Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hol van az állítólagos 2-2,5...

Hol van az állítólagos 2-2,5 millió fidesz-es szavazó Magyarországon?

Figyelt kérdés
Szerintem másokat is érdekelhet. Munkából adódóan emberekkel és főleg idős emberekkel foglalkozom, valamint nyaralások során és utcán is sok emberrel beszélgettem/beszélgetek. És mikor szóba jön az ország helyzete és a politika 10/10 ember utálja a fideszt és O1G-t és egyáltalán nincs megelégedve a helyzetünkkel. Munkám során is eddig kb. 120-130 idős emberrel foglalkoztam ezidáig és eddig max 4-5 fideszessel volt "szerencsém" együtt dolgozni. És más ismerősök is hasonló arányokról számoltak be. Ha állítólag 2-2,5 millió fideszes van akkor az én matek tudásom szerint kb. minden 4.-5. szavazópolgárnak fideszesnek (fasisztának) kellene lennie. Akkor hogy is van ez?

2019. aug. 15. 18:19
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
85%

"ek óta ezt az eredményt mérik. A nem kormányközeliek is. Mind csal és le van fizetve. Negyedévente végeznek méréseket. Egyszerre 4 évre lefizeti a Fidesz az egyszerű választókat, vagy negyedévente jár a krumpli és tüzifa? :-)"


Száraztésztával. Mondják gyertek kutatók itt a száraztészta, azok meg hamm :XD

2019. aug. 18. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
63%

"Szóval akkor az összes közvéleménykutató cég téved"


Ennek a realitására éppen most szolgált kiváló példával az összes létező közvéleménykutató cég mikor az uniós választásokra nézve egyöntetűen ugyanazt mérve mértek ellenkezőleg azzal, ahogy a valóságban szavaztak az emberek az ellenzéki térfélen. Volt is utána a kérdés, hogyan mérhettek ennyire mellé és ráadásul ugyanúgy mind, erre mennyi az esély? A válasz a győzteshez való húzás jelenségében rejlik ami erősen érvényesül a közvéleménykutatások megválaszolásakor de sokkal kevésbé érvényesül a szavazófülkék magányában. Erre is kiváló bizonyíték, hogy érdekes módon miután kiderült a nem várt újrarendeződés az ellenzéki térfélen már hirtelen megint mindenki "jól mér". ;)

Arra pedig, hogy számszerűen mennyi szavazója van egy pártnak semmiféle közvéleménykutatás eredménye nem utal és a választási csalást sem kalkulálja soha senki evidens módon az eredménybe, senki nem jegyzi, hogy a megkérdezett az megzsarolt közmunkásként válaszol, vagy közszolga vagy már a tüzifa lebeg-e a szeme előtt vagy nem is akar szavazni de amikor megáll a kisbusz a háza előtt a választás napján akkor nem mondhat majd nemet, menniük kell családostul. Úgyhogy ennyit a közvéleménykutatásokról meg hogy mire lehetséges belőlük következtetni a valós eredményre nézve.

2019. aug. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
59%

Erre a közvélemény kutatásra jó példa a korrupció ellenző kutatás volt. Az jött ki belőle hogy a magyarság mennyire elítéli a korrupciót...

Aztán ha beszélgetek valakivel privátban,99%ban azt mondja mindenki

-Ha én lennék olyan pozícióban mint a fideszesek,én is ellopnék mindent. Te nem?-

És amikor mondom hogy nem,akkor mindenki hitetlenkedve csóválja a fejét.

Tehát azt mondják a közvélemény kutatónak általában amit helyesnek gondolnak,nem pedig azt amit valóban gondolnak.

2019. aug. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
100%

Baráti köröm: 4 fő, mindannyian mérnökhallgatók vagyunk (nyugodtan merem azt mondani, hogy értelmiségiek)


2-en fideszesek vagyunk, egyvalaki LMP-s, egyvalaki meg momentumos.


Az országos arányt kb. hozza ez a kis minta is, pedig értelmiségi körökről beszélünk.

2019. aug. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 mindentudó99 ***** válasza:
100%
#44 Hiába írod. Itt a gyakorin az ellenzék szerint minden fideszes vén falusi nyugdíjas alkoholista.
2019. aug. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
Nyilván a közvélemény kutatók is tévedhetnek, elő is fordul nem egyszer, de azért a győzteshez húzás jelenségéről bizonyára ők is tudnak egy keveset. Abban azt hiszem egyet érthetünk,hogy nem kis különbség van a tudományos módszerekkel végzett közvélemény kutatások és egyes emberek szubjektív, elfogult véleménye között.
2019. aug. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!