Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek létezik fiú és...

Szerintetek létezik fiú és lány között barátság?

Figyelt kérdés

2013. jún. 6. 21:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Létezik.

6 éve van egy lány barátom aki nagyon jó fej kedves aranyos.

Régen volt köztünk szerelem, udvaroltam is neki, de akkor bekerültem a barát zónába, de akkor sem adtam fel mert kerestem a társaságát. Azóta mindkettőnknek lett párja, neki is, nekem is. És nagyon jól kijövünk egymással mind a négyen. És azóta már egy baráti társaság is összejött belőle a mi közös barátaink és barátnőinkkel járunk el helyekre meg szinte együtt lógunk hetente.

Szóval létezhet ilyen.

2013. jún. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
Na nekem pont ma irta a baratom,akivel.tenyleg mindent megdumalunk..a szexualis eletunket is kidumaljuk egymassal:)Ma is meselte a legutobbi elmenyet..kicsit elis ragadtadta magat,es azt irta izgalmi allapotaban,h.most ha en ott lennek vele,az neki nagyon kenyelmetlen lenne.Megkerdeztem.h.miert??Erre o :Mert en nagyon csinos no vagyok,es o egy ferfi.....pffff...erre most mit mondjak??Teny es valo o is elegge szexi pasi,na de en tenyleg a baratot latom bene.Erdekes volt a mai beszelgetesunk...de ez miatterdekes,mert felkeltette az erdeklodesemet.
2013. jún. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ez bonyolult...

Van egy nagyon jó fiú barátom. Tényleg tökéletes barátság - közös témák, azonos gondolkodásmód, értékrend.

Évekig imádkoztam, hogy csak ne merüljön fel benne, hogy több is lehet köztünk. Nem akartam, nem tetszett soha, és nem úgy néztem rá.

Erre jött a nagy bumm: bennem merült fel a lehetőség... Nem tudom, mi van velem, de a kapcsolatunk már annyira bizalmassá vált, hogy sokszor azon kapom magam, hogy jaj de megölelném, pedig nem egy érzelgős fajta, és én se vagyok az. Mint férfi most se tetszik, de mikor vele vagyok, akkor ez a tény veszettül nem érdekel.

Szóval: bonyolult...

2013. jún. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Már kérdezték párszor, szerintem amúgy létezik:)

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=bar%E1ts%E1g..

2013. jún. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Alaque ***** válasza:
83%

Hogy ne létezne? Az más kérdés, hogy létezik-e szexualitás nélküli barátság fiú és lány között, erre ugyanis határozott, nagybetűs NEM a válasz: az egyik mindig többet akar, tapasztalatból mondom. Elég sok ilyet láttam közelről, viszont hál' istennek csak kívülről. Szerencsére az efféle játszmáknak még a gyanújától is kigyullad egy piros villogó, bekapcsol egy sziréna az agyamban, és zsigerből felfordul a gyomrom.


Rengeteg olyat látni, hogy egy szerelmes fiú pincsiként lohol egy lány után, aki a srácot, aranyos, kedves, megértő jó barátnak tartja. Minden csajos dolgát megbeszéli vele, a fiú bólogat, igen, persze, én megértem, egész lényével azt sugározza a csajnak, hogy "én igazán megértő, érzékeny srác vagyok, nem úgy mint a többi", és ez a csajnak marhára imponál, valljuk be, teljesen jogosan, ki ne örülne egy legnagyobb rajongóval ötvözött önkéntes lelki szemetesládának, ugye. A tény fölött, hogy a srác otthon feltehetően a hölgy facebookos képeire maszturbál, az illető diszkréten szemet huny. Nem tudom, mi a jó egy ilyen kapcsolatban, mégis úton-útfélen belebotlik az ember az ilyen, hát nem is tudom minek nevezzem, mondjuk úgy, párokba, bár lássuk be, hogy mi sem áll távolabb egy párkapcsolattól, de még egy valamirevaló barátságtól is. Biztosan a fordítottja is létezik, mármint ami a nemeket illeti, de nem az az általános.


