Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen érdemi érvet lehet...

Milyen érdemi érvet lehet felhozni a jelenlegi kormány ellen?

Figyelt kérdés

Mert az halljuk, hogy egyesek igencsak szidják a mostani kormányt de semmilyen érvvel nem tudják alátámasztani az állításukat. Én nem tapasztalom, hogy olyan rossz lenne az helyzet. Én is és a környezetemben is mindenki jól él pedig nem vagyunk gazdagok. Van pl egy plazma tv- m. Nem azért de Gyurcsányék alatt szerintetek lehetett volna bárkinek is ilyenje?


Továbbra is gondolom, hogy hazánkban sokkal normálisabb az élet mint Nyugaton. Nem érdekel a jó életszínvonal, nekem elég csupán annyi, hogy kimerek menni az utcára és nem késelnek meg a migránsok. Nyugaton a migránsok tetteit eltusolják, aki az M1-et nevezi propaganda tv-nek az nem tudja, hogy tőlünk Nyugatra milyen mértékben ferdítenek a médiák.

A nyugati társadalmak eközben azzal vannak elfoglalva, hogy bevezessék a 67-edik társadalmi nemet. Kinek kell ez?


Én örülök, hogy inkább egy keresztény-konzervatív országban ahol noha van korrupció de őszintén az mikor nem volt?

De legalább nemzeti párt vezeti az országot akiknek fontos a magyarság, a kereszténység, a család, a hagyományok stb.


Most gondoljatok bele mi lenne ha liberál-kommunista összeborulás jutna hatalomra? Elárasztanák migránsokkal a hazánkat? Ki szeretné ezt? Mellesleg már bebizonyították, hogy alkalmatlanok a kormányzásra. Uszítottak a határon túli honfitársaink ellen, szemeket lövettek Budapest utcáin, csőd szélére vitték az országot. Ilyenek kezébe adnátok hatalmat?


Ami meg Karácsonyt illeti, nos a fővárosiak most megtudják, hogy milyen az ha valóban élhetetlen egy város.

Lackner Csabáról pedig kiderült, hogy kokainozott. Nem akarok ilyeneket a hatalom közelében látni.



2019. okt. 28. 15:08
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
75%
Ha a migránsok nem is, a kedves romák bármikor megkéselhetnek, vagy pl: a magyarok is. Semmi garancia nincs arra hogy ezt csak a fránya migránsok csinálják
2019. okt. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 A kérdező kommentje:

Na itt vagyok.


1-es! Ha már kérded, nem titkolom, hogy fiatal vagyok még, 19 éves vagyok de ettől függetlenül nagyon is értek a politikához. Mindig érdekelt a téma.


"ámodra nincs érv. Fanatikus hithű mamelukok nem hallgatnak érveket, ők csak a vezér szavát hallgatják. Mint te is, hiszen minden szavad kampányszöveg. Már akkor ismertem őket, mikor el sem gondoltad, hogy megfogalmazod."


Na ez tipikus liberális szöveg! Én egyszerűen csak azt mondom ami a valóság és amit látok.


"Ne haragudj a migránsozás után nem tudtam tovább olvasni.

Ha olyan jól élsz, akkor szánj rá néhány ezret az utazásra és nézd meg a saját szemeddel a nyugatot. Európa minden országában jártam már és nagy részében az utóbbi években.

Biztonságos, élhető országokról van szó. Erőszakos esetek sajnos mindenhol előfordulnak, Magyarországon is.

De egyáltalán nem olyan nyugat-europa, amilyennek beallitja a kormány propaganda."


Nem csak a magyar kormány hanem sok nyugat-európai politikus és híroldal is megállapítja, hogy milyen rossz ott a helyzet a bevándorlást illetően.


"kereszténység, a család és a hagyományok csak propaganda, látszat. Orbán is ateista, de tök jól be lehet zsebelni a szavazatokat, ha az egyházhoz dörgölőzöl. Megtolod őket pénzzel és cserébe a vasárnapi misén a pap megkéri a nyájat, hogy szavazzanak a Fideszre. Win-win"


Erre nem tudok mit mondani.

