Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akiket zavar az, hogy Orbán...

Akiket zavar az, hogy Orbán támogatja Erdogant a kurdok ellene akcióiban, azokat miért nem zavarja az amit Izrael művel a palesztinokkal?

Figyelt kérdés

Az EU, USA össztüzet zúdított Erdoganra azért amit tesz a kurdokkal, de érdekes, hogy az ellen nem tiltakoznak, hogy Izrael már évtizedek óta irtja a palesztinokat kegyetlenül, lebombázzák a házaikat stb. A hazai balliberális tömb is keményen támadja Orbánt emiatt, pedig Gyurcsányék, az MSZP, vagy a volt SZDSZ is támogatták Izraelt amely egy gyerekgyilkos terrorállam. Persze, Orbán is jóban van Izraellel, de ő soha sem volt palesztinellenes, ellentétben a baloldallal.

Akkor hogy is van ez? Izrael bármit megtehet következmények nélkül?



2019. nov. 1. 15:44
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
0%
76%-os te töröltetted a hozzászolásomat? Ennyire gerinctelen vagy?
2019. nov. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:

Nem én töröltettem, az enyémet is törölték nemrég, uh valaki mindkettőnket felnyomott. Valószínűleg nem kellett volna mocskolódnod, mint egy mérges kisfiú. Még addig sem jotottál el, hogy kicenzúrázd. És még én vagyok az érzelmektől vezérelt? Látom ez még mindig nem esett le, valamiért nem csodálkozom.

Mivel idéztem a tiédből levitték az enyémet is. Annyi időre még pont láttam, hogy válaszoljak. Amúgy 0 - ra voltál lepontozva. Ha valakinek indítéka lett volna töröltetni a kettőnk közül, az inkább te lettél volna, mint én.

Mellesleg megvan a válaszom jegyzetben, merthogy ott írom a hosszabb válaszaim, szóval nyugodtan megpróbálhatod mégegyszer.

2019. nov. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
0%
Te kezdted a mocskolódást, szóval csak visszakaptad. Nincs időm újból leírni minden választ a hülyeségeidre. A lényeget majd később leírom összefoglalva.
2019. nov. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
0%

Szóval nincs nincs időm újból leírni minden választ a hülyeségeidre. Csak néhány marhaságra reagálnék ami eddig kimaradt.



Azt állítottad a cigány nyelvet nem beszélik, kihalt. Ezt irtad: " A cigányokról, ma már összességében elmondható, hogy nem beszélik a cigány nyelvet. Kihalni még nem halt ki, de már csak néhányan beszélik."


4-6 millió azt mondani hogy alig beszélik nevetséges. Még Magyarország esetében is ha a te számaidat veszük akkor is beszéli 200 ezer ember minimum. A valóságban persze biztos többen. A cigányok számát is csak becsülik. Sokan népszámláláskor nem vallják magukat cigánynak a diszkriminációtól tartva.



Aztán azt állítottad Európában népszavazás útján döntik el, kapjon-e saját államot egy adott kisebbség. Ez akkora marhaság mint a ház. Katalóniában amire hivatkoztál, nem Spanyolország irt ki népszavazást hanem Katalónia önkényesen amit sem Spanyolország sem az EU nem ismert el, annak ellenére hogy 90% igennel szavazott. Katalónia kikiáltotta elszakadását amire a spanyol rendőrök szétverték a tüntetőket, a spanyol kormány megvonta az autonómiát és a katalán vezetőket börtönnel sújtotta.



[link]


Szóval pont hogy erőszakosan elnyomták a katalánokat.


Skóciát ne keverd ide. Skócia korábban független állam volt korábban, akikről mi beszélünk viszont olyanok akiknek sosem volt saját államuk.


Flandriában mikor volt népszavazás? Erre nem válaszoltál. Erdélyben, Felvidéken, Kárpátalján vagy a Vajdaságban mikor volt népszavazás arról hogy ezek a területek legyenek-e függetlenek?


Azt mondtad a mutassak forrás ami szerint a magyarországi cigányok függetlenséget akarnak. Tessék:


[link]


Opre Roma Demokrata Néppárt önálló cigány tartományt hozna létre .



Továbbá azt is állítottad csak 1-2 cigány többségű település van. Ez a 2012-es cikk azt írja legalább ötven településen alakult ki cigány többség, és legalább négyszer ennyi falu kerülhet hamarosan hasonló helyzetbe.


