Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha alapjövedelmet osztana a...

Ha alapjövedelmet osztana a kormány, te dólgóznál?

Figyelt kérdés

Fantáziáltam azon, hogy mi lenne ha alapjövedlmet osztana a mindenkori kormány. Az emberek legnagyobb nyűgét a robotot, munkát leválthatnánk. Végre értelmes emberi tevékenységekbe is lehetne energiát fektetni. Nem kellene napi 5* 8-17-ig hajtani a múkuskereket mások gazdagodására, hanem kiteljesedhetne minden emberbe lakozó művész.


Mindenkiben van tehetség. Ezeket ha iskolában nem sikerült az oktatásnak előhívnia, bizony később már nem lesz rá módod. A napi robot mellett alig fogsz tudni vegetálni. Nem is lesz energiádindividuálisan kiteljesedni. Egy csomóan szeretnének csak festegetni, rajzolgatni úgy hogy ne kelljen munkába menni


Mi lenne, ha mindenki kapna alapjövedelmet. Kezdetben csak a művészlelkek és a munkanélküliek, akiknek szellemi szabadsága nem engedi hogy kordába tartsák. Csak amíg a rohamosan növekvő robotizáció át nem veszi a teljes munkát. Lenne mindenkinek alanyi jogot számítógépe, ruhája, kajája és lakása. Ezen felül másra nincs is szükség. Ha mégis lennének sznob igényeid dolgozhatnál. Nem lenne szebb az élet?


2019. nov. 4. 11:02
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
26%

Kipróbálták már, kísérleti jelleggel. Nem működött. Az alapjövedelem célja nem a teljes társadalom munkanélkülivé válása, de mégis ezt eredményezné.


Amúgy nem úgy működik a művészet, hogy mindenki tehetséges, csak idő kell neki, hogy alkosson. Nagyon sok tanulás és gyakorlás - azaz munka - van egy értékes művészi produktum mögött.

2019. nov. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
12%

"És ezeket ki is fizetné meg?"


Miért a családi pótlékot ki fizeti?

2019. nov. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
82%

"Miért a családi pótlékot ki fizeti?"

Lényegében a dolgozó emberek. Viszont ha senki nem dolgozik, senki nem adózik, természetesen családi pótlékot sem lesz miből fizetni.

2019. nov. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
77%

Nem tudom, miféle kordáról van szó. Én nem vagyok művészlélek, a munkámat magam osztom be. Igaz, nem függök senkitől, tőlem se, napi szinten. Ezért én kezdettől gyakran dolgoztam otthon.

Az alapjövedelem egyébként egy totális félreértés. Az nem azért van, hogy ne kelljen dolgozni. A társadalmi mozgások törvényszerűek, kikerülhetetlenek. Az alapjövedelem azt a célt szolgálja, hogy egy váratlan esemény se zökkentsen ki senkit. Olyasmi, mint a biztosítás. Aki erről mást gondol, totális félreértésben van akkor is, ha éppen ő az ENSZ elnöke.


Az alapjövedelemhez a robotizációnak semmi köze. A robotizáció sem olyan, mint aminek sokan képzelik. Nem szorít ki senkit, csak elvégzi azt a lélekölő munkát, amit csak kényszerből végez ma az ember. Persze nem lesz zökkenőktől mentes az átmenet, de azok a félelmek, amelyek itt ettől sokakban megfogalmazottak, a nemtudáson alapuló légből kapott tévképzetek.

2019. nov. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:
54%

"nem szorít ki senkit, csak elvégzi azt a lélekölő munkát, amit csak kényszerből végez ma az ember."


Ezt mondjuk mond azoknak a kamionosoknak, akik szeretik a munkájukat és még jól is keresnek vele, hogy ők most jól fel lesznek szabadítva ettől az állapottól úgy húsz éven belül és örüljenek neki. Hidd el nem lesz nagy sikered.

2019. nov. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:
79%

Ha alapjövedelmet osztana a kormány, te dólgóznál?



Én nem dÓlgoznék - én dolgoznék!!!

2019. nov. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:
36%

" ha senki nem dolgozik, senki nem adózik, természetesen családi pótlékot sem lesz miből fizetni."


És miből gondolod,hogy senki nem dolgozna?

Sehol a világon nem fognak annyi pénzt adni ingyen,amiért tömegesen nem dolgoznának az emberek.

Igazságosabb lenne,mert mindenki kapna a közösből,nem csak azok,akik gyereket csinálnak.

2019. nov. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:
32%

A jelenlegi rendszer sokkal abszurdabb.

Befizetsz egy csomó adót,egyesek semmit sem kapnak,mások meg 4-5-6 címen ilyen-olyan támogatást.

2019. nov. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
30%

"És miből gondolod,hogy senki nem dolgozna?"

Mivel az átlagember így is panaszkodik az irreálisan magas adók miatt. Egyrészt olyan plusz kiadásokkal minthogy biztosított lakás, étkezés meg mittudomén mit akart még a kérdező, értelemszerűen még többet kéne adózni. Másrészt minél kevesebben dolgoznának, annál több adót kéne beszedni attól az egyre kevesebb embertől, hogy ugyanazt az alapjövedelmet és minden mást ugyanúgy biztosíthassák mindenkinek.

Gyakorlatilag villámgyorsan katasztrófába fulladna az egész rendszer, ugyanis szerencsétlen dolgozni akarók teljes fizetése nem lenne annyi, amennyit adózniuk kéne, azaz nyilván senki nem akarna dolgozni ilyen feltételek mellett.

2019. nov. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
82%

Azért bámulatos, hogy milyen sokan azt hiszik, hogy az emberek 90%-a azonnal élősködni kezdene a többieken.

Ennyire nem gondoltam, hogy utáljátok a munkátokat mindannyian...

Azt meg pláne nem gondoltam, hogy mindenki álma az lenne, hogy egy kb. nettó 50-60 ezres alapjövedelemből nyomorogjon egész életében.

2019. nov. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!