Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ez a nagy gyásszal azt akarjuk...

Ez a nagy gyásszal azt akarjuk közvetíteni a kelet felé, hogy a francia emberek élete értékesebbek mint más népeké? Miért?

Figyelt kérdés

Eddig azt hittem, hogy csak a facebookos média által irányított birkák vannak mélységes álgyászban... de ma amikor megláttam az egyetemem(!) lapján, hogy még ők is franciazászlósra színezték a profilképüket, és gyertyagyújtást rendeztek, akkor kicsit felfordult a gyomrom... Szép is ez. De vannak török és arab hallgatóink is, mégis az ankarai illetve az arab országokban zajló merényletek áldozatai még egy posztot se érdemeltek meg soha tőlük, nem hogy gyertyagyújtást! Olyankor hol volt a szolidaritás?!

Ha már az egyetemek is ilyen álszentek és médiafanatikusok akkor mit várjunk az átlagemberektől?


2015. nov. 17. 17:07
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:

Anyám = anyám

Franciák = idegen emberek

Arabok, törökök = idegen emberek

FRANCIA EMBEREK ÉLETEK = ARAB, TÖRÖK EMBEREK ÉLETE.

Aki nem így gondolkodik, az nem intelligens, hanem egy primitív barom A SZÁMOMRA.

Közületek akik gyászolják a franciákat, mondjátok már meg hogy az ő haláluk nektek miért fáj jobban, mint amikor arab gyerekekt mészárolnak le halomra?


De mint mondtam, a média irányítása alatt álló gyásztömeg álgyászát betudod az emberek általános álszentségének, már csak azért is kiteszik a zászlót, hogy ne lógjanak ki a sorból, OKÉ.

De hogy egy EGYETEM, aminek ráadásul török és nem kevés arab hallgatója van ilyen megkülönböztetést tegyen, hogy sem az ankarai sem az egyéb támadásoknak ne adjon hangot soha, a franciáknak meg gyertyagyújtást szerveznek az számomra gusztustalan. Nem a megemlékezés a gusztustalan, érted, hanem a megkülönböztetés és álszentség. Ha a média nem fújja fel a dolgot, lefogadom az egyetem is szart volna rá, ergo még az a hely is média függő, aminek pont hogy a kultúrát kellene szolgálnia. Ez az ami ocsmány.

2015. nov. 17. 18:12
 12/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem el, hogy nem veszik észre azok, akik ezen az ostoba profilképes cuccon lamentálnak három napja folyamatban, hogy mennyire szánalmas már, amit csinálnak.


Igen, tényleg senki nem rakta ki az orosz zászlót, miért? Mert a Facebook nem ajánlotta fel. Miért nem? Mittudomén, kérdezd a Zuckerberget. Nyilván azért, mert most ugrott be nekik az ötlet, hogy ez egy jó kezdeményezés lenne. De miért most ugrott be nekik, miért nem az orosz gép felrobbantása után? Azért, mert a facebook vezetését (vagy akik ki szokták találni az ilyen dolgokat), jobban megrázták a párizsi események, mint a gép lezuhanása és a jemeni meg libanoni dolgok. És? Biztos vagyok benne, hogy az európai lakosok elsöprő többségét tényleg jobban megrázta a párizsi esemény, mint a többi, maximum tudatosan nem ismerné be senki. Kell ezért bárkit hibáztatni? Nem, mert ez természetes dolog. Természetes, hogy az embereket jobban megviseli az, hogy egy hétköznapi koncerten, focimeccsen, kávézóban halomra ölik az embereket a fejlett világ egyik legfontosabb városában, mint az, hogy a közel-keleten, amiről mindenki tudja, milyen hely, robbantanak vagy az, hogy egy, az instabil és részben terroristák által uralt Egyiptomból felszálló gép felrobban. Jobban megviseli őket, mert kávézóba, koncertre, meccsre mindenki jár, akár heti vagy napi rendszerességgel. Mindenkinek megfordult a fejében, hogy mi lett volna ha én is ott vagyok a koncerten? Mi van ha a jövő heti koncerten is lesz valami, amire jegyem van? Sokkal jobban azonosulnak az emberek ezekkel. A repülés nem mindennapos cselekvés. Látja az ember a híradóban, hogy felrobbant egy gép, nyilván mindenki megrökönyödik, de ennyi, egy óra múlva már alig gondol rá. Nincs meg az érzés, hogy ez velem is megtörténhet akár holnap is.

2015. nov. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:

Ja az tök normális, hogy Törökország belvárosában csak úgy robbantgatnak......

Egyébként értem én, engem is jobban megdöbbentett ez a merénylet, mint az arab országokban zajlóak, ahol naponta történnek hasonló dolgok. DE! Van bennem annyi következetesség, hogy ha azon nem siránkozok, akkor a franciákért sem fogok, mintha az ő életük többet érne.

2015. nov. 17. 18:19
 14/32 anonim ***** válasza:
47%

Kerdezonek:

"Franciák = idegen emberek

Arabok, törökök = idegen emberek

FRANCIA EMBEREK ÉLETEK = ARAB, TÖRÖK EMBEREK ÉLETE."


Veletlen, hogy a NAPONTA palesztin terrornak aldozatul eso zsidokat kifelejtetted az egyenlet jobb oldalarol?

2015. nov. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:

Igen, véletlen.

FRANCIA EMBERKE ÉLETE = BÁRMILYEN VALLÁSÚ ÉS NEMZETISÉGŰ EMBEREK ÉLETE.


