Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szeretnék papagájt venni, de...

Szeretnék papagájt venni, de nem tudok választani a jákó és a hullámos között! Válaszolnátok néhány kérdésemre?

Figyelt kérdés
Az első papagájom lesz és nekem ez a 2 faj a szimpatikus a netes keresgéléseim alapján. A hullámos külsőre sokkal jobban tetszik, mint a jákó, viszont csak 12 évet élhet maximum, míg a jákó egy életen át a társunk lehet, mert sokáig el... A jákó mellett szól az is, hogy sokkal érthetőbben ejti ki a megtanult szavakat és ahogy én tudom több szót képes megtanulni, mint egy hullámos... Tetszik viszont a hullámos papagájok játékossága, cserfessége is. :) Melyiket könnyebb megszelidíteni a 2 faj közül? Estére korán elcsendesednek, vagy későn alszanak el? Reggel korán kelnek? Kb havonta mennyi pénzbe kerül a fenntartásuk? Másik problémám..: ha el kell utaznom pár napra, vagy egy hétre és megkérem az egyik ismerősömet, hogy ő etesse addig, akkor őt el fogja fogadni? Illetve tudnátok néhány konkrét tenyésztő tippet adni ahonnan jó áron lehet már kapni a jákót is? Mert a jákó elég drága...Köszönöm a válaszokat

2013. febr. 14. 10:57
1 2
 1/15 wartburg353s ***** válasza:
31%
Nekünk hullámosok vannak, úgy tudom, csak akkor lehet megtanítani beszélni, ha egyedül van, úgyhogy nem is próbálkozom. Nem szelídek, nem félnek tőlem, ha odamegyek a kalitkához, de nem engedik megfogni magukat. Úgy látom, teljesen mindegy nekik, ki eteti őket, mivel többen vannak, inkább egymáshoz ragaszkodnak, mint hozzánk. Nem is társnak akartam, arra ott vannak a kutyák, hanem mert a kisfiamnak nagyon tetszenek, szereti nézni, ahogy nyüzsögnek. Amint világos lesz, ébrednek, és villanyoltásig fönt vannak, nappal szoktak kicsit szundikálni. Engem elszórakoztat, ahogy játszanak meg beszélgetnek, jól érzik magukat. Már a hangjukat is szeretem.
2013. febr. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igen, erről hallottam én is, hogy ha többen vannak akkor kevésbé kötődnek az emberhez és beszélni sem igazán lehet őket megtanítani.. én szeretnék szorosabb kapcsolatot kialakítani a leendő papagájommal és ezért mindenképp csakis egy példányt szeretnék venni, bármelyik fajt is választom végül :)
2013. febr. 14. 11:16
 3/15 anonim ***** válasza:
37%
jákot semmiféle képpen ne ha otthon van kiabálás !! mert igen érzékeny és a tollát fogja tépkedni !! én is azt akartam de hullámosom lett !! ne csak azért vegyél jákot mert okos nagyon érzékeny !! a hullámos az egyetlen olyan papagáj amely a saját kicsinyeit visszaöklendezett kajával eteti !!
2013. febr. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
egy példány? szenvedni fog társas állat gondold meg !!! :)))
2013. febr. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
74%

Az ember önzőségéből fakad,hogy egy papagájt aminek létfontosságú egy fajtárs ,egyedül tartja csak hogy jobban kötődjön hozzá... De gondolj bele,hogy ha neked teljesen más lények között kellene élj,akiknek nem is érted sem a testbeszédét,sem a rendes beszédét,egyetlen emberi társ nélkül... Ugyan úgy kín szenvedés ez az állatnak,mint neked lenne. Csak kínjukban vágynak már az emberre,különben magukra maradnak,de ez nekik nem a legjobb. Természetesen szeretik a gazdájukat,de az egyedüllét semmiképpen sem ideális nekik,még is csak más ha ott van neki egy másik papagáj,akkor igazán boldogok.Nekem is 2 hullámosom van,és mindig arra tudok csak gondolni,hogy mennyire megszakadna a szívem ha egyedül kellene hagyjam.Annyira szép és megnyugtató látvány,ahogyan szeretik egymást. És közben engem sem taszítanak el. Még csak nemrég vannak meg és szelídítem őket,de már mindkettő engedi óvatosan a simogatást. Tapasztalatom az,hogy a kettőt könnyebb szelídíteni(régen volt egy törpém,ő pl nem szelídült,pedig egyedül volt). Hogy miért?Sokszor egyikük megijed és nem meri elvenni a magokat a kezemből,de a másik pedig igen,és így felbátorítják egymást folyamatosan,ráveszik egymást hogy ne féljenek a kezemtől. A tojóm pl nagyon félős. A hím bátrabb,ő engedte először a simogatást,s amikor látta a tojó hogy nem bántom,ő is felbátorodott s megengedte hogy megsimogassam,hozzáteszem ez 3 hét alatt szerintem nagyon jó eredmény. Természetesen a te döntésed,hogy egyet vagy kettőt veszel,de ha az állat igényeit nézed,az ő boldogságát akkor veszel neki párt. Csinálhatod úgy is,hogy először csak egyet veszel hogy biztosra menj a szelídítéssel,és ha már teljesen megbízik benned veszel neki egy társat. Talán kicsivel kevesebb törődést igényel majd tőled,de ugyan úgy szeretni fog,és valószínűleg a másikat is felbátorítja majd hogy látja simogatod,az ujjadra száll,és így már 2 szelíd papagájt tudhatsz a magadénak.

