Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Pozsony valóban ennyire...

Pozsony valóban ennyire fejlett, gazdag város?

Figyelt kérdés

Az EU-s statisztikák szerint a Pozsonyi kerület az Unió ötödik legfejlettebb régiója, 46 600 EUR az egy főre jutó GDP, amivel az EU-s átlag 186%-án áll.

Magyarországon pl. Közép-Magyarország a legfejlettebb régió, ahol az egy főre eső GDP 27 600 EUR, ami az unió átlagának 110%-a.

Tényleg ennyire fejlett a szlovák főváros? Még sosem voltam ott, de a közeljövőben tervezek menni, hogy felmérjem a terepet.


2015. máj. 3. 10:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Hát Szlovákia, ami azt illeti elég jól fejlődő gazdasággal bír. Pozsonyban nem voltam még, de el tudom képzelni, hogy gazdag város. Jó, nyilván nem annyira, mint mondjuk a nagy nyugati városok, de Magyarországhoz mérve lehet gazdag.
2015. máj. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%
Jah, ezt a gazdagságot főleg a Petrzalka városrészen látni az autópályáról, igazi Manhattan :-D
2015. máj. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
2015. máj. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
38%
Bp.-hez képest határozottan fejlett. A számokat nem tudom egyes gazdasági mutatókhoz, de az életszínvonalat össze tudom hasonlítani. Nem olyan gettós, nem olyan szétszemetelt, kátyús, balkáni mint Budapest, hanem szép és tisztán tartott. A Szlovákok tényleg nem egy igénytelen népség mint sajnos a magyarok...
2015. máj. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Budapest is az átlag felett van, 130% körülmozog, de ebből nem kell és nem is szabad messzemenő konzekvenciákat levonni, attól mert az magas még nem lesz fejlett a régió. Ha a MOL Hejőbábán lenne bejelentve akkor Hejőbába lenne az ország legfejlettebb települése - GDP alapján persze. Magyarán; mivel lényegesen kisebb város; értsd fél milliólakos, de emellé az ország központja; tehát a nagy vállalatok székhelye általában itt van; ez az oka a magas GDP-nek.


Mindettől eltekintve szép város, érdemes meglátogatni 1-2 napra, de nem többre.

2015. máj. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%
Nem kell ennyire sztárolni Pozsonyt, Budapesten is van nyugati színvonal.
2015. máj. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
56%

"Budapesten is van nyugati színvonal."

Ja kb 2 vagy 3 kerületben a 23-ból XD

2015. máj. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
87%
7# Jah meg vedd hozzá egész Budát és a Belvárost. Nem kőbányából és Zuglóból kell kiindulni...
2015. máj. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
38%

Belvárost? Ott nem pont a cigányok laknak?

[link]

2015. máj. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
56%
Pozony ötöd akkora mint Budapest, kb Bécs elővárosa. Ennyi erővel keressed ki a statisztikákból Magyarország leggazdagabb települését, aztán hasonlítgassad hozzá.
2015. máj. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!