Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Németországban hogy van ennyi...

Németországban hogy van ennyi szabad munkahely?

Figyelt kérdés

Ismerek sok embert, aki kiment, és már az első hónapban találtak maguknak munkát.

Ha valaki kimegy, szinte azonnal tud dolgozni az esetek döntő többségében!


Németországban hogyan vagy mitől van ennyi szabad munkahely? Miért vannak akkor az országban munkanélküliek?

Ezt azért nem értem, mert pl én Bécsben tanulok, és 2-3 éve folyamatosan keresek a suli mellett valamit, de SEMMI sincs, mert a román-bolgár vendégmunkások mindent elvesznek. Németországban ez hogy hogy nem így van? Hisz a bevándorlók célországa, meg az összes menekült oda akar eljutni.


Hogy csinálja ezt Németország, hogy mindig rengeteg munkahely keletkezik? És nem a WC pucolásról vagy takarításról beszélek, hanem ápoló, orvos, mérnök, pincér, kasszás, stb.



2016. márc. 20. 13:18
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
És olyanok is simán dolgoznak, akiknek csak érettségijük van.
2016. márc. 20. 13:19
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

"Ezt azért nem értem, mert pl én Bécsben tanulok, és 2-3 éve folyamatosan keresek a suli mellett valamit, de SEMMI sincs, mert a román-bolgár vendégmunkások mindent elvesznek"

Mert ők feleannyiért is megcsinálják, mint te.

"Hogy csinálja ezt Németország, hogy mindig rengeteg munkahely keletkezik?"

Ahol fejlődik a gazdaság, nő a termelés, ott egyre több dolgozó kell. Ahol meg csak uniós és egyéb fejlesztési és pályázati pénzeket rakosgatnak egyik zsebből a másikba, ott pangás van.

2016. márc. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És honnan veszik, hogy én nem vállalnám el kevesebbért? Nincs az arcomra írva, mennyiért vállalom el, ahogy a románoknak, bolgároknak sem.
2016. márc. 20. 13:29
 4/11 anonim ***** válasza:

Németország egy 80 milliós ország, Európa legnagyobb gazdasága.

Bécs (és lassan Ausztira) pedig kis ország, és megtelt.

2016. márc. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
:(
2016. márc. 20. 13:41
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Németország az 1990-es újraegyesítéstől a 2000-es évek közepéig "Európa beteg emberének" számított. Pangott a gazdaság, folyamatosan növekedett a munkanélküliség, elkezdett csökkenni a népesség.

2005 után indult be egy erőteljes gazdasági növekedés (elemzők vitatkoznak azon, hogy ez még a szocdem Schröder-kormány radikális reformjainak vagy Merkel politikájának köszönhető -e), ami ráadásul fel is erősödött a gazdasági világválság után, amiből a németek egyértelműen nyertesen kerültek ki. Azóta Németország az európai kontinens megkérdőjelezhetetlenül legerősebb hatalma. Az (európai viszonylatban) erőteljes GDP-növekedés pedig értelemszerűen folyamatos munkahelyteremtésekkel jár együtt. Ami még szintén fontos tényező, hogy Németország népessége világszinten a legriasztóbb mértékben öregedik el, ennélfogva óriási szükségük van a bevándorlókra, hogy fent tudják tartani az elképesztően kiterjedt szociális rendszerüket, s legfőképpen a nyugdíjrendszert. A második világháború után ott is lezajlott egy "baby boom"-időszak, s ezek az emberek nagyjából mostanság mennek nyugdíjba, őket pedig folyamatosan pótolni kell.


Ausztria gazdasága nagymértékben függ ugyan Németországtól (2012-ben a teljes import 42%-a származott Németországból, míg a teljes export 31%-a ment Németországba, ami még Magyarország német függőségénél is jóval erősebb), azonban teljesen más szerkezetű a két ország. Egy 8,5 milliós ország, ami legalább annyira vízfejű, mint Magyarország. Bécs Európa leggyorsabban növekvő nagyvárosa: 2000-ben 1,5 millióan, 2010-ben 1,68 millióan, 2016-ban már 1,84 millióan élnek ott, s ez a gyors növekedés természetesen abból ered, hogy óriási mértékű a bevándorlás (leginkább Kelet- és Délkelet-Európából). Ez, és az évek óta tartó gazdasági stagnálás vezetett odáig, hogy jelenleg Bécsben magasabb a munkanélküliség (13,2%), mint a sokáig negatív rekorder, német viszonylatban borzasztóan szegény Berlinben (10,6%).

Egyébként osztrák viszonylatban sem mindenhol ilyen szörnyű a helyzet, Salzburg tartományban pl. 4,8% körül, míg Felső-Ausztriában 4,9% körül van a munkanélküliség.

2016. márc. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ami még érdekességként megfigyelhető: általában a németországi és az ausztriai nagyvárosokban mindig magasabb a munkanélküliség, mint a vidéki területeken. Ez annak köszönhető, hogy a jó infrastruktúra miatt a cégek nem félnek vidékre helyezni a központjaikat, üzemeiket. Ezzel szemben Magyarországon mindig Budapesten a legalacsonyabb a munkanélküliség (most is kb. 3% körül mozog), mert itthon viszont szinte minden cég a fővárosban összpontosul.
2016. márc. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Érdekes. Én is olvasom, hogy Bécsben rekord magas a munkanélküliség, gondolom a nagy bevándorlást nem bírja követni a város fejlődése, ezért nem keletkezik ennyi munkahely.
2016. márc. 20. 16:37
 9/11 A kérdező kommentje:
Ausztria lakossága amúgy növekszik, Németországé meg a rengeteg bevándorló ellenére még így is csökken.
2016. márc. 20. 16:47
 10/11 anonim ***** válasza:
ausztria kis ország, lehet akármennyire is fejlett.
2016. márc. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!