Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Csak engem idegesít az idegene...

Csak engem idegesít az idegenellenesség? Amit múltkor láttam, az fölháborított. Egy póló, az elején ez állt: Idősebb vagyok, mint Szlovákia! És?

Figyelt kérdés

Ráadásul a mai Magyarország sincs ezer éves. A mai Magyarország 68 éves, mivel 1944 óta létezik a mai Magyarország. Németország meg csak 1989 óta létezik, az még fiatalabb, tehát az államhatárok folyamatosan változnak. A tőlünk délre lévő államokk is mind ex-jugó országok, tehát fiatalak, Ukrajna is csak 1989 óta önálló, úgy ahogy Észtország, Letto., Litvánia, Fehéroroszo., Oroszo., Moldova... stb.

Tehát a 69 éves nagyanyám is mondhatja, hogy idősebb vagyok, mint Magyarország, Anyám ordibálhatja, hogy idősebb vagyok, mint Horvátország, Oroszország, Németország, Szlovénia... És ettől boldogabb lesz? Nem. Szerintem csak német-, orosz-, horvátellenesnek nézik. Ráadásul Szlovákia is, Szlovénia is, Horvátország is,, Németország is, Észtország is egy gazdagabb ország, mint Magyarország, úgyhogy hiába fiatalabbak, valamit jobban csinál, mint mi.



2012. aug. 30. 18:08
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, akkor vegyél fel egy "szeretem a kisebbséget" vagy "szeretem a szlovákokat"..stb. felíratú pólót.


Neked is jogod van hozzá. Ha esetleg emiatt az utcán bántana valaki, azt feljelentheted a bíróságon.

2012. aug. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 A kérdező kommentje:

,,Közvetlen a török megszállás előtt Magyarország lakosságának 80%, azaz nyolcvan százaléka magyar volt."


2011-ben Szlovákia lakosságának 80,7%-a, azaz nyolcvan egész hét tized százaléka szlovák volt.

2012. aug. 30. 18:56
 13/58 A kérdező kommentje:
Nem mondtam, hogy szeretem a kisebbséget. Én nem csoportokat szeretek, hanem embereket.
2012. aug. 30. 18:57
 14/58 anonim ***** válasza:
39%
Az USA valamivel több, mint kétszáz éves és játszi könnyedséggel tenné a földdel egyenlővé az ezeréves Magyarországot. Véleményem szerint egy ország megítélése nem a fennállásának idejétől kell(ene), hogy függjön.
2012. aug. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 anonim ***** válasza:
62%

Hát nézd, az a póló is -ahogy már többször írtam - sokféleképpen értelmezhető, te EGY értelmezést adtál neki, ez nem az abszolút igazság.

A póló viselője is lehet, hogy csak a szlovák kormány vagy politika ellen vagy a magyarok jogainak propagálása miatt vette fel. Nem mnodta, hogy kiírtaná a szlovákokat.


Akkor miről beszélsz ?

2012. aug. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 anonim ***** válasza:
90%

" Olyat meg elég hülyeség lenne csinálni, hogy Marikáék háza Magyarországhoz, Alzbetáék házának a fele szlovákiához tartozik (mert a másiik felében egy magyar házaspár lakik, úgyhogy azt Magyarországhoz csatolják).... Agyrém"

Erre találták ki az autonómiát. Ez annyit jelent, hogy egy történelmi kisebbség által (is) lakott területen teljes egyenjogúságot adnak a két nyelvnek. Vagyis mindegy, hogy Marika néni, meg Ivanova egy háztömbben élnek, mert a papírjaikat tudják a saját nyelvükön intézni, a gyerekeket tudják anyanyelvi iskolába járatni, a hivatalos szervek tudnak a nyelvükön, stb.

2012. aug. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt olvasd el még egyszer, mert nem arról volt szó, hogy az USA erősebb-e..
2012. aug. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 A kérdező kommentje:
De Ivanova és Marika ma is intézheti a papírjait az anyanyelvén, hogyha olyan településen él, ahol Marika néni népének a népessége meghaladja a település lakosságának 20%-át. Ma Szlovákiában ez így működik.
2012. aug. 30. 19:05
 19/58 anonim ***** válasza:
78%

Jó, azt hiszem, hogy nem fogod megérteni a másik nézőpontot, csak kritizálod azt. Akkor annyival fogadd el, hogy a felirat a pólón humor.

Vannak zsidó viccek is, az ok meg a pénzéhségüket forgatják ki. Mégsem gyűlölködők meg nem is rasszisták ezek a viccek. Csak a megnevettetésre valók. Dehát az emberek(birkák) agyhalottak és egyből letámadják a vicceket amiket nem értenek.

2012. aug. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 anonim ***** válasza:
73%

Na akkor ha ilyen okos vagy akkor indokold már meg nekem hogy szerinted miért 68 éves a mai Magyarország?

"Ukrajna is csak 1989 óta önálló"

Magyarország nem? Magyarország is a Keleti Blokkhoz tartozott."Akkor így már csak" 23 éves ha így vesszük.

Nekem az üknagyapám felvidéki német volt és Trianon után nagyon sok magyar és német jött ide Magyarországra.

Az ottani németek jobban kötődtek a magyarokhoz mint a szlovákokhoz.

Az utcán a magyarok és németek csak szlovákul mertek beszélni nehogy valaki beköpje őket aztán meg mentek ki házkutatási paranccsal.

A szlovákok csak azt várták hogy miként lehetne megszabadulni a magyaroktól és németektől,aztán a II.vh után eljött ez az idő.sajnos.

Szóval nekünk sokkal több okunk van utálni a szlovákokat vagy románokat,mint fordítva.



Mi az, hogy beköltöztek oda a tótok meg a románok? Látom a történelmi ismereteid rosszak. Csak annyit mondok, hogy 1790-ben Nagy-Magyarországon csupán a lakosság 41,55%-a volt magyar. Az északi területeken szlovák többségű, a nagy kiterjedésű déli területek horvát vagy szerb többségű, a nyugati terület német többségű, Erdély pedig román többségű volt. Tehát kevesebb, mint az ország fele volt magyar.


Miért lennének rosszak a történelmi ismereteim?

Ezt olyan mondja aki szerint Magyarország 68 éves? XD

M.O. népessége lehet hogy 41,55% volt de sok nemzetiségit asszimilált.

A 1850-ben még jó fele részt német ajkú főváros 1910-ben már 87%-ban magyar?

Ha nem lett volna Trianon nagyon sok nemzetiségit lehetett volna asszimilálni.

2012. aug. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!