Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi lenne ma az izraeli-paleszt...

Mi lenne ma az izraeli-palesztin konfliktussal, ha anno Izrael létrehozásakor a zsidó állam a Palesztina nevet kapja?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a történelemben nincs "mi lenne ma", de ezen elgondolkoztam.

Az eredeti felosztási terv az volt, hogy a Jordán folyónál kettévágják a területet, és a nyugati fele Jeruzsálem központtal a Zsidó-Palesztina nevet kapta volna, míg a keleti fele Amman központtal az Arab-Palesztina nevet, de ebből a részből alakult meg később Jordánia.


Hogyan alakult volna az egész konfliktus, vagy a mai helyzet, ha a zsidó állam nem az Izrael nevet kapta volna, hanem megmaradt volna a Palesztina vagy Zsidó-Palesztina elnevezés? Lényegében ez volt tervben, csak aztán a történelemre hivatkozva inkább az Izrael elnevezést választották.

Ha az eredeti terv maradt volna, ma a zsidók lennének a palesztinok.



2017. jún. 27. 15:33
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/87 anonim ***** válasza:
29%
Nyugi. Izrael, a zsido allam, letezni es fejlodni fog amig a Fold forog + 1 nap.
2017. aug. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/87 anonim ***** válasza:
75%
Ne vegyél rá mérget. A náci Németország is összeomlott, a Dél Afrikai rasszista rendszer szintén. Izrael ezekkel van egy szinten. Előbb utóbb ugyanerre a sorsra jut. Ez törvényszerű. Az ilyen népirtó, rasszista, kirekesztő gyilkos államok nem hosszú életűek.
2017. aug. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/87 anonim ***** válasza:
25%

Te sem leszel az, ha ilyen kemenyen fröcsögsz.

lattad az Amerikai historia X cimu filmet?


Igazad lenne, ha Izrael valoban nepirto allam lenne. De nem az. Felesleges erveket felhoznod. En sem hozok mar fel tobbet. Majd par ev mulva idekommentelek Tel avivbol, es elmondom kinek lett igaza mikozben suttetem a hasam a népem tengerpartján.

2017. aug. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/87 anonim ***** válasza:
75%
Nem láttam és nem is érdekel a film. Előbb vagy utóbb pedig az fog történni amit írtam. Az ilyen népirtások nem maradnak büntetlenül. Amugy ha nem tudnám hogy cionista vagy, azt mondanám egy náci írogat.
2017. aug. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/87 anonim ***** válasza:
23%

Nem vagy te buta ember, csak elfogult. És nethuszár. Az összes információd tankönyvekből van vagy rosszabb esetben a netes hírekből, és a sértett radikális fél elmondásaiból (már ha beszéltél valaha palesztinnal).


Az én információim emberektől vannak, ottaniaktól, jordántól, palesztintól, izraeli arabtól, zsidótól és perzsától.

Nem érzem úgy, hogy bármiben igazad lehet velem szemben xd minden egyes népcsoportból tucatnyi emberrel órákat végigbeszéltünk éjszakába nyúlóan a témáról. Na ezek nem hírek. A közel kelet híreinek csak a fele ha eljut Európába, és azok közül is csak azok, amikre van kereslet. Számodra arra van kereslet, ha zsidó öl palesztint. Az első puska durranást vagy kés-szúrást nem hallod meg.

Izrael ott van, létrejött, 6 millió zsidó és 2 millió arab él ott, teljesen felesleges a létjogosultságát vitatni. Tökéletesen lefutott játszma. Mára ez a kérdés elavult.


Nem hallod meg, amit mondok. Aki izraeli arab, az kikéri magának, ha lepalesztinozod. Egyszer mikor egy Hanna nevű lányt megismertem, és elmondta, hogy izraeli és arab, megszólaltam, hogy "akkor palesztin vagy?" //so you are palestinian?" (ez évekkel ezelőtt történt a pécsi orvosin)

A válasz egy elképedt arc és egy határozott "no" volt és egy szem ami azt mondta, hogy mégis hogyan lehetek olyan hülye hogy egy izraeli arabot lepalesztinozok.

A Haifa, Nazareth környéki keresztény arabok (sokan tanulnak magyar egyetemeken orvosin, leggyakrabban gyógyszerésznek) már beközölték hogy akár militárisan is támogatják Izraelt a palesztin terrorizmussal szemben, a legtöbb (bár nem kötelező nekik) még a katonaságban is letolja a katonai szolgálatot. A rémálmuk lenne, ha holnaptól Izrael neve Palesztina lenne, és Palesztin fennhatóság alá kerülnének. Visszamennének a kőkorszakba. Egyikük sem érzi úgy, hogy Izrael egy apartheid államban lenne, nem érzik magukat kirekesztve. Mindegyik tökéletesen beszél héberül, mindegyik családjában van már egy zsidó (ennyit a rasszizmusról, csak úgy szólok, hogy Izraelben több a vegyesházasság mint itt magyarok és cigányok között, ergo Magyarország szerinted akkor rasszista), és mellesleg a körükben egy új nyelv, a héber-arab alakult ki. Teljesen marhaságokat beszélsz, nem úgy van, ahogy mondod, és kész. Az is benne van a pakliban, hogy 30-40 éves vagy, és még a 90-es évek Izraele van a szemed előtt. Leszámítva hogy palesztin népírtás akkor sem volt.

A másik pedig, hogy a palesztinok miatt ők is folyamatosan szívnak. Ja, és keresnek annyit, hogy kifizessék a szemeszterenkénti 1,5 millió forintot plusz a lakhatást stb. Ergo szerintem annyira nem tartják vissza az arabokat a zsidók.

Senki nem mondta, hogy Izraelben csak zsidók élhetnek, de tény hogy nem szeretjük a terroristákat, és aki az, az hamar megismeri a végzetét. De Izrael nem kirekesztő, nem rasszista és közelsem népírtó. Ez kb az a szint, amit egy elmaradot muszlim ország iskolájában tanítanak. Ami oktatási rendszerek nem a pontosságukról, hanem a politikai befolyásoltságukról híresek. Hoppszla.

2017. aug. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/87 anonim ***** válasza:
91%
Hiába jössz ezzel a cionista propaganda szöveggel. Senki nem hiszi el. Attól hogy arabok dolgozhatnak Izraelben még nem teszi semmisé az Izrael által elkövetett népirtásokat. Ez kb olyan mint mikor lebontják 1-2 zsidó telepes házát hogy legyen mit mutogatni a nemzetközi sajtónak, persze másnap mennek és lerombolják tucatnyi palesztin házát. Mindegy hogy ma vagy 30 évvel ezelőtti Izraelről beszélünk. Ugyanaz a gyilkos terrorállam. 2014-ben 1500 a halott palesztin civilek száma amiből 500 gyerek. Szóval hiába próbálod szépíteni. A számok nem hazudnak te viszont igen.
2017. aug. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/87 anonim ***** válasza:
48%
Izráel államnak a puszta létezése is egy provokáció.Ha nem lenne Izráel mindenkinek jobb lenne.A legrasszistább legprovokativabb nép a Zsidó aki mindenkit megvet és még ők rinyálnak hogy Mo-on illetve máshol is milyen nagy az antiszemitizmus.Parazita,rasszista banda.
2018. júl. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!