[link]



A több marhaságra amit itt összehordtál már reagáltam.

Igen, muszlim vagyok de ugye az nincs meg hogy a kurdok is muszlimok? Szóval nem lehetek elfogult ha minden érintett fél muszlim.

2019. nov. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:

"Szóval nincs nincs időm újból leírni minden választ a hülyeségeidre. Csak néhány marhaságra reagálnék ami eddig kimaradt."

Attól, hogy meghaladja az értelmi képességeid a dolog, vagy éppen nem egyezik a te véleményeddel még nem lesz hülyeség. Én ezeket a hülyeségeimet forrásal támasztottam alá.

"Azt állítottad a cigány nyelvet nem beszélik, kihalt. Ezt irtad: " A cigányokról, ma már összességében elmondható, hogy nem beszélik a cigány nyelvet. Kihalni még nem halt ki, de már csak néhányan beszélik.""

Látom szövegértés nem igazán megy. Összességében elmondható, ez egy általánosítás. Azt jelenti, hogy ha találkozol egy cigánnyal nagyobb az esélye annak, hogy nem beszéli a cigány nyelvet, minthogy igen. Nem mellesleg szó szerint leírtam, hogy kihalni még nem halt ki. Ezentúl azokra a pontokra, ahol azt mondod, hogy szerintem kihalt nyelv, nem reagálok. Nem akarom a szádba rágni még egyszer: ne adj a számba olyan dolgokat, amiket nem mondtam.

"A valóságban persze biztos többen. A cigányok számát is csak becsülik. Sokan népszámláláskor nem vallják magukat cigánynak a diszkriminációtól tartva."

Ez nem több spekulációnál. Amúgy a 800 000 cigány, amivel számoltam már egy megtoldott becslés, ugyanis a népszámláláson mindössze 500 000 volt, úgyhogy ezt a kártyát már nem tudod eljátszani.

"Aztán azt állítottad Európában népszavazás útján döntik el, kapjon-e saját államot egy adott kisebbség. Ez akkora marhaság mint a ház. Katalóniában amire hivatkoztál, nem Spanyolország irt ki népszavazást hanem Katalónia önkényesen amit sem Spanyolország sem az EU nem ismert el, annak ellenére hogy 90% igennel szavazott."

Te jó ég, hol is kezdjem? Nem állítottam, hogy en bloc népszavazással döntik el az ilyen kérdéseket Európában, mindössze megemlítettem, hogy volt rá példa. Ez még mindig klasszisokkal több, mint amit a törökök valaha tettek. Teljesen mindegy ki írta ki, az eredmény a maradás lett. Itt meg kell, hogy kérdezzelek, hogy miért hazudsz? 90% az elszakadásra szavazott? Az öt millió jogosultból 2 ment el, akik kb. fele - fele arányban szavaztak, ebből sehogy sem jön ki a 90%.

"a spanyol rendőrök szétverték a tüntetőket, a spanyol kormány megvonta az autonómiát és a katalán vezetőket börtönnel sújtotta."

Ez patkányság volt, az autonómiájukat meg kellett volna hagyni, ahogy a büntetés is jogtalan volt. Ez mit változtat a kurdok helyzetén? Te most azzal próbálod tisztára mosni az egyik patkányságát, hogy felsorolod a másikét? Ha a Sanyi megöli a Petit, mert lopott tőle és megússza, akkor az felhatalmaz téged, hogy megöld a Jóskát ugyanazért?

"Skóciát ne keverd ide. Skócia korábban független állam volt korábban, akikről mi beszélünk viszont olyanok akiknek sosem volt saját államuk."

A kurdokat történelmi időkben gutikként ismerték, akiknek saját birodalmuk volt. A Guti birodalom 4100 éve létezett. Ezután egybeolvadtak a hurritákkal, akik testvérnépeik voltak és együtt alkották a Mitanni borodalmat 3500 éve. 2670 évvel ezelőtt a Méd birodalmat alkották, akiket Courduként is ismertek, innen jön a kurd név.

*A legtöbb történész tehát egyetért azzal, hogy a médek, akik i. e. 678-ban legyőzték az asszírokat, s megalapították birodalmukat, a kurdok elődei.*

[link]

Tehát a kurdoknak legalább egy saját birodalmuk volt.

