Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha a halálbüntetés a 21....

Ha a halálbüntetés a 21. században embertelen és középkori módszer, akkor az Egyesült Államokban középkor és embertelen világ van?

Figyelt kérdés

2016. máj. 14. 23:16
 31/91 A kérdező kommentje:
Nem döntöttél be semmit, a tipikus okoskodó, mindenbe belekötök karaktert hoztad, egy jó libsit, aki egyenesen nem tud válaszolni egy kérdésre, csak "visszakérdez". Nem foglalkozom veled, mások írtak legalább olyat, ami a kérdéshez kapcsolódik. Kötekedni mehetsz más kérdéshez is. Adios!
2016. máj. 15. 10:13
 32/91 A kérdező kommentje:

"homo ludensz"


Hát igen, de pont azért várnak akár 10 évet is, hogy hátha előkerül még olyan bizonyíték, ami alapján kiderül, hogy mégsem ő tette. Az eljárás módján lehet vitatkozni, de maga a kérdés, hogy legyen, szerintem igenis helytálló!

2016. máj. 15. 10:16
 33/91 anonim ***** válasza:

# 31/32 Időpont ma 10:13


Konkrétan megválaszoltam a kérdésed, még mielőtt visszakérdeztem volna, csak neked az nem tetszik, mert nincs rá ellenérved és/vagy nem fér bele az édes kis libsigyűlőlő világképedbe. Szar dolog találkozni a valósággal, de néha nem árt :-(

2016. máj. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/91 anonim ***** válasza:

"de pont azért várnak akár 10 évet is, hogy hátha előkerül még olyan bizonyíték, ami alapján kiderül, hogy mégsem ő tette."


Ez így ebben a formában nem igaz, mint mondtam, a bírósági procedúra tart ilyen sokáig. Így sokkal költségesebb, mintha egyszerűen tényleges életfogytiglanra ítélnénk őket.


Emiatt nem értek egyet, hogy a halálbüntetés helytálló, mert minden szempontból vagy semleges, vagy hátrányos.

2016. máj. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/91 A kérdező kommentje:

"Ha megölsz egy ártatlan embert abban mi a humánus? "


Így van, nem azt mondom, hogy a szemet szemért elvet kell követni, de ha egy gyilkos megöl egy ártatlan embert, akkor utána humánusnak kell vele lenni, mert neki jogai vannak? Az áldozatnak nem voltak jogai? Én is azt mondom, hogy szükség van a halálbüntetésre, azon mehetne a vita, hogy milyen módszerrel stb.

2016. máj. 15. 10:24
 36/91 A kérdező kommentje:

"Ez így ebben a formában nem igaz, mint mondtam, a bírósági procedúra tart ilyen sokáig. Így sokkal költségesebb, mintha egyszerűen tényleges életfogytiglanra ítélnénk őket."


Az egyik Texasban kivégzett ember a '90-es években már jogerősen megkapta a halálos ítéletét, most hajtották végre, mert egyrészről rá lett bizonyítva, másrészről nem került elő semmilyen bizonyíték, amely kétségbe vonta volna, hogy ő tette.

2016. máj. 15. 10:26
 37/91 anonim ***** válasza:

[link]


"Each death penalty case in Texas costs taxpayers about $2.3 million. That is about three times the cost of imprisoning someone in a single cell at the highest security level for 40 years. ("Executions Cost Texas Millions," Dallas Morning News, March 8, 1992)."


Ahhoz képes elég sokba került.

2016. máj. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/91 A kérdező kommentje:

"Ahhoz képes elég sokba került."


Ha az anyagi részét nézzük, a tényleges életfogytiglan nem drága?

2016. máj. 15. 10:36
 39/91 anonim ***** válasza:
Elolvastad, amit írtam? Harmadannyiba kerül egy életfogytiglan.
2016. máj. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/91 A kérdező kommentje:

"Elolvastad, amit írtam? Harmadannyiba kerül egy életfogytiglan."


Elolvastam. A tényleges életfogytiglanra is szükség van. Azt nem értem, de tényleg, hogyha itt Európában le van vezetve, hogy ott Amerikában milyen drága a halálbüntetés, és több érv szól ellene, mint mellette, akkor miért van még mindig rengeteg államban? Valamiért csak megtartották, sőt, olyan állam is van, ahol visszavezették!

2016. máj. 15. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!