Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ilyen esetben a tanár felfügge...

Ilyen esetben a tanár felfüggesztése helyes? Hogyan oldható meg a probléma?

Figyelt kérdés

Az érdekel, hogy a fejlődő társadalmunkban létrejövő újabb jelenségek esetében hol húzható meg a határ a törvényi alkalmazásoknál és ennek kikényszerítése mennyire jogos erkölcsileg.


A történet röviden ; Egy csoportfoglalkozást követően Joshua Sutcliffe matematikatanár, aki lelkészként is működik azt mondta a lány csapatnak "Ügyesek vagytok, lányok!". A gond az, hogy a csoport tagja, akiket az iskola félosztály lányként osztott el egyik tagja fiúnak határozta el magát és ezt korábban ki is jelentette. Sajnálatos erről a tanár megfeledkezett, hiszen „lány csoport”-ként elosztott társaságban tartott órát. A transznemű tanuló, aki lánynak született, azonban fiúként értelmezi nemét megsértődött, annak ellenére hogy a tanára elnézést kért tőle és az iskolaigazgatóhoz fordult orvosolni az esetet. Az felfüggesztette a tanárt és úgy tudom, javítsatok ki, ha tévedek fel is függesztették emiatt, noha korábban semmilyen probléma sem volt a tanárral. Azóta nem tudom mi történt. [link] akit érdekel magyarul [link]


PRO : - Úgy tudom, hogy az iskola azt nyilatkozta, hogy a legmesszemenőkig figyelmbe kell venni a gyermek döntését nemét illetően és pédát akarnak statuálni. Ez az amit egyrészt jónak tart mindenki, hisz arról hogy milyen neműnek született nem tehet, legyen szabadsága abban, milyen nemű akar lenni. A modern genderizmus egyfajta vívmánya, hogy a gyermek korunkban rendelkezik azzal a szabadsággal, hogy olyan fontos kérdésben dönthet, hogy milyen neme legyen, hogyan kezeljék mások. Másrészt pedig a félelmetes, hogy egy jó tanárt ki lehet a szakmából tenni olyan dolog miatt, amiről nem is tehet.


KONTRA: - A tanár mivel lány csoportnak tartott órát, maga az iskola osztotta a gyerekeket így el, adja magát hogy a tanár a közösséget lánynak nevezze, akkor is ha az egyik tagja transznemű. Valahol az iskolai is hibás ezért. Másrészt, ha fiúként értelmezi magát a gyerek, miért nem a fiúk csoportjába teszik, hisz ez nem tornaóra volt. Tanulásnál probléma nélkül lehetett volna a fiú csoportba tenni, hogy szokja a saját választott nemét. Az egy másik kérdés, hogy torna órán lehet-e a saját választott neméhez betenni, hiszen elvileg közöttük fog élni. Végül a média is hibás, hiszen lány csoportként nevezte azt a csoportot, amelynek egyik tagja nem is volt lány, hanem transznemű. Ugyanúgy a média is vétett.


Szerinted ebben az esetben hol húzhatók meg a határok, úgy hogy a sértettnek az érdeke ne sérüljön és a tanár se érezze magát értéktelennek ? Az iskola mennyiben tehet a kialakult helyzetről ? Hogyan oldható meg a probléma?



2017. dec. 9. 19:51
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:

"Nem értem, hogy ha valaki fiúnak érzi magát, akkor miért viselkedik úgy, mint egy hisztis pitsa."


Mert valójában az?

2018. jún. 14. 18:12
 22/33 Libers Pertz ***** válasza:
90%
Hihetetlen, hogy negatív irányba fejlődik a világ. Régen az ilyen defekteket egy Taigetosz nevű, azonnal ható gyógyszerrel orvosolták. Pedig azóta még fejlődtünk is.
2018. júl. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%
"negatív irányba fejlődik a világ."= degenerálódik, egyszerűbben mondva. fejlődés? a technika fejlődik csak additíve. És annak mindig két éle van: jó és rossz hatása is.
2018. júl. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
88%
Ha valaki egyszer lánynak született, akkor az élete végéig lány marad, még akkor is ha átműtteti magát.
2018. júl. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
10%
Ez jó kérdés szerintem, hogy a homoszexuális lányok, vagy fiúk hol öltözködjenek a tronaórán, ha már kialakult a nemi identitástudatok és vonzódnak a sjaát nemükhöz. A megszólítás ebben az esetben is erőltetettnek tűnik nekem, de biztosa, hogy volt valami nyomósabb indok is a tanár felfüggesztéésre, azt ritkán kéri ki magának valaki, hogy eltekintenek a nemi identitástudatától megszólításkor, de a kivétel biztsoan erősíti azt a szabályt, hogy ne unatkozzanak a bírák és legyenenek számottevően elhanyagolható indokok az efféle bemószerolások miatt - hogy abban az esetbe helyes a tanár felfüggesztése vagy se, ha valaki leszbikus és gyűlöl nőnek lenni? Nem tudom
2019. márc. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

Albert Einstein egyszer azt mondta, hogy " A hülyeség és a világegyetem határtalan. Bááár, az utóbbiban nem vagyok egészen biztos."

Hát ez az! Itt nem az identitásról van szó, hanem a kinézésről! Ha az illető tanuló kitette volna a farkát az asztalra, akkor reklamálhatott volna. Így azonban saját hülyeségét fitogtatta - az ezen rágódó tanárok hülyeségével együtt.

2019. szept. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%

Ha most lennék iskolás gyerek, (ffi vagyok) akkor lánynak vallanám magamat csak azért, hogy a csajokkal öltözhessek vetkőzhessek tesiórán. :D :D :D



Komolyra fordítva: a legelfuseráltabb dolog ez a genderizmusos fassság. Ha fütyivel születik valaki, az fiú, ha nunival, az lány. Éskész. Pont, punktum.


Ha transz, akkor vagy műttesse át magát, onnantól jogszerű a másik nemhez tartozni vagy fogadja el, hogy minek született és éljen is akképpen.


Ennyi.


Újra víccesebben: én disznónak tartom magamat, tehát a menzán korpás moslékot kérek és ne akarjon seni tanultatni/dolgoztatni, mert röfögve akarok heverészni. :D

2019. szept. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
Eleve kezdjük ott, hogy ha fiúnak érzi magát akkor mutassa meg a faxát. Attól kezdve aztán senki sem fog kételkedni.
2020. febr. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
Valahol olvastam, vagy hallottam: Ha valakit tönkre akar tenni az Isten, akkor előbb elveszi az eszét!
2020. márc. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Obama ezért köszönt úgy az embereknek mindig, amikor laza volt, hogy " Hey guys!"
2020. máj. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!