Úgy vettem észre, hogy a lányok ezt általában nagyon jól átlátják, csak azt hazudják, még maguknak is, hogy ez nincs így, ez egy igazi, romantikus lányregénybe illő barátság, amely tiszta, mint a hegyi patak. Azt, hogy a fiú részegen folyton homályos vagy egészen konkrét célzásokat tesz a lánynak arra, hogy ő valójában szerelmes belé, a lány rendszerint figyelmen kívül hagyja, biztos csak az ital beszél belőle, mondogatja, és csak akkor építi le a srácot, amikor az konkrétan bepróbálkozik, persze teljesen reménytelenül - melyik nőnek kéne legalábbis egy bólogató pincsikutya, akivel folyton a tamponokról meg a sminkcuccokról szokott beszélgetni, ugye? Ilyenkor a bulinak lőttek, mindenki hazamegy, ki-ki a saját párnájába sírja ki magát, vége a világnak - egészen másnap délutánig, amikor is a lány legjobb barátnőjének közbejön valami, és csörög a srác telefonja, hogy nincs-e kedve elkísérni a lányt fodrászhoz, vásárolni a plázába, vagy csak beszélgetni egyet arról a srácról az XY zenekarból (ú, de jól néz ki, szerinted van barátnője?). Hát már hogy ne lenne kedvem?! - kiált fel örömében a srác, még örül is neki, hogy a lány "nem emlékszik" a tegnap esti kis jelenetre, biztosan ő is részeg volt.


Igen kényelmetlen lenne egy lánynak bevallania, hogy egy ilyen kedves, érzelmes, ártatlan, megértő fiút az ujja köré csavarva játszadozik. Általában az ilyen lány önérzetét az szokta a legjobban bántani, ha a fiú kinövi a pincsikutya szerepet, és elkezdi építeni a saját, egészséges érzelmi életét. Ilyenkor gyakran előfordul, hogy a lány úgy félti a srácot minden "rossz életű ribanctól", mint anyafarkas az egy szem pici kölykét, és "kizárólag a srác érdekében" úton-útfélen bekavar a kapcsolataiba, fülébe ülteti a bogarat az új barátnő riherongy mivoltát illetően és így tovább.


Visszatérve a kérdéshez:

Általában a fentiek összessége vagy egyes részei állnak a kristálytiszta, önzetlen fiú-lány barátságok hátterében. Ne ringasd magad hiú reményekbe, előbb-utóbb az egyik többet fog akarni a csendesen csobogó hegyi pataknál.


Bárcsak ne lenne igazam!

2013. jún. 7. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
az utolsó válaszolónál a pont, az egyik mindig többet akar! ezt nincs miért tovább ragozni.
2013. jún. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
szerintem is valamelyik fél mindig többet érez
2013. jún. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Dalmuschkaaa válasza:

Ez az a kérdés amiben mindig vitatkoznak az emberek. Az én véleményem az, hogy igen is létezik (tapasztalat). Mert ilyenkor két opció lehetséges:

1. vagy annyira szeretik egymást, hogy nem akarják az egészet elrontani a szerelemmel.

2. vagy, pedig a másik szemében nincs nemed (pl.: ha egy fiú szemszögéből nézzük akkor te nem egy lány vagy, hanem a barátja, és fordítva is igaz)

De momdom, hogy ez kicsit fura, és nem elég gyakori. mondjuk nekem az egyik legjobb haverom egy fiú, és azért működik annyira ez az egész, mert mindketten tudjuk h egyikőnk sem engedné h ebből valaha is több legyen.

2013. jún. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%
Persze, hogy létezik! A legjobb barátom fiú! Igaz, hogy meleg, de... az most részlet kérdése. Akkor is ő fiú, én meg lány és nagyon jó barátok vagyunk! Megértjük egymást és segítünk egymásnak, mindent megbeszélünk! :)
2013. jún. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
igen!
2013. jún. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!