Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha alapjövedelmet osztana a...

Ha alapjövedelmet osztana a kormány, te dólgóznál?

Figyelt kérdés

Fantáziáltam azon, hogy mi lenne ha alapjövedlmet osztana a mindenkori kormány. Az emberek legnagyobb nyűgét a robotot, munkát leválthatnánk. Végre értelmes emberi tevékenységekbe is lehetne energiát fektetni. Nem kellene napi 5* 8-17-ig hajtani a múkuskereket mások gazdagodására, hanem kiteljesedhetne minden emberbe lakozó művész.


Mindenkiben van tehetség. Ezeket ha iskolában nem sikerült az oktatásnak előhívnia, bizony később már nem lesz rá módod. A napi robot mellett alig fogsz tudni vegetálni. Nem is lesz energiádindividuálisan kiteljesedni. Egy csomóan szeretnének csak festegetni, rajzolgatni úgy hogy ne kelljen munkába menni


Mi lenne, ha mindenki kapna alapjövedelmet. Kezdetben csak a művészlelkek és a munkanélküliek, akiknek szellemi szabadsága nem engedi hogy kordába tartsák. Csak amíg a rohamosan növekvő robotizáció át nem veszi a teljes munkát. Lenne mindenkinek alanyi jogot számítógépe, ruhája, kajája és lakása. Ezen felül másra nincs is szükség. Ha mégis lennének sznob igényeid dolgozhatnál. Nem lenne szebb az élet?


2019. nov. 4. 11:02
1 2 3 4 5 6
 51/55 anonim ***** válasza:
29%

"Egy sztori, volt olyan munkatársam, aki sokkal többet dolgozptt, sokkal lelkesebb volt mint én mégis jobban kerestem nála pedig ő tanított be. a Különbség? Én jobb viszont ápoltam a fejesekkel. Ő dolgozott, én meg dumálgattam velük. A végén én egy év után többet kerestem mint ő tíz után"

És azt hitted hogy ez a főnököd szabja meg a munkaerőpiac alapvető működését? Lol :D

2020. máj. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/55 anonim ***** válasza:
74%

"És azt hitted hogy ez a főnököd szabja meg a munkaerőpiac alapvető működését? Lol :D"


És azt hitted ő az egyetlen főnök, aki így szabja meg a munkaerőpiac szerinte alapvető működését? Lol :D


De hogy mást is mondjak, csak azt kéne elfogadni, hogy szép dolog a sok mese a munkaerő értékéről, meg munkaerőpiac értékekről, csak az esetek többségében nem igazak, és őrülten sok példa van, ami ezt alá is támasztja, ennek ellenére még mindig vannak olyanok, mint pl. te, aki hisz ebben a hülyeségben, nőj már fel.

2020. máj. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 anonim ***** válasza:
31%

Összefoglalva:


1. Nem működhet úgy a gazdaság, ha tömegek nem dolgoznak, vagyis: előbb-utóbb alapjövedelmre sem lenne pénz.


2. Ha bevezetnék az alapjövedelmet, az ugyanolyan hatással lenne az élelmiszerárakra, a ruházati termékek árára, a különböző szolgáltatások árára, mint a CSOK és a babaváró hitel az ingatlanpiacra.


3. Mentálisan is leépítené a társadalmat, ha munka nélkül járna a pénz. (Lásd a segélyből élők életmódját, viselkedését.)


4. Társadalmi feszültségeket szítana, hogy egyesek a semmiért kapnak pénzt, mások a belüket is kidolgozzák az ingyenélőkért.

2020. máj. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/55 Frady Endre válasza:
65%

Persze, hogy dolgoznék! Pál azt írja a Bibliában, hogy "Aki nem akar dolgozni, az ne is egyék!"

Ha nem dolgoznék, egy idő után teljesen leépülnék erkölcsileg. A munkátlanság egy totális züllés.

2020. jún. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/55 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen. Ha az alapjovedelemből megélek akkor a kerestem elrakom. És beutazom a világot velőle
2020. jún. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!