éves ha így vesszük.


De a Magyar Népköztársaság önálló ország volt, szemben Ukrajnával, ami a Szovjetunió részét képezte. Méghogy én vagyok rosszban a történelemmel...

2012. aug. 30. 19:27
 25/58 anonim ***** válasza:
78%

23

Így van, az akkori trendeket figyelembe véve ma Nagymagyarország bő 70%-ban magyarajkú lehetne.

2012. aug. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 A kérdező kommentje:
És a mai trendeket is figyelembe véve, a szlovákiai magyarság nagy része szlovák ajkú. Persze emellett beszéli a magyart is, de a szlovákot is. A magyarországi szlovákoknak (csak a mátrai szlovák falukról tudok nyilatkozni) nagy részük beszéli a magyar nyelvet is, elenyésző a csak szlovákul tudók száma.
2012. aug. 30. 19:31
 27/58 anonim ***** válasza:
62%

És te ismered azt az ember, hogy ennyire rossz a véleményed róla, vagy csak általánosítottál róla valamit, miközben nem is beszéltél vele soha életedben ?


Ez mitől jobb, mint általánosításokat tenni egy népre ? Ugyanaz a kettő.


Abban pedig persze hogy igazad van, hogy nem a szlovákokkal van a baj, sok szlovák is a gyűlölködés, agresszió ellen van és ugyanúgy nem tehetnek róla, hogy hol élnek, mint pl. egy szlovákiai magyar. Buta, aki elítél valakit azért, mert szlovák.


De ez egy póló, könyörgöm. És halvány lila a gőzöd nincs, miért viselték. Lehet, hogy az ő életére nagyon is rányomta a bélyegét a szlovák-magyar probléma.

Akkor miért ítéled el?

2012. aug. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 A kérdező kommentje:
Azért ítélem el, mert ezzel szerintem sok magyarul tudó szlovákot megbánt. Engem is megbántana, hogyha mondjuk egy osztrák német nyelvű ,,Magyarország és Románia az osztrákoknak köszönheti szép, régi belvárosait." Mert körülbelül ugyanazt az üzenetet hordozza mindkét felirat...
2012. aug. 30. 19:34
 29/58 anonim ***** válasza:
100%

Nem nem ismerem az összes szlovákot de gondolom hogy ők se egyformák ahogy mi sem.

Ismerek néhány szlovákot de amikor azt hallom hogy több szlovák is azt mondja hogy a "magyarokat ki kéne irtani" és hogy "Szlovákiában szlovákul" és a magyarokra azt mondják hogy "k*rva mongolok" na az felb*sz mindig

2012. aug. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 anonim ***** válasza:
70%

Ja, értem. Te megteheted, hogy elítéld., mert nagyon igazságos, lojális és liberális vagy.Hiszen te csak egy embert ítélsz el, nem egy népet. Gratulálok.


Megjegyzem, én nem ítélem el, és ostobaságnak találok bárkit is elítélni egy póló miatt ( ettől sokkal provokatívabb pólók miatt is).


Tele van ilyen jelenségekkel a világ, a politikában, a közéletben, a médiában, ha nem tetszik valami, elfordítod a fejed és ha igazán liberális és toleráns vagy, nem engedheteg meg magadnak, hogy egyik ügyben kirekesztő és egyoldalú legyél, a másikban meg lojális.



Horn Gyulát például sokan utálják, mert pufajkás volt a régi rendszerben, mégis elviselték az őt nem szerető emberek a jelenlétét a politikában és elfogadták, hogy ő hozta az országról a döntéseket 4 évig. Wittner Mária meg nemrég hóhérnak nevezte a parlamentben.

Most akkor kinek van igaza ? Nézőpont kérdése, biztos máshogy vélekedik az, aki Wittnerhez hasonlóan börtönben ült a régi rendszerben és máshogy Horn unokája, aki azt hallja, hogy a nagypapáját sértegetik.

Ilyenkor mi van ?

Ez csak egy példa, sok szemszögből lehet nézni a történelmet és a politikát, de ha azzal kezded, hogy te lojális és igazságos akarsz lenni, de nem bírsz megbarátkozni egy pólóval, nem hiszem, hogy közel jársz a megfelelő úthoz.



A szabad véleménynyilvánítás része ez is, semmi jogod elítélni miatta, főleg ha azt sem tudod, miért vette fel.

2012. aug. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!