Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A mostani utrechti terrortámad...

A mostani utrechti terrortámadás hatására csökkenni fog Sargentini és a zöldek támogatása, befolyása Hollandiában, vagy nem lesz változás?

Figyelt kérdés
Ahogyan hallottam, nagy port vert fel, még az iskolákat is bezárták egy időre, sokan munkába sem mentek, vagyis alaposan megrengette a hollandokat a terrorakció, de szerintetek a politilában is várható ennek valamilyen hatása?

2019. márc. 19. 22:21
1 2 3 4 5 6 7
 61/67 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy én sem, elmondanád, mi a különbség?

Valójában bennem is vannak bizonytalanságok, ezért szeretném, ha kifejtenéd a véleményed.

2019. márc. 31. 21:07
 62/67 anonim ***** válasza:

Figyelj, tényleg nézd meg a filmet. Ez erről szól. De nemzetközi téren.


A legális az jelenti, hogy mielőtt megérkeznek egy adott országba, az évekbe telik, hisz elbírálják. Amikor bekerülnek egy adott országba, kaptak x időd arra, míg megtanulják a nyelvet. Táborokban vannak, ami nem fest rózsásul. Mármint tiszta meg minden, na de érted, nem egy leányálom. + Nem mehetnek oda, ahová csak akarnak az elején, max. pár méter séta. Pénteken láttam egy ilyet amúgy. Szóval munkát kapnak, amilyen gyorsan csak lehetséges, hisz ők remek munkaforrás. Sajna sokan ki is használják őket, mivel tudják, hogy kevéssel is beérik. Ha nem sikerül beilleszkedniük, vagy nem tanulják meg a nyelvet, nincs maradás.


Az, hogy európai népek ide jönnek melózni és elvannak ideiglenes 2-3 hónapig nyelvtudás nélkül, az egy dolog. Lengyelek meg magyarok is. Ők Unión belülről érkeznek. Aztán mennek is haza. Nincs határ nekik Mondjuk megvannak rendesen hajtva. De ha te Európán, az Unión kívülről érkezel, ott más a szitu. Ha nem felelsz meg, nem akarod megtanulni a nyelvet, nem dolgozol rendesen, repülsz vissza abba a táborba, ahonnan érkeztél. És igen, mennek vissza, nem a háborús környezetbe, hanem a menekült táborokba (Afrika stb), ahová sokuk gyerekként kerül és felnőtt lesz mire rábólintanak, hogy oké, kapsz egy esélyt.


Komolyan, nézd meg a filmet. Lehet itt mondani, meg bizonygatni, de az ember leginkább a szemének hisz.

2019. márc. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/67 anonim ***** válasza:
"The Good Lie" ---> hogy pontosítsak
2019. márc. 31. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/67 A kérdező kommentje:

Angolból csak írott szövegből értek ezt, azt, beszélni alig tudok, német megy inkább.

Magyarul a 'Szudán elveszett fiai' c. film jött be, ami mögött ott volt az általad adott 'the good lie' cím. de ez egy egészen más történet, 3600 szudáni gyermek USA-ba szállítása, ami teljesen más eset, minden más, a helyszín, a létszám, az egész folyamat, stb. Mindez viszonylag régen történt, szerintem a tömeges migráció előtt és egyértelmű, hogy ilyen kis léptékű ügy egészen már jelleggel, problémákkal bír, a gyermekek között terroristák sem igen voltak és bizonyára nevelhetők is, jobban, mint a felnőttek.

Szerintem a mostani európai helyzethez a mostani amerikai tömeges migráció hasonlít valamennyire és nekem úgy tűnik, az USA sem túlzottan lelkes, Trump kerítést akar építeni, meg lezárni a határt, huzakodik a szenátussal, vagyis komoly veszélyt lát ebben a bevándorlási hullámban.

Az amúgy is egyértelmű, hogy az USA népe, vezetői kell, hogy döntsenek ilyen kérdésben, akarnak e segíteni pár kisgyereknek, vagy hondurasi, mexikói tömegeknek, nem sok közünk van hozzá, de bármilyen értelmes érvet elfogadok, ha elmagyarázod.

Vagy más filmről van szó?

2019. márc. 31. 23:26
 65/67 anonim ***** válasza:
0%

Gondolom szinkronizálták magyarul. A magyarok majdnem mindent szinkronizálnak. Sajna az én angolon sem volt jó anno, de mára már nem panaszkodom. Itt nem szinkronizálnak, hanem feliratoznak mindent (ami szerintem nagyon jó), kivéve persze a gyerekek Disney még hasonló meséket.


Igaz, hogy Amerika. De én a szituációra értettem. Nagyon sokan olyan helyzetből érkeznek, mint a srácok a filmben. Felnőttek amúgy. Legyilkolják a családtagjaikat mivel keresztények, vagy csak mert hihetetlen a gyűlölet, nem kell ők. Aztán vagy maradnak és meghalnak, vagy próbálnak elmenekülni. Hogy hová? Nincs célkitűzés, nem sok mindent tudnak azon a kis falun kívül, ahol megszülettek. Szinte semmit igazából. Ilyen emberek bántani, a lehető legembertelenebb dolog. Bár lássuk be, mindig tud az emberi faj meglepetést okozni.


Én úgy vagyok vele, hogy ha én nem vagyok feljebb való, mint mások. Nem vagyok rasszista. Nem teremtettem, nem is fogok mások élete felett dönteni.


Tudod vannak dolgok amiket látni kell, csak úgy lehet megérteni. Mondjuk igazából én teljesen úgy érzem magam, mint Magyarországon. Kivéve, hogy itt kedvesek az emberek, mindenki mosolyog, segít bármiben. És én hálás vagyok ezért így menekültként.

2019. ápr. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/67 A kérdező kommentje:

Most nem azért mondom, de Magyarországon is vannak gyermekek, teli vannak a gyermekvédelem intézményei, árvák, meg akiket elvettek valamiért, mert vagy börtönben van a szülő, vagy olyan szegény, hogy még enni sem tud a gyermekének, hátrányos helyzetű a fél ország.

Ha elérik a nagykorúságot, akkor menniük kell a nevelőintézetből és csak rövid időre tudnak néhánynak valami csekély támogatást adni, nincs ám segély, meg befogadó központ, migránskártya, ingyen lakás, meg hasonlók.

Amúgy sem ez a kérdés, mert a terrortámadások vannak az érdeklődésem előterében, féltem az unokáimat, az utódaimat az őrült gyilkosoktól.

2019. ápr. 1. 21:23
 67/67 anonim ***** válasza:

A Föld egyre csak ördögibb lesz. Addig, míg el nem pusztul. Mi tettük ilyenné. Nem kell másra mutogatni, egyetlen egy ember sem ártatlan. Azt kapjuk, amit kialakítottunk. Ez ellen lehetne tenni, de a legtöbben nem akarnak. Csak mutogatnak egymásra. De ezzel nem mondtam szerintem újat.


Igen, valószínűleg az unokáknak rosszabb sorsa lesz, de nem a bevándorlók miatt. Úgy minden a világon nagyon rossz irányba megy. Ha mindenki keresztényi életet élne, na akkor bizony nem kellene félned. De sajna keserű önző világot élünk és sokan megtagadnak mindent a világi dolgokért. Ez itt a gond. Nincs veszélyesebb egy istentelen embernél.

2019. ápr. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!