"Flandriában mikor volt népszavazás? Erre nem válaszoltál. Erdélyben, Felvidéken, Kárpátalján vagy a Vajdaságban mikor volt népszavazás arról hogy ezek a területek legyenek-e függetlenek?"

Nem is mondtam, hogy mindenhol volt, nem is ez volt a célom, lásd fentebb. Flandriát meg elírtam, Katalónia volt a nyelvemen. Ettől függetlenül a Székelyföldön élőknek is kijárna a függetlenség, a határmenti magyar többségű területeket pedig vissza kéne csatolni.

"Azt mondtad a mutassak forrás ami szerint a magyarországi cigányok függetlenséget akarnak. Tessék:"

Erről még életemben nem hallottam. Legyen akkor, kapjanak saját területet, ahol ez rális, ahogy a kurdok is ;) .

"Továbbá azt is állítottad csak 1-2 cigány többségű település van. Ez a 2012-es cikk azt írja legalább ötven településen alakult ki cigány többség, és legalább négyszer ennyi falu kerülhet hamarosan hasonló helyzetbe."

Nem hiszem el, hogy szó szerint értetted, hogy egy - két. Magyarországon 3155 település van. Mit akarsz az 50 - el. Ez még mindig ugyanaz az arány, amit én mutattam a térképekkel.

"Igen, muszlim vagyok de ugye az nincs meg hogy a kurdok is muszlimok? Szóval nem lehetek elfogult ha minden érintett fél muszlim."

Tudom, hogy muszlimok a kurdok. És azt is tudtam, hogy annak ellenére, hogy leírtam, hogy "Törökországot, mint a legfejlettebb muszlim államot", vagy valami ilyesmi, nem fog neked leesni mit is akartam ezzel. Még mindig lehetsz elfogult Törökország, mint a legfejlettebb muszlim állam irányába a kurdok helyett, akik annak a nagyságát veszélyeztetik. A cigányok is keresztények, akárcsak a magyarok. Akkor a te logikádat átültetve ebbe én sem lehetnék elfogult, nem? Akkor miért írod? Én másért nem vagyok elfogult, láthattad ahogy fönt egyetértettem a cigányság szeparálásával.

2019. nov. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
0%

"Attól, hogy meghaladja az értelmi képességeid a dolog, vagy éppen nem egyezik a te véleményeddel még nem lesz hülyeség. Én ezeket a hülyeségeimet forrásal támasztottam alá."



És én vagyok az aki sértegeti folyamatosan a másikat igaz? :) Amúgy semmit nem támasztottál alá.


"Látom szövegértés nem igazán megy. Összességében elmondható, ez egy általánosítás. Azt jelenti, hogy ha találkozol egy cigánnyal nagyobb az esélye annak, hogy nem beszéli a cigány nyelvet, minthogy igen. Nem mellesleg szó szerint leírtam, hogy kihalni még nem halt ki. Ezentúl azokra a pontokra, ahol azt mondod, hogy szerintem kihalt nyelv, nem reagálok. Nem akarom a szádba rágni még egyszer: ne adj a számba olyan dolgokat, amiket nem mondtam."


Bizonyittoam hogy amit állítasz nem igaz, erre most megpróbálod szépiteni hogy nem azt akartad mondani ? :) Eléggé szánalmas. Inkább ismerd el hogy benézted. Ez korrektebb lenne. Úgy fogalmaztál hogy néhányan beszélik. Ez a néhány valójában 4-6 millió ember, Magyarországon pedig több százezer.



"Ez nem több spekulációnál. Amúgy a 800 000 cigány, amivel számoltam már egy megtoldott becslés, ugyanis a népszámláláson mindössze 500 000 volt, úgyhogy ezt a kártyát már nem tudod eljátszani."


Az a 20% amit hoztál évtizedekkel korábbi adat. Azóta jelentősen megnőtt a cigányok száma, így a beszélők száma is.



"Te jó ég, hol is kezdjem? Nem állítottam, hogy en bloc népszavazással döntik el az ilyen kérdéseket Európában, mindössze megemlítettem, hogy volt rá példa."


Megint hazudsz. Ezt irtad: "Európában népszavazást írnak ki ilyenkor az adott területen és ez működik."


