Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszesek! Ti miért szeretite...

Fideszesek! Ti miért szeretitek a Fideszt?

Figyelt kérdés

2019. nov. 3. 09:58
 1/8 anonim ***** válasza:
19%

Azért mert nyalják, még nem szeretik...

Csak jól megélnek belőle.

Holnap bármelyiket megveheted!

2019. nov. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Hát mer nemzethy! És mer keresztény! Na meg még konzervatív is és támogassák a maji fijatalok misére járását! Az ám!
2019. nov. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 mindentudó99 ***** válasza:
55%
Azért jó az oldal mert még válaszolnak is helyetted.
2019. nov. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
24%

Látom, most is jól értelmeztétek a kérdést ami úgy indul hogy "Fideszesek!" Eddig sem volt fogalmatok sem arról mit gondolnak a fideszesek, most sem. De legalább ilyenkor ne szóljatok már bele amikor konkrétan nem nektek van címezve a kérdés!

Kérdező

A politikában értékek, elvek és érdekek egyformán működnek, neked, mint választónak pedig a felkínált lehetőségek közül kell kiválasztanod azt, amelyik a leginkább egyezik az általad elvártakkal, legjobban arra az útra visz amerre menni szeretnél, ahhoz a célhoz segít hozzá amit el akarsz érni. Ha ilyet nem találsz, akkor vagy létrehozod te magad azt a politikát, pártot, szervezetet ami képviseli - vagy nem szavazol. Sokan a legkisebb rosszat választják, mert még az is közelebb van az elképzeléseikhez mint a többi.

A fidesz egy nagy néppárt, vagyis rengeteg féle vélemény, érték, elv és érdek mozog benne. De megférnek egymással, mert nagy vonalakban azonosak. A fidesz a jövő felé viszi az országot, de nem köpi le a múltat, hanem felhasználja, okul belőle és az értékeset kiemeli, a rosszra pedig emlékeztet. A fidesz a gazdaság fejlődését és a jólétet szeretné elérni, de nem mindenáron, nem bármi áron. A fenntartható fejlődésnek, a folyamatos javulásnak az elvén mozognak. Nem akarják felélni a jövőt a pillanatnyi jólétért cserébe. A fidesz alapvetően közösség, az együtt dolgozás, együtt gondolkodás mozgatja. Nem másoktól várja el hogy tegye meg amit kell - hanem hogy a közösség és benne az egyén is tegyen azért hogy együtt, mindenkinek jobb lehessen az élete. Nem vallja a fidesz sem azt hogy mindenkinek jár minden anélkül hogy bármit tenne érte - de ugyanakkor azt sem, hogy aki nem képes rá az ne kaphasson semmit. Közösségként képzeli el az életet és így is vezetik az országot, a gazdaságot, hogy mindenkinek ki kell vennie a munkából a maga részét, attól függően hogy miben képes és mi az amit ő maga is szeretne.

Egyszerű lenne azt mondani, hogy mindenben olyan a fidesz mint amit én akarok hogy legyen, vagy mindig jól döntenek stb. de ez messze nem igaz. Csak elfogado hogy egy hatalmas közösségben nem mindig az én egyéni érdekem, véleményem lesz a meghatározó és a közösség részeként elfogadom, hogy vannak esetek amikor a döntés nekem nem lesz jó - nem nekem lesz jó, hanem másoknak. Ahogyan azt is hogy emberekből áll, emberek vezetik, akiknek nincs a kezében a bölcsek köve és a jó szándékkal meghozott döntések is lehetnek totál kudarcosak néha.

2019. nov. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%
Ingyen krumpliért.
2019. nov. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%

Én a 43% os kinevelt propagandista miatt!


Leírsz egy tényt ő meg "gyurcsányt" idézi, annyira szánalmas a vergődése.


Érvei: (változó sorrendben)

-Emútnyócév (azóta emútkilenc)

-Migráns (eddig egyedül az orbán rezsim engedett be migránsokat)

-Lopnak (Tiborcz, Mészáros nem számít neki)

-Hűdekeresztények (Borkai meg a leszavazott gyermek orvosi kezelése nem számít)

-Soros (igaz a fél fidesz Soros ösztöndíjból tanult meg ők követelték ki Budapest díszpolgára lehessen)

-Bukottbaloldal (igaz azóta a fideszes "jobboldal" 100x többet és ezerszer nagyobbat taknyolt)

-Gyurcsány (tehát az akit nem tudott elítélni a fideszes bíróság egy fideszes Polt Péterrel se)

-Brüsszel (ah ez az a hely ahol 10 éve követelte a fidesz vonjanak meg minden támogatást NEM GYURCSÁNYTÓL!!! az országtól)

-CSOK (az azért jó mert felmehettek az ingatlan árak és így a fideszes faverok akiknek volt bőven most rongyosra kereshetik magukat)

-Gruevszki (ő nem egy elítélt menekült hanem hazafi SZERINTÜK! amúgy egy bűnöző migráns)

2019. nov. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
49%

"A politikában értékek, elvek és érdekek egyformán működnek, neked, mint választónak pedig a felkínált lehetőségek közül kell kiválasztanod azt, amelyik a leginkább egyezik az általad elvártakkal, legjobban arra az útra visz amerre menni szeretnél, ahhoz a célhoz segít hozzá amit el akarsz érni. Ha ilyet nem találsz, akkor vagy létrehozod te magad azt a politikát, pártot, szervezetet ami képviseli - vagy nem szavazol. Sokan a legkisebb rosszat választják, mert még az is közelebb van az elképzeléseikhez mint a többi."


A Fidesz olyan gyakran váltogatja a politikai értékét, ideológiáját, stb. mint más az alsógatyáját.

balliberális, polgári, jobboédali, keresztény, illiberális, szélsőjobb. De még sorolhatnám, hogy milyenek. Te meg elejétől a végéig tapsoltál nekik, akármilyenek is voltak.


Ha Kövér azt mondta, hogy éljen abortusz, fúj egyház, te tapsoltál, ha azt mondta, hogy fúj abortusz, éljen egyház tapsolsz. A lényeg, hogy a fidesz mondja. Kíváncsi vagyok, hogy holnap mit fognak mondani, mihez fogsz tapsolni.

2019. nov. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én fideszes voltam, úgyhogy hiteles a válaszom! (1-es)
2019. nov. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!