Ne hidd el amit a ballibbantak mondanak.

Ami meg a nyugati életszínvonalat illeti én nem is akarok olyan nagy jólétben élni. Sokkal jobb a keleti színvonal, mert itt legalább nem kényelmesednek el az emberek.



"Borkai meg 15 milliós útra ment luxusprostikkal és kokainnal. Miközben tolta a propagandát, hogy ő édesapa meg éljen a család meg a kereszténység.

Ez nem zavar? Nem zavar, hogy az egész családja gennyesre kereste magát és még a prostijai is eu-s pénzekből élnek?"



De Borkai sokat tett Győrért, míg Lackner szétmutyizta Kispestet. Ami meg Borkait illeti, szerintem mindenkinek voltak és lesznek is élete során olyan erkölcsi botlásai mint neki. Ez emberi dolog. Az vesse rá az első követ aki még nem vétkezett.

2019. okt. 28. 16:47
 13/48 anonim ***** válasza:
72%
Kérdező,ti tényleg azt hiszitek,hogy mindenki hülye ebben az országban?
2019. okt. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
42%

#7 "A Gyurcsányozásodhoz annyit tennék hozzá, hogy egy vilagvalsagba Orbán is belebukna. Nem szeretném vissza Gyurcsányt, de nincs értelme visszamutogatni. Egyik kutya, másik eb. Maradjunk ennyiben."

A hozzád hasonlók viszik romlásba az országot redszeresen, mert nem csak hogy úgy csinálsz mintha ugyanaz lett volna az élet 1998-2002 és 2010-2019 között mint a ballibes 1994-1998 és 2002-2010 között, hanem még a valóságról is hazudtok.

NEM ugyanaz a kettő. Nagyon nagy volt a különbség, "csupán" annyi, hogy gyurcsányék majdnem csődbe vitték az országot és vele téged is, Orbánék meg kihozták belőle. Nekem nagyon nem ugyanazt jelenti.

hazudni pedig nem kellene. A válság 2008 őszén ért el minket. A ballib kormányzás pedig 2002-ben kezdődött meg úgy, hogy még a kampányuk is arról szólt hogy sokkal jobban áll az ország, mint amennyi pénzt belőle az Orbánék az embereknek adnak, és ők majd mindent megtartanai amit elértek, csak még jobban fogják csinálni, még több pénzt adnak az embereknek. Ebből lett az hogy 2004-ben, az uniós csatlakozáskor, amikor megnyíltak a pénzcsapok, már lejtmenetben volt az ország és le kellett állítaniuk a támogatott forint lakáshiteleket, mert nem bírta fizetni a költségvetés. Ennek lett következménye a lakossági devizahitel felvétel.

Közben olyannyira rosszul vezették az országot, hogy gyurcsány - miközben körülöttünk minden ország két számjegyű gazdasági növekedést ért el, 2006-r hamis jelentést küldött az EU felé is a gazdasági adatokról és a törvénnyel ellentétesen nem engedték a magyar nyilvánosság elé kerülni az államháztartási adatokat, mert tudták, akkor elbukják a választásokat. Bíróság mondta ki később hogy ezzel választási csalást követtek el - csak már túl késő volt. Ahogyan abba lehet hagyni a stadionozást is, mert az első években a sportberuházások indították be a gazdaságot és ezeknek köszönhető hogy ma van pénz az egészségügyre is töbdet fordítani. Nagyságrend különbség van a stadionok költsége és az egészségügy között, jövőre a költségvetésben egyedül a mentőállomások fejlesztésére költenek annyit mint amennyi az egyetlen nagy sportberuházásra menni fog ami az évben lesz. ha lesz.

2019. okt. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
0%
#11 És akkor kell nekünk még egy probléma? Nem elég hogy itt már van gond és tudjuk jól hogy még azzal sem sikerült boldogulni? nem az a normális hozzáállás, hogy akkor nem kérünk mellé még egyet?
2019. okt. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:

Na nézd a 19 éves politika szakértőt :DDD

És még én hiszem magam 10 év után az iparban mérnökként sík hülyének az egészhez.

Ide is 19 évesek kellenének.