Egyrészt hazugság mert Európában sem irnak ki népszavazást és ha valahol mégis történik ilyen, a többségi társadalom és az ország kormánya nem fogadja el, mint Katalónia esetében. Továbbá azért is hazudsz mert letagadod hogy ilyet állitottál.



"Teljesen mindegy ki írta ki, az eredmény a maradás lett. Itt meg kell, hogy kérdezzelek, hogy miért hazudsz? 90% az elszakadásra szavazott? Az öt millió jogosultból 2 ment el, akik kb. fele - fele arányban szavaztak, ebből sehogy sem jön ki a 90%."


Hazudsz mint a vizfolyás. Egyáltalán nem mindegy ki irta ki. Te úgy próbáltad meg beállitani mintha az adott többségi állam irta volna ki, pedig valójában a szakadár terület önkényesen irta ki. A szavazók 90%-a az elszakadás mellett szavazott. A Katalán vezetés önkényesen ki is mondta hogy kiválnak Sapanyolországból, de ezt a spanyol kormány nem engdte. Szóval nem azért maradtak mert a katalán emberek maradni akartak hanem mert a spanyol kormány nem engedte.



"Ez patkányság volt, az autonómiájukat meg kellett volna hagyni, ahogy a büntetés is jogtalan volt"


Megint hazudsz. Ezt irtad korábban: "Katalóniában tartottak népszavazást és az 5 millió jogosultból 2 millió szavazott a kiválásra. Magyarul nem történt elnyomás."


Előtte még úgy próbáltad meg beállitani mintha nem történt volna elnyomás, pedig valójában a spanyol kormány nem adott engedélyt a népszavazásra, annak eredményét nem fogadta el, szétverte a tüntetőket, megvonta az autonomiát és letartóztatta a katalán vezetőket. Te erre azt mondtad nem történt elnyomás. Vagyis szerinted ha Európai állam tesz ilyet akkor nem elnyomás? :))))



"Te most azzal próbálod tisztára mosni az egyik patkányságát, hogy felsorolod a másikét? Ha a Sanyi megöli a Petit, mert lopott tőle és megússza, akkor az felhatalmaz téged, hogy megöld a Jóskát ugyanazért?"


Nem ez mondtam. Csak lelepleztem a hazugságodat.



"A kurdokat történelmi időkben gutikként ismerték, akiknek saját birodalmuk volt."


Ez is csúsztatás. Ez csak egy elmélet és nem kurdokról van szó hanem azok őseiről. Ennyi erővel akkor a cigányok őseinek is volt állama többezer éve. Sőt enyi erővel mindenkinek valamikor régen volt állama. Nagyon szánalmas amit művelsz.



"Ettől függetlenül a Székelyföldön élőknek is kijárna a függetlenség, a határmenti magyar többségű területeket pedig vissza kéne csatolni."


Pedig azt állitottad Európában igy megy :) Hát akkor miért nem irtak ki sehol sem népszavazást ? :) Sőt a Román miniszeterelnök még azt i monda felkötné azt aki kitüzi a székely zászlót.



"Erről még életemben nem hallottam. Legyen akkor, kapjanak saját területet, ahol ez rális, ahogy a kurdok is ;) ."


Mindketten tudjuk hogy ezt nem gondolod komolyan. Eszedben sincs támogatni hogy a cigányok kapjanak saját területet. Ha szavazni kellene egész biztos nemmel szavaznál. Aki ennyi marhaságot összehord mint te az nem fog igennel szavazni.



"Nem hiszem el, hogy szó szerint értetted, hogy egy - két. Magyarországon 3155 település van. Mit akarsz az 50 - el. Ez még mindig ugyanaz az arány, amit én mutattam a térképekkel."


Akkor a kékkel jelölt területek létrejöhet egy független cigány állam?



"cigányok is keresztények, akárcsak a magyarok. Akkor a te logikádat átültetve ebbe én sem lehetnék elfogult, nem? Akkor miért írod? Én másért nem vagyok elfogult, láthattad ahogy fönt egyetértettem a cigányság szeparálásával."


Nem is mondtam hogy vallási alapon vagy elfogult.

Mi az hogy a cigányság szeparálása? :)

2019. nov. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:

Te annyira tudod, hogy én mit szavaznék, ugye? Az, hogy még mindig nem sikerült megértened az álláspontom, azt jelenti, hogy az elejétől kezdve magaddal vitatkoztál.

