Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha a halálbüntetés a 21....

Ha a halálbüntetés a 21. században embertelen és középkori módszer, akkor az Egyesült Államokban középkor és embertelen világ van?

Figyelt kérdés

2016. máj. 14. 23:16
 41/91 anonim ***** válasza:
Ugyanazért, amiért te érvelsz. Hiába szól minden a halálbüntetés ellen, ugyanúgy támogatod. Ahogy az amerikaiak túlnyomó többsége.
2016. máj. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/91 A kérdező kommentje:
Hmm, azért az elég túlzás, hogy minden ellene szól...:) Nálad esetleg.
2016. máj. 15. 10:42
 43/91 anonim ***** válasza:

Lehet, nekem nincsenek ilyen beteg perverzióim.


Társadalmi szempontból a halálbüntetés és a tényleges életfogytiglan is ugyanolyan hatást ér el: végelegesen eltávolítja a veszélyes egyéneket a társadalomból. Innentől kezdve nincs miről beszélni.

Mondjuk hogy neked miért nem elég az "élete végéig rohad egy lyubkan" történet, ha lényegesen olcsóbb is (és sokak szerint kevésbé humánusabb), nem tudom. De nekem nincs kedvem többet fizetni a semmiért, csak azért, mert te erre élvezel.

2016. máj. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/91 A kérdező kommentje:

" De nekem nincs kedvem többet fizetni a semmiért, csak azért, mert te erre élvezel."


1: meglepődnél, ha egy népszavazáson döntenie kellene a népnek erről, valószínűleg szívrohamot kapnál. :)


2. Ha nem wellnes-börtönökben lenne a tényleges életfogytiglan, már jó lenne, csak jaj, megjelentek, és azonnal ajvékoltok szerencsétlen bűnözök hányatott sorsán, és arra élveztek, ha egy gyilkosnak jobbak a körülményei, mint egy adófizető állampolgárnak.

2016. máj. 15. 10:57
 45/91 anonim ***** válasza:
Akkor vonulj be önként a börtönbe, a kukacos leves meg a vaságy nem luxuskörülmény. Mondjuk már megszoktam, hogy nem tudsz objektíven a témára koncentrálni.
2016. máj. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/91 anonim ***** válasza:
Szerintem emberségesebb a halálbüntetés, mint az életfogytiglan, legalábbis én inkább meghalnék, mint hogy életem hátralevő részét (akár 40-50 évet) börtönben töltsem. Egyébként kíváncsi lennék, mi kerül egy halálbüntetésen annyiba.
2016. máj. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/91 A kérdező kommentje:

"Akkor vonulj be önként a börtönbe, a kukacos leves meg a vaságy nem luxuskörülmény. Mondjuk már megszoktam, hogy nem tudsz objektíven a témára koncentrálni."


Istenem, mennyi gyökér van itt, te jó ég...

2016. máj. 15. 11:08
 48/91 anonim ***** válasza:

# 44/47 Időpont ma 10:57


Valamiért a "wellnessbörtönök" eredményesebbek... de biztos ez csak egy cionzsidó-reptilián összeesküvés :-D


Vagy Magyarországra gondolsz, mint "wellnessbörtönök"? Ahol a saját, amúgy is picit megengedőbb rabtartási törvényeinket sem tartják be? :-D

2016. máj. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/91 A kérdező kommentje:

"Szerintem emberségesebb a halálbüntetés, mint az életfogytiglan, legalábbis én inkább meghalnék, mint hogy életem hátralevő részét (akár 40-50 évet) börtönben töltsem. Egyébként kíváncsi lennék, mi kerül egy halálbüntetésen annyiba."


Vannak, akik így fogják fel, de vannak, akik nem, például Bene László, akinek "bejött a böri", bár hamarosan szabadul...

2016. máj. 15. 11:34
 50/91 A kérdező kommentje:

"Valamiért a "wellnessbörtönök" eredményesebbek... de biztos ez csak egy cionzsidó-reptilián összeesküvés :-D


Vagy Magyarországra gondolsz, mint "wellnessbörtönök"? Ahol a saját, amúgy is picit megengedőbb rabtartási törvényeinket sem tartják be? :-D"


Nem te vagy az a fogyatékos, aki Magyarország törvényeivel sincsen tisztában? Lex-fidesz meg egyéb őrültségek?

2016. máj. 15. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!