2019. okt. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
11%

14: érvelési hiba: te nem a fidesz mellet érvelsz, hanem a baloldal hibái mögé bújva akarod magatokat színezni!

A kérdésem az: mi az, ami ma Magyarországon funkcionálisan jól működik?

Semmi.

2019. okt. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
69%

Őszintén sajnállak kérdező, ha tényleg 19 éves vagy és komolyan írtál mindent.

Ezt a fos propagandát a fiatalok nem szokták benyelni.

De semmi gond, néhány év múlva ha szeretnél elköltözni anyádéktól, akkor majd rájössz mi a probléma a kormánnyal.

Majd ha egész hónapban melózol és hazaviszel 150 ezret, amiből 120 ezret albérletre kéne kifizetned és még nem fizettél rezsit, nem ettél, akkor majd rájössz, hogy inkább jobb lenne a nyugati színvonal a fizetések terén.

A saját lakást meg se említem, a te generációd nyugdíjas korára sem fog saját ingatlannal rendelkezni. Egyszerűen nem lehet összegyűjteni önerőre sem, miközben nyögöd az albit.

Majd rájössz, 19 évesen valószínűleg fogalmad sincs még a dolgokról, azért elégedsz meg a keleti árakkal.

A többire nem is írok semmit, majd felnősz remélhetőleg és máshogy fogod látni.

2019. okt. 29. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
74%

#14: Olyan jól meg tudjátok magyarázni, hogy Gyurcsány idején miért volt szar, Orbán meg miért maga a megváltó... Nyilván, csináltak ballépéseket a szocik, nem értek egyet mindenben velük sem.

Csakhogy egyszerű emberként én magasról letojom, hogy hány számjegyű a gazdasági növekedés vagy hogy mennyi hitelt vesz fel a kormány (túl sokat, akárki is van kormányon).

Én azt látom, hogy anno volt 20% is az ÁFA, most meg 27, ami vérlázítóan magas! Meg azt látom, hogy anno a minimálbér adómentes volt, míg a magas keresetűek több adóval járultak hozzá a közöshöz. Sose kerestem minimálbért, de a mostani egykulcsos adó nem jó! Aztán adómentes volt a cafeteria egy csomó lehetséges elemmel, most meg csak a SZÉP kártya van, adóztatva, ráadásul 3 zsebbel, hogy még véletlen se tudj mondjuk étterembe menni, ha csak a szállás zsebben van pénz. Aztán arányaiban olcsóbb volt a benzin és nem volt adó a kötelező biztosításon. Volt LTP, amiből fel tudtad újítani a lakásod. Volt magánnyugdíj, most meg ha nem teszek magamnak félre, egy fillér nyugdíjat nem fogok kapni az államtól. Aztán nem a kormány kezében volt az összes megyei újság meg sok más média. Aztán a tanároknak sokkal több lehetőségük volt fegyelmezni a gyereket, megválaszthatták a tankönyvet, nem kötelező prpopagandatankönyv volt, mint most. A munkanélkülit nem 3 hónapra adták és nem közmunkával fedték el a munkanélküliséget. És még sorolhatnám. EZEK azok, amit az átlagember megérez, nem a gazdasági növekedés meg az államadósság. A "ballib" - ahogy ti szeretitek nevezni - kormány megpróbált mindenkinek egyenlően adni, az egyenlőtlenségeket kisimítani. Orbán meg egy szűk rétegnek (3 gyerekes jómódú családok) kedvez, a többieket meg le se tojja. Ha nincs 3 gyereked, akkor csak adót fizetni vagy jó, semmi másra.

2019. okt. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
0%

#18 Tudod a vicc az az egészben, hogy NEKI meg lesz majd mindene amit szeretne az életben, mert eleve úgy áll hozzá, hogy neki kell azt magának megteremtenie és bizony, tesz is érte. Például azzal, hogy már többet fogott fel a valóságból mint te, mert bizony utána nézett és foglalkozott vele. NEKI lesz lakása, mert nem hisztizni meg nyavalyogni fog hogy miért nem ad neki más.

Te meg maradsz tényleg olyan amilyet leírtál.

2019. okt. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!