Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Akkor most mennyire létezik a...

Akkor most mennyire létezik a Lengyel-Magyar barátság?

Figyelt kérdés
Remélem nem veszitek hülye kérdésnek. A lényeg hogy tudom barát a két ország, na de mégis mennyire, mi a szitu?
2013. jún. 10. 17:44
1 2 3
 21/30 Pro Patria ***** válasza:
76%

"Köszönjük szépen. Mi meg nagyon szeretjük a kuruc.infón tájékozódó antimagyarokat, akik szeretik megmondani, hogy ki a magyar és ki nem."

- Ami nem illik bele a világképedbe, az "kurucinfó"? Áruld már el, mi nem hiteles az írásomban. Történelmi tények.

Csatlakozom a válaszolóhoz: ellenérv nincs, marad a lepontozás.

2013. jún. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
Pro akárki, a te válaszod volt kábé a legnormálisabb, köszönöm. Semmi köze a kurucinfóhoz, amit egyébként ki nem állhatok. De nehogy itt politikai vita legyen!
2013. jún. 11. 15:54
 23/30 Meeszaaros ***** válasza:

Egyik ismerősöm diákként volt kint pár éve, és meglepődött, mennyire pozitív véleménnyel voltak a hallgatótársak a magyarokról.


Unokatesóm valamilyen koncerten járt Lengyelországban, és vadidegenek odamentek hozzá, és piával kínálták, amikor meghallották, hogy magyarul beszélnek.

2013. jún. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

Nem neked írtam. Hanem az utánad írónak, aki antimagyarozott. És megmerem kockáztatni, hogy aki ezzel a szóval lövöldözik, az honnan tájékozódik.

Amiket leírtál, azok nagyrészt igazak, nem is akartam vitatkozni, én már korábban leírtam, hogy szerintem ma már kb. annyira létezik a lengyel-magyar barátság, mint a német-magyar, vagy magyar-horvát.

2013. jún. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 Pro Patria ***** válasza:

"Nem neked írtam. Hanem az utánad írónak, aki antimagyarozott. És megmerem kockáztatni, hogy aki ezzel a szóval lövöldözik, az honnan tájékozódik."

- Viszont nem fogalmazott meg saját véleményt, csak az enyémet vette védelmébe, amire te többes számban reagáltál úgy, ahogy. Ekként, lehet hogy tévesen, de nem minden alap nélkül vettem magamra.


"Amiket leírtál, azok nagyrészt igazak, nem is akartam vitatkozni, én már korábban leírtam, hogy szerintem ma már kb. annyira létezik a lengyel-magyar barátság, mint a német-magyar, vagy magyar-horvát."

- Jelenkori példákat, történéseket is felsoroltam, így a kölcsönös megemlékezéseket egymás tragédiáiról, az ő részükről 1956-ról - bár ez nem állami volt, de nem tartom lehetetlennek, hogy ilyen is fellelhető -, illetve részünkről Katyn, vagy Kaczyński esetében:

[link]

[link]

[link]

Illetve a százezres, közös felvonulások Budapesten, amiket aztán viszonoztunk is magyar képviselettel az ő hasonló méretű demonstrációjukon, Varsóban:

Budapest: [link]

Varsó: [link]


Ezt a barátságos játékestet is a lengyel és a magyar csapat szervezte meg közösen:

https://www.youtube.com/watch?v=aUrJVqRIWAw


Nem olyan ez, aminek mindennapi témának kell lennie, ennek kellene átszőnie minden cselekedetünket, a kezünk minden mozdulatát. De él a köztudatban, és bajban elő tudjuk venni.

2013. jún. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Jó, akkor még egyszer elmondom, én a másik véleményét tisztelem, így a tiédet is, emlékeim szerint ezt már többször bizonyítottam is, csak nekem nem nyilvános nevem van így nem emlékezhetsz rá.

Pusztán a téged védelmébe vevő magasmagyarnak (mélymagyar ellentéte kell hogy legyen) válaszoltam. A többes szám sem rád vonatkozott, hanem a hozzá hasonlóknak.

Nekem sajnos nem tudod bebizonyítani, hogy létezik a hatalmas nagy lengyel-magyar barátság, mert sajnos én ennek mindig csak az ellenkezőjét tapasztaltam. Szerintem ma már semmiféle különleges viszony nincs.

2013. jún. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
Ez függ az illető Lengyel társadalmi berendezkedésétől, és a területtől ahonnan jött. itt ott tényleg van barátság, amire büszkék is, itt ott meg azt sem tudják mi az hogy magyar. Ez csak vicc colt, persze. Legalábbis ez az amit gondolok.
2013. jún. 12. 00:42
 28/30 Pro Patria ***** válasza:

"Pusztán a téged védelmébe vevő magasmagyarnak (mélymagyar ellentéte kell hogy legyen) válaszoltam. A többes szám sem rád vonatkozott, hanem a hozzá hasonlóknak."

- Jó, vegyük úgy, hogy nem történt semmi.


"Nekem sajnos nem tudod bebizonyítani, hogy létezik a hatalmas nagy lengyel-magyar barátság, mert sajnos én ennek mindig csak az ellenkezőjét tapasztaltam."

- Mármint konkrétan? Londoni munkavállalásra utalsz, vagy valami ehhez hasonlóra? Ilyen helyzetekben valóban farkastörvény uralkodik, az erősebb marad talpon. Ekkor csak a honfitársaidra számíthatsz (normális esetben, a magyarok elsőként egymást gáncsolják el), ami az olyan kis népek között, melyek folyamatosan külsőleg fenyegetve, megszállva voltak, mint akár a lengyelek, vagy az írek, igaz is. Nálunk valami torzulás van ebben is.

2013. jún. 12. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim válasza:
Elég sok közös történelmünk van! II.világháborúban pl.: Mi nem engedtük meg a németeknek hogy Magyarországon keresztül vonúljanak hogy elfoglalják Lengyelországot. Több mint 400.000 lengyel menekültet fogadott be az ország amikor bajban voltak. Sokan le is telepedtek itt... Aki azt írja hogy nincs lengyel-magyar barátság, az kérem mondja már meg, hogy a lengyelek miért lobogtattnak a kezükben magyar és lengyel zászlót azzal a felirattal, hogy "lengyel magyar két jó barát"? Míg más országok zászlói a lábuk alatt van, vagy épp felgyújták?
2014. febr. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 mustafa33 ***** válasza:

Egy más kérdésreírtam ugyan ezt, de ide is illik. Mert a nemzeteink természetére vonatkozik.

A cseh színész Vladimír Trojan mondta ezt amikor kérdezték a lengyelekről és csehekről, és szerintem jól jellemezte őket:

"a cseh nemzet fölött mindig uralkodott valaki és mástól várják a megmondást, míg a lengyelek a szabdságot becsülik a legtöbbre és igazságtalanságot látva képesek kardal lóháton nekimenni a tankoknak. Ha egy lengyel látt egy szobrot arra gondol: -ez nemzetünk hőse, ezt tisztelem. Ha egy cseh lát egy szobrot arra gondol: -hogy leszarták a galambok."

Trojan mondatához én hozzátenném, hogy teljes legyen a V4, egy szlovák ha látt egy szobrot arra gondol:- utána kellene nézni nem volt-e ennek a nagyapja magyar? Egy magyar pedig ha látt egy szobrot arra gondol: -le kéne rombolni mert hátha antiszemita volt.

2014. febr. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!