Nem gondoltam, hogy volt törekvés a cigányok részéről az autonómiára. De ha volt, akkor legyen. Én veled ellentétben nem érzelmi alapon vitáztam, úgyhogy változhatott a véleményem. Ha neked a vélemény változás hazugsággal ér fel, akkor nem is értem hogyan kezdesz neki egyáltalán egy vitának, miközben erről szól az egész.

Az én alapelvem, hogy a terület azt a népcsoportot illeti, ami rajta él. Ezzel az is jár, hogy ahol a magyarok helyett a cigányok vannak többségben, ott élhetnek a területtel, ugyanis ekkor az önrendelkezés jogába már beletartozik a területhasználat is. Magyarul szeparálódhatnak, ha akarnak. Akkor is, ha az a terület nem egységes és kicsi. Viszont ebben az esetben soha nem lesz teljes a függetlenség, mert a területeik apránként lennének elszórva, egymástól függetlenül, egy idegen földön. Ahhoz, hogy ez gyakoatban is működjön (teljesen független államként), össze kell kötniük a területeket, tehát össze kell tömörülniük. Ez a nagy külömbség.

A kurdoknak alapból összefüggő területeik vannak Dél - Kelet Anatóliában, úgyhogy esetükben a szeparáció gyakorlatban reálisabb. Lényeg, ami lényeg, ugyanúgy kijárna nekik a függetlenség. Egy csak Törökországban 13 milliós, egybefüggő népcsoportról beszélünk.

A képzelgéseiddel ellentétben engem a cigányok függetlenítése semmilyen módon nem érintene, ugyanis nem származom cigány többségű területről és nem is élek ott.

[link]

[link]

Ugyanakkor ránéztem Szlovákia térképére is:

[link]

Ha a cigányok összetömörülnek a Szlovák - Magyar határnál, akkor a két ország között reális lenne egy autonóm területük.

A kurdoknak még mindig nem változott a helyzet 39 milliós, egybefüggő népcsoportként. Nekik szintén kijárna. Aláirnám mindkettőt. Ha nem vagy képes felfogni, hogy az emberek véleménye változhat, javaslom ne vitázz.

2019. nov. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
0%

"Ha nem vagy képes felfogni, hogy az emberek véleménye változhat, javaslom ne vitázz."


Nyilván azért vitázom mert meg szeretném változtatni a vitapartner véleményét. A te esetedben viszont nehezen tudom elhinni hogy valóban megváltozott. Hatalmas marhaságokat hordtál össze amiket könnyedén megcáfoltam. Ha tovább ragaszkodtál volna ezekhez, csak téged nézett volna mindenki hülyének, így kénytelen voltál azt mondani hogy oké a cigányoknak is jár, de nem hiszem hogy ez őszinte részedről.

A témához pedig csak annyit hogy még a nagyon demokratikus Európában sem úgy működik hogy a terület azt a népcsoportot illeti, aki rajta él, mint ahogy a katalánok esetében levezettem neked.

2019. nov. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:

"Ha tovább ragaszkodtál volna ezekhez, csak téged nézett volna mindenki hülyének, így kénytelen voltál azt mondani hogy oké a cigányoknak is jár"


Ha ez lett volna a helyzet, akkor egyszerűen csak nem válaszolok. Azért nem értettem egyet a cigányság autonómiájával, mert nem tudtam ilyen törekvésekről és a szlovákiai részről sem, amivel az a pár kék terület Magyarországon egységet alkothatna, ha összetömörülnének. Nem muszály hinned nekem, de már az elejétől mondtam, hogy ha más lenne a helyzet, akkor részemről oké. Új információk bizonyították, hogy van mögötte valami.A véleményem még mindig nem változott, hogy a kurdoknak autonómiát kéne kapniuk. Ezzel te esetleg nem értesz egyet?

2019. nov. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
De ha az eredeti válaszodat nézzük, akkor mégis azt kell, hogy sejtsem, hogy te vagy valamilyen szinten elfogult, ugyanis ballibezéssel indítottál, utána egy zsidós összeesküvés elmélettel folytattad. Le is vagy pontozva 17% - ra azon a válaszodon. Ez nem egy olyan dolog, amit egy viszonylag neutrális vitát folytató ember tenne.
2019. nov. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!