Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ez a nagy gyásszal azt akarjuk...

Ez a nagy gyásszal azt akarjuk közvetíteni a kelet felé, hogy a francia emberek élete értékesebbek mint más népeké? Miért?

Figyelt kérdés

Eddig azt hittem, hogy csak a facebookos média által irányított birkák vannak mélységes álgyászban... de ma amikor megláttam az egyetemem(!) lapján, hogy még ők is franciazászlósra színezték a profilképüket, és gyertyagyújtást rendeztek, akkor kicsit felfordult a gyomrom... Szép is ez. De vannak török és arab hallgatóink is, mégis az ankarai illetve az arab országokban zajló merényletek áldozatai még egy posztot se érdemeltek meg soha tőlük, nem hogy gyertyagyújtást! Olyankor hol volt a szolidaritás?!

Ha már az egyetemek is ilyen álszentek és médiafanatikusok akkor mit várjunk az átlagemberektől?


2015. nov. 17. 17:07
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

# 19/19 Időpont ma 19:52


Nem fogtad fel az analógiát. Franciaország Nyugat-Európa. Az EU tagja. Érzelmileg közelebb van, mint az eltűnt/lelőtt maláj gépek, a még kérdéses mi történt orosz gép, vagy Törökország. És ezzel nincs baj. Nekem 0 orosz vagy török ismerősöm van (önhibámból kívül, így alakult), viszont van rengeteg francia és angol. Ezért jobban meg fog rázni egy francia vagy egy angol területen történt merénylet, baleset, természeti katasztrófa, akármi.


De az általános magyart is jobban sokkolja. Törökország és Oroszország felől folyamatosan "negatív" (a macskaköröm nem véletlen!), hírek jönnek. Csecsen háború, a török-kurd ellentét, satöbbi. Franciaországból ilyen nem jön. Éppen ezért pont az tesz emberivé valakit, ha a francia események sokkolóbbak.


Ugyanígy egy Piréz is jobban fog aggódni a biztonságosnak hitt, és szomszédos Mocsoládban történt Alsóbögyörösvalagpusztában történik valami, mintha egy távoli és/vagy háborús övezetben.

Nem értem, hogy miért nehéz ezt megérteni.

2015. nov. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:

A magyar kultúra szerintem sokkal közelebb áll a törökhöz, mint a franciához, attól függetlenül hogy a nyugathoz szeretnék tartozni, szerintem fényévekre vagyunk tőle, de ez mindegy is.

Azt felfogom, hogy egy eu-s/keresztény ország ellen intézett merénylet a magyarokban nagyobb félelmet kelt. De hogy csak az ő haláluk miatt rendelünk el gyásznapot, gyújtunk gyertyát stb. az megkülönböztetés, amit azt sugallja hogy az ő életük többet ér, mint másoké. Ha ezt így is gondolja valaki, akkor sem kellene ezt közvetíteni, mert más áldozatokra nézve ez sértő!

Másrészt nem hiszem el, hogy mindenkinek van valami kötődése a franciákhoz, aki "gyászol". Nyilván mindenki ledöbbent, és sajnálja az áldozatokat de ez a zászló meg gyertyagyújtásban, gyásznapban erősen érzem a magamutogatási szándékot, ne lógjunk ki a sorból, mert most ez a divat. Sajnos igen, van ilyen hogy divatgyász.

Ugyanilyen volt a 9/11.

Egy magyar merénylet biztos engem is megrázna, de azért mert magyar vagyok. De nem francia. Nekem francia, török, arab, orosz ugyanaz. Ember és ember között nem teszek különbséget, ha nem ismerem őket személyesen és nincs tényleges kötődésem. Fogadjátok el, hogy én ezt így gondolom. És hiszem, a sok média által irányított egyszerűembernek megváltozna a gondolkodása és ingerküszöbe ha naponta azt is bemutatnák a tv-ben hogy az arab országokban mik zajlanak NAPONTA! De persze az tabu. Mert ha nap mint nap szétrobbantott fejű arab gyerekeket mutogatnák a médiában, már lehet hogy nem tudnák eladni 9/11-et mint a 21. század legnagyobb tragédiáját.


De én kérek elnézést, hogy ugyanúgy sajnálom az orosz, török, arab áldozatokat, mint a franciákat, csak mert ők nem eu tagok...

2015. nov. 17. 23:57
 23/32 anonim ***** válasza:

# 22/22 tegnap 23:57


Nem érted. A "franciazászlósok" 99%-a, ugyanúgy sajnálja az orosz, török, kurd, palesztin, vagy épp zsidó áldozatokat. De nem sokkolja őket. Ahol amúgy is folyamatosan háborúznak, onnan egyszerűen megszokják azt, hogy áldozatokról hallanak.