Így gondolom. De biztos bennem van a hiba...

2015. nov. 17. 18:35
 16/32 anonim ***** válasza:
100%
Csak itt érzelmekről van szó, nem következetességről. Lehet, hogy te úgy facebookozol, hogy átgondolod alaposan, mit csinálsz, de a felhasználók többsége nem. A felhasználók többsége gondolkodás nélkül lájkol ha tetszik neki valami, megoszt, ha érdekesnek találja, és átállítja a profilképét, ha megviseli egy terrortámadás és a facebook pont felajánlja a funkciót. És szerintem ezzel semmi baj nincs egyébként, ha amúgy tudja is az illető, hogy miről van szó és nem csak divatból csinálja, mert szépek a színek.
2015. nov. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

Nem érzelmekről van szó, hanem a média irányításáról. Merem remélni, hogy emberek többségében van annyi jó érzés, hogy ha az arabok és mások ellen elkövetett mészárlásokat közvetítené ilyen erőszakosan a média, akkor hasonló lenne azokra is a reakció. Ezét, ahogy írtam a köznépet nem nagyon bántom, azon túl hogy magamban megállapítom, hogy micsoda birkanyáj, de ezen nem csodálkozom. Se a médián. Se a politikusokon.

Azonban egy egyetemtől több következetességet vártam volna el...

2015. nov. 17. 18:43
 18/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem lenne hasonló a reakció, pont azért amiket már írtam. Hiába adná a média 0-24-ben azt, hogy az orosz gép felrobbant, az emberek elkapcsolnának egy idő után. Mert nem fogja meg őket, távolinak érzik a hétköznapi életüktől. A párizsi dolog megrázta az embereket, nem csoda, hogy tele van vele a média. Egyrészt azért mert a médiát is emberek kezelik, akiket ugyanúgy megráz egy ilyen, másrészt mert a média a köznép igényeit próbálja kielégíteni, és a köznép igénye jelenleg az, hogy minél többet tudjon erről az eseményről.


Az egyetemi facebook oldalt pedig szintén ember kezeli, és nyilván nem hívják össze a szenátust azért, hogy megtárgyalják, kitegyék-e a trikolórt a profilképre. De valószínűleg még a rektort se kérdezik meg róla. Lehet, hogy ha alaposan átgondolnának egy ilyen lépést, akkor nem tennék meg, de annyit meg nem ér a dolog.

2015. nov. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy az oroszok sokkal távolabb állnának a magyaroktól, mint a franciák... A tavalyi öngyilkos pilóta esete is megrázta az embereket. És a gázai mészárlásoknak is viszonylag nagy volt a visszhangja nálunk is, ha nem is akkora, mint a párizsi merényletnek. És nem hiszem, hogy ha naponta mutogatnának a híradóban halott gyerektetemeket, az nem érintené meg a népet csak mert más kultúra..
2015. nov. 17. 19:52
 20/32 anonim ***** válasza:
65%

Na, a sotetseged tovabbra is arad ezerrel.


Megprobalom jobban elmagyarazni: Annal jobban megraz egy tragedia, minel inkabb ugy erzi az ember, hogy a sajat koreit erinti, ill. vele is megtortenhet. De ez nem egybites dolog egy normalis embernel (te nem vagy normalis, valoszinuleg szociopata vagy).


Tehat a szuk csalad - tag csalad - szuk ismerosi kor - tag ismerosi kor - lakohely - regio - nemzet/orszag - kulturalisan azonos orszagok - engem erdeklo mashol levo orszagok - minden mas. Kabe a normalis sorrend egy normalis embernek.


Ha a szulofalumban elut az auto egy ovodas csoportot, akkor azt jobban sajnalom, jobban megraz, mint az ha mondjuk Afrikaban elut az auto egy ovodas csoportot. Miert? Azert mert az utobbiak tavol vannak tolem. Ez nem azt jelenti hogy ok ertektelenebbek lennenek, pusztan annyit jelent hogy az en viszonyrendszeremben ok hatrebb vannak sorolva, mert messze vannak.


Megraz minden merenylet, minden halal, de nem ugyanugy.


Franciaorszag es Magyarorszag is a nyugati kulturkor resze, az EU tagja, nagyon hasonlo kulturaju, gondolkodasu emberek elnek ott, sokan kozulunk jartunk Parizsban, esetleg szeretjuk a francia kulturat, ismerunk francia embereket, es ami meg fontosabb: ismerjuk a tortenelmet, es el tudjuk helyezni benne Franciaorszag tortenelmet, es tudjuk miert szimbolum az egesz nyugati kulturkorben.


A Parizs elleni tamadas egy ellenunk iranyulo tamadas is. Azt tamadjak amik vagyunk, ahogy elunk, ahogy a jovonket tervezzuk. Nem akarjak hogy szorakozzunk, etterembe jarjunk, koncerten ugraljunk, azt akarjak hogy meghaljunk, mert europaiak, nyugatiak, keresztenyek, vagy akar ateistak vagyunk.


Ezert erint meg sokkal jobban egy parizsi terrorakcio, mint egy libanoni vagy torok. Mert szemelyesen is jobban erint, atvitt ertelemben en vagyok a celpont, es latom az egyertelmu szimbolumokat a tamadasokban.


Nyilvan ha egybites vagy, akkor ezt nem erted, nem ertheted. Akkor meg csak annyit irok neked hogy mi a fax kozod van hozza hogy en kit gyaszolok es kit nem?

2015. nov. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!