Első papagájnak mindenképpen a hullámost ajánlom. A jákó papagáj sok tapasztalatot,rengeteg törődést igényel,és nem valami kis költségvetésű állat,legalább is a beszerzése(papagáj,volier mert hogy kalitka nem elég ha csak nem röpteted naponta,stb) biztosan nem.Rengeteg időt kellene vele tölteni,különben kitépkedi a tollait.5-6 órát nem hiszem hogy rá tudnál áldozni,már pedig annyi idő kell neki,ha nincs párja. Majd a jövőben vegyél magadnak,addig is szerintem 2 hullámos bőven megteszi. Az első papagájomnál(mint már említettem törpe),én is azt hibáztam el hogy egyedül vettem meg. Annyira látszott rajta,hogy magányos,pedig szinte egész nap vele voltam(nyáron volt időm rá). Szinte látszott a szemében a szomorúság. Egyszer odatettem neki kíváncsiságból egy tükröt,és nagyon meghatott ahogyan hozzábújt,szeretgette,puszilgatta. Akkor nem volt pénzem nagyobb kalitkára,sem egy társra neki. Iszonyatosan sajnáltam,ezért elajándékoztam. Most már egy hullámos papagáj a párja(ez rendkívül ritka egyébként,mert a törpék bántani szokták a többi papagájfajt),és imádják egymást. Így én is sokkal boldogabb vagyok,főleg hogy azóta gyűjtöttem elég pénzt 2 hullámosra. :)

2013. febr. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
17%
Önzőség egyedül tartani. Hm. Egy nem összeillő rozella párt, megnézném hogy tartasz együtt :)
2013. febr. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Sokan tartják azért egyedül a papagájukat, mégis jól elvan... számtalan videót láttam egyedül tartott papagájokról.. :) Szerintem csak akkor érdemes párban tartani, ha szaporítani is akarod őket... Ez szerintem nem önzőség.. kutyát és macskát se párban tartanak az emberek... :) Mégis jól elvannak...
2013. febr. 15. 12:23
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Na ácsi. Az egy dolog, hogy lehet egyedül tartani. De az egy fa**ság hogy csak akkor kell őket párban tartani ha "szaporítani" akarod őket. Egyrészt tenyésztés, nem pedig szaporítás. Van a kettő között különbség.


Másrészt kb. minden papagáj társas lény, és csak azért fogadják el az embert legjobb barátjuknak, mert társas lények és rá vannak kényszerűlve :) Szenvednek és kínlódnak egyedül.


Gondolod el. Ha macskák lennének a fő faj, emberek pedig csak háziállatok, meddig bírnád egyedül. Nem tudnál kivel kommunikálni, nem lenne társad.


Amúgy meg tévhit, hogy a kutyák megvannak egyedül. Valamilyen forma pár kell a többségüknek.

2013. febr. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező kommentje:


Sokan tartják azért egyedül a papagájukat, mégis jól elvan... számtalan videót láttam egyedül tartott papagájokról.. :) Szerintem csak akkor érdemes párban tartani, ha szaporítani is akarod őket... Ez szerintem nem önzőség.. kutyát és macskát se párban tartanak az emberek... :) Mégis jól elvannak...

Kérdező, ne haragudj, de neked nem kellene állattartáson törni a fejedet. De ha mindenképpen meg akarod próbálni, legalább valami rövid életűvel kísérletezz, ne papagájjal.

2013. febr. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Mert nincs igazam? Talán a kutyát-macskát párban tartja az emberek többsége? Nem... Szóval nem tudom mi a bajod....
2013. febr. 17. 15:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!