De hozok más példát: Mire figyelsz fel jobban:

- Szibéria közepén -50 fok van januárban

- Hawaiion -50 fok van júniusban


A másodikra fogsz. Egész egyszerűen azért, mert Hawaiiról nem vársz olyan hírt egyáltalán, de pláne nem június közepén, hogy -50 fok van. Ettől függetlenül sajnálhatod ugyanolyan mértékben a szibériaiakat, meg a hawaiion élőket/épp ott turistáskodókat.

2015. nov. 18. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:

Szerintem meg te nem értesz engem. De akkor elismétlem: nem az a baj, hogy ez jobban sokkolta az embereket, engem is jobban sokkolt, hanem hogy amikor a keleten naponta zajlanak mészárlások, helyes-e egyetlen nemzetet kiemelni a sok közül, és nyilvánosan gyászolni őket? Nem-e azt közvetítjük-e ezzel, hogy a franciák élete többet ér, mint másoké?

Egyébként az előbb még azt írtad, hogy a franciákat azért sajnálják jobban, mert ők közelebb állnak hozzánk, most meg azt mondod hogy ugyanúgy sajnálják a többieket is? Akkor most melyik az igaz? Egyébként én is ezt hiszem, de itt jön közbe a média. A média ugyanis tárgyilagosan leközli, hogy felrobbant egy orosz utasszállító, vagy robbantottak Ankarában stb. A párizsi mészárlást és gyászt azonban szándékosan hatásvadász módon és mértékben mutogatja. Ezért is van nagyobb hatással az emberekre.

Mert nekem ne mondd már, hogy az általános hogy Ankara belvárosában csak úgy robbantgatnak! A törököket ugyanúgy megrázta az a dolog, mint a franciákat, de az ő gyászukkal a kutya nem törődött.

Ha azt közvetítette volna ilyen hatásvadász módon a média, akkor az emberek őket sajnálták volna. De nem tette. Vagyis itt vagyunk 2015-ben, játsszuk a modern, felvilágosult európait, és közben különbséget teszünk emberek és emberek között.

2015. nov. 18. 09:47
 25/32 anonim ***** válasza:

"A magyar kultúra szerintem sokkal közelebb áll a törökhöz"


Sotetseg tovabbra is....

2015. nov. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:
Lefogadom hogy semmit nem tudsz a törökökről a sztereotípiákon kívül...
2015. nov. 18. 10:56
 27/32 anonim ***** válasza:

jaja. vegul is nekem torok a szomszedom.


Neked?

2015. nov. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:
Tényleg ismersz egy törököt? Tyűha, akkor biztos mindent tudsz róluk...
2015. nov. 18. 11:09
 29/32 anonim ***** válasza:

Na vegyuk sorra: Torokorszag hagyomanyos iszlam gyokeru, szunnita tarsadalom, a kereszteny hagyomanyokhoz, kulturahoz semmi koze, de Kemal Atatürk ota igyekszik vilagias modon megszervezni magat, ezert valoszinuleg az egyik legelhetobb iszlam gyokeru allam a vilagon.


Magyarorszag meg hagyomanyosan kereszteny gyokeru, vilagias, nyugati kotodesekkel rendelkezo tarsadalom, EU-tag, ezer szallal kotodik gazdasagilag es kulturalisan a nyugathoz.


ha egy magyar elmegy lakni nyugatra, semmi gondja nem lesz a beilleszkedessel, ha elmenne lakni videkre Torokorszagba, akkor erosen utana kell neznie majd a helyi unnepeknek, szokasoknak, gondolkodasmodnak.


Erre te leirod hogy Magyarorszag Torokorszaghoz kozelebb all, ami csak az bizonyitja hogy fingod sincs a vilagrol, de az ontudatod meg az egekben van.

2015. nov. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Hajtod a mantrat, ujra es ujra.


"helyes-e egyetlen nemzetet kiemelni a sok közül, és nyilvánosan gyászolni őket? Nem-e azt közvetítjük-e ezzel, hogy a franciák élete többet ér, mint másoké? "


Nem, ezzel azt kozvetitjuk hogy SZAMUNKRA egy francia tragedia sokkal kozelebbi mint egy tavoli orszagban torteno tragedia, amirol semmit sem tudunk.


Szo sincs emberi eletek ertekeleserol, ezt csak te probalod belemagyarazni.

2015. nov. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!