Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ilyen esetben a tanár felfügge...

Ilyen esetben a tanár felfüggesztése helyes? Hogyan oldható meg a probléma?

Figyelt kérdés

Az érdekel, hogy a fejlődő társadalmunkban létrejövő újabb jelenségek esetében hol húzható meg a határ a törvényi alkalmazásoknál és ennek kikényszerítése mennyire jogos erkölcsileg.


A történet röviden ; Egy csoportfoglalkozást követően Joshua Sutcliffe matematikatanár, aki lelkészként is működik azt mondta a lány csapatnak "Ügyesek vagytok, lányok!". A gond az, hogy a csoport tagja, akiket az iskola félosztály lányként osztott el egyik tagja fiúnak határozta el magát és ezt korábban ki is jelentette. Sajnálatos erről a tanár megfeledkezett, hiszen „lány csoport”-ként elosztott társaságban tartott órát. A transznemű tanuló, aki lánynak született, azonban fiúként értelmezi nemét megsértődött, annak ellenére hogy a tanára elnézést kért tőle és az iskolaigazgatóhoz fordult orvosolni az esetet. Az felfüggesztette a tanárt és úgy tudom, javítsatok ki, ha tévedek fel is függesztették emiatt, noha korábban semmilyen probléma sem volt a tanárral. Azóta nem tudom mi történt. [link] akit érdekel magyarul [link]


PRO : - Úgy tudom, hogy az iskola azt nyilatkozta, hogy a legmesszemenőkig figyelmbe kell venni a gyermek döntését nemét illetően és pédát akarnak statuálni. Ez az amit egyrészt jónak tart mindenki, hisz arról hogy milyen neműnek született nem tehet, legyen szabadsága abban, milyen nemű akar lenni. A modern genderizmus egyfajta vívmánya, hogy a gyermek korunkban rendelkezik azzal a szabadsággal, hogy olyan fontos kérdésben dönthet, hogy milyen neme legyen, hogyan kezeljék mások. Másrészt pedig a félelmetes, hogy egy jó tanárt ki lehet a szakmából tenni olyan dolog miatt, amiről nem is tehet.


KONTRA: - A tanár mivel lány csoportnak tartott órát, maga az iskola osztotta a gyerekeket így el, adja magát hogy a tanár a közösséget lánynak nevezze, akkor is ha az egyik tagja transznemű. Valahol az iskolai is hibás ezért. Másrészt, ha fiúként értelmezi magát a gyerek, miért nem a fiúk csoportjába teszik, hisz ez nem tornaóra volt. Tanulásnál probléma nélkül lehetett volna a fiú csoportba tenni, hogy szokja a saját választott nemét. Az egy másik kérdés, hogy torna órán lehet-e a saját választott neméhez betenni, hiszen elvileg közöttük fog élni. Végül a média is hibás, hiszen lány csoportként nevezte azt a csoportot, amelynek egyik tagja nem is volt lány, hanem transznemű. Ugyanúgy a média is vétett.


Szerinted ebben az esetben hol húzhatók meg a határok, úgy hogy a sértettnek az érdeke ne sérüljön és a tanár se érezze magát értéktelennek ? Az iskola mennyiben tehet a kialakult helyzetről ? Hogyan oldható meg a probléma?



2017. dec. 9. 19:51
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
100%
Ha már így kiemelted sokadszorra, akkor leírom, hogy szerintem le kell szarni ki minek tekinti magát, az embereket egyenlőnek kell tekinteni és akkor nem lesz ilyen gond. Az iskola sokkal több embert rekesztett ki, mint a lelkész egyébként, de hát mit várunk az elmebeteg angoloktól, akik szerint nem szexizmus lányiskolát működtetni, de szexizmus egy transznemű fiút lánynak nevezni.
2020. máj. 20. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 Alex Fly ***** válasza:
Itt az a kérdés, hogy ha az illető tanuló fiúnak tekinti magát, akkor mit keresett a lányok csoportjában.
2020. nov. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
47%

Lehet valaki más identitású, de ezzel visszaélni és emiatt mást szándékosan megszivatni, ezzel kérkedni, vagy emiatt többletjogokat kikövelni nem helyénvaló. Pontosan emiatt útálják sokat a bu.ikat, mert így viselkednek, holott ha nem ezt tennék, senkit sem zavarnának. Pont az ilyen esetek okán saját maguknak köszönhetik a közútálatot.

Ha én azt látom, hogy valakinek melle meg puncija van, akkor az nekem lány. Honnan tudhatnám, hogy ő most úgy döntött, hogy fiú? Vagy ha az, akkor mit keresett egy lánycsoportban? Remélem a tanárnő jó nagy kártérítést kap és az igazgatót meg a provokáló hülyegyereket páros lábbal rúgják ki.

2021. jan. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!