Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hol a fenébe a tervezzem a...

Hol a fenébe a tervezzem a jövőmet, ha egyszer láthatóan hanyatlik nyugat-Európa, viszont kelet-Európa meg szegény? Ti hol tervezitek a jövőtöket?

Figyelt kérdés

Amerikába nincs zöld kártyám. Ausztráliába és Új-Zélandra szintén nagyon nehéz bejutni. Afrikában/Ázsiában/Dél-Amerikában érthető okokból nem akarok élni. Az EU nyugati része most épp a hattyú halálán van, ráadásul a hírek szerint még nem elég az a helyzet ami most van, több tízmillió migráns fog még oda vándorolni, akik között ugyanúgy lesznek terroristák. Kelet-Európa és Oroszország még mindig a kommunizmus utáni tőkehiányban és fejletlenségben szenved.

Hol lenne a legjobb élni szerintetek? (Normális, családos életet)


2015. nov. 14. 20:09
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
0%

Annyit a hatalmas gazdasági tényedről, hogy lehet szerinted így lenne, de ha az állam képes egységesen működni, akkor az árakról is gondoskodni tud... :)

Annyi, hogy nem engedi tudatosan az áremelést.

Pl, egy tudatos új jogszabály, hogy a jelenlegi árakat maximum 10%-al engedik növelni az első 5 évben, majd utána max 2%-al. S így tovább.

Ennyi.. :)

2015. nov. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

"Sehol nem nyújtják aranytálcán a jó életet. Bizony kaparni kell érte."


Senkitől sem kértem, hogy nyújtsa nekem aranytálcán a jólétet. De nem akarom, hogy az egész életem a "kaparásból" álljon.

Csak annyi lenne az elvárásom, hogy ne kelljen hajnalba kelnem minden nap és órákat eltölteni utazással külföldre és vissza, de azért viszonylag jól is meg tudjak élni a munkával szerzett fizetésemből. Olyan lehetetlen ez manapság?

2015. nov. 14. 21:29
 23/29 anonim ***** válasza:
96%
Magyarországon tervezek, diplomázás után esetleg pár év külföld. Nem olyan rossz hely ez, főleg a főváros amit én nagyon szeretek. Elnézve a Nyugat helyzetét hosszabb távon még az is lehet hogy élhetőbb ország leszünk, mondjuk erre még nagyobb esélyt látnék ha nem lennének a c típusú állampolgáraink.
2015. nov. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

"Annyit a hatalmas gazdasági tényedről, hogy lehet szerinted így lenne, de ha az állam képes egységesen működni, akkor az árakról is gondoskodni tud... :)

Annyi, hogy nem engedi tudatosan az áremelést.

Pl, egy tudatos új jogszabály, hogy a jelenlegi árakat maximum 10%-al engedik növelni az első 5 évben, majd utána max 2%-al. S így tovább.

Ennyi.. :)"


ATYA ÚR ISTEN :DDDDDDDDD Jó tényleg, nem akarom ezt írni, de címeres ökör vagy :D


Ja, szólsz a boltoknak, hogy mától nem emelhetnek mi. Akkor most segítek neked. Van egy tök lényegtelen milyen termék, nevezzük csak Pöttynek. Egy Pötty előállításához nem kell semmi más, csak egy ember egy havi munkája. Eddig egy Pötty 100 ezer forintba került, a munkás díja 90 ezer volt, így ha eladtak egy Pöttyöt akkor volt 10 ezer forint hasznuk. Na, ha a munkás holnaptól 200 ezret keres, de a Pötty csak 110 ezerbe kerülhet, akkor szerinted NEM FOG BEZÁRNI A GYÁR? Miért gyártana tovább, ha 90 ezer VESZTESÉGET termel, semmi mást?

Ha így sem érted, akkor feladom, ennél egyszerűbb példát nem tudok felhozni.


A valóságban ha a munkás bére 200 ezer lenne, akkor a Pötty holnaptól 220 ezerbe kerülne.



Kérdező: ha csak ennyi a vágyad, akkor megnyugtatlak, elég egy normális piacképes végzettség ehhez és egyáltalán nem kell diploma. Anyukám egyszerű OKJ-s könyvelő, apukám sima szakmunkás és van saját ház, autó, felneveltek 1 gyereket (engem) és még kettő folyamatban van.


Egy csomó ismerősöm is sima szakmával keres annyit, hogy vígan megél. A koránkelés meg hidd el nem olyan rossz, ha délelőtt 11-re mész dolgozni akkor is le kell húznod a 8 órát+ ebédszünetet. Én próbáltam mindkét verziót, a korán kelek és így korábban eljövök meg a be,megyek későn és ott rohadok este 6-ig verziót is, hidd el, az első jobb...

2015. nov. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
84%

Valamikor régen sokat dolgoztam és munka mellett tanultam is. Még gondolkodni és élni sem volt időm és főleg nem vettem észre az élet által felkínált nagy lehetőségeket. Nem hiába mondják hogy aki dolgozik az nem ér rá pénzt keresni. Az életem tényleg katasztrófa volt. Aztán döntöttem, felrúgtam az egészet ami életemet romba döntötte. És hazamentem a szüleimhez és a gazdaságukban dolgoztam. Innentől kezdve drámi fordulatot vett az életem, úgy éreztem hogy minden arannyá változik amihez nyúlok. Rövidesen összejött egy lakás ára, aminek nem is azért örültem mert lett egy lakásom, hanem hogy hogyan lett. Nem hajtva, nem szolgálva a gazdagokat, hanem úgy éltem ahogy jól esett, kis túlzással ahogy az állatok szoktak élni. A szüleim is boldogok voltak mert látták a sikeremet és boldogságomat meg a kiegyensúlyozott életemet.

De nem azt akarom ezzel mondani hogy a háztájiban a jövő. Hanem azt hogy abban van a jövő ha a magad üzletével foglalkozol, bármi legyen is az. Ha másokéban dolgozol és másokéval foglalkozol attól más lesz gazdagabb. Utalt is erre az a válaszoló aki saját fuvarozócéget hozott létre.

2015. nov. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
62%
Itt ( Dánia ) köszönöm de valahogy nem érzem, hogy hanyatlana bármi is, 16 éve vagyok kinn, de eddig csak egyre jobbnak láttam a helyzetet. A média meg szeret túlzásokba esni itt hanyatlásról meg stb. ről beszélve. Világvégét is beharangozták párszor már.
2015. nov. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
40%
Már Kádár Jani bátyánk is megmondta, hogy a hanyatló nyugat napjai meg vannak számlálva, aztán látod, még mindig el-el döcög a világ élvonalában.
2015. nov. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Magyarországon, egyértelműen. Ha mindenki itt tervezné a jövőjét és senki nem menne ki külföldre, higgyétek el, pár éven-évtizeden belül sokkal jobb lenne a helyzet. Egy tönkretett országot nem elhagyni kell, hanem megjavítani.
2016. júl. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
"Túl sok amerikai él elképzelhetetlen nyomorban, sajnos sokuk úgy látja, egyetlen megoldás, ha a bűnözés útjára lépnek." - Donald Trump
2016. júl. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!