Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hogyan működik a biztosítás...

Hogyan működik a biztosítás németországban, ha van munkahely?

Figyelt kérdés
tehát gondolok itt arra, hogy férjem német céghez került, és én is megyek majd utána. viszont nekem van itthon biztosításom, alkalmi melóm is. de állítólag mivel ott dolgozoik és nekem is lesz valami ideiglenes bejelentett lakcímem ott, így automatikusan biztosítva vagyok. de nem lehet két biztosítás európán belül. akkor most hoy is van ez? vagy csak alap biztosítás ez? tehát pl ha valami bajom van kint akkor mindenféle fizetés nélkül elemhetek bármilyen orvoshoz? vagy csak ha valami történik? de akkor nincs is köze a magyarhoz? köszönöm előre is a válaszokat!
2013. júl. 22. 10:30
 1/1 anonim ***** válasza:

A magyart le kell mondani, különben hivatalosan nem fognak biztosítani külföldön. Mondjuk sokaknak van magyar TB és EU-s kártyájuk, plusz külföldi biztosításuk, nem tudom, hogy csinálták, de én addig nem kaptam meg a külföldi "TB"-kártyám, amíg a magyar le nem lett mondva. Nálunk ellenőrizték is, lemondtam, aztán kb. 3 hónapra érkezett meg a helyi kártyám, rákérdeztem miért tart ilyan sokáig, és mondták, hogy várják Magyarországról a visszaigazolást, hogy lemondtam.

Mikor megkaptam a külföldit, akkor ugyanolyan biztosított lettem, mint a helyi állampolgári lakosok. Tehát foglalhatók időpontott a körzetihez, az beutalhat pl. kórházba, laborba stb. Magyar TB-n nincs már viszont külföldön kaptam EU-s kártyát, így ha hazamegyek sürgősségi ellátásra jogosult vagyok.

2013. júl. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!