Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha alapjövedelmet osztana a...

Ha alapjövedelmet osztana a kormány, te dólgóznál?

Figyelt kérdés

Fantáziáltam azon, hogy mi lenne ha alapjövedlmet osztana a mindenkori kormány. Az emberek legnagyobb nyűgét a robotot, munkát leválthatnánk. Végre értelmes emberi tevékenységekbe is lehetne energiát fektetni. Nem kellene napi 5* 8-17-ig hajtani a múkuskereket mások gazdagodására, hanem kiteljesedhetne minden emberbe lakozó művész.


Mindenkiben van tehetség. Ezeket ha iskolában nem sikerült az oktatásnak előhívnia, bizony később már nem lesz rá módod. A napi robot mellett alig fogsz tudni vegetálni. Nem is lesz energiádindividuálisan kiteljesedni. Egy csomóan szeretnének csak festegetni, rajzolgatni úgy hogy ne kelljen munkába menni


Mi lenne, ha mindenki kapna alapjövedelmet. Kezdetben csak a művészlelkek és a munkanélküliek, akiknek szellemi szabadsága nem engedi hogy kordába tartsák. Csak amíg a rohamosan növekvő robotizáció át nem veszi a teljes munkát. Lenne mindenkinek alanyi jogot számítógépe, ruhája, kajája és lakása. Ezen felül másra nincs is szükség. Ha mégis lennének sznob igényeid dolgozhatnál. Nem lenne szebb az élet?


2019. nov. 4. 11:02
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
30%

És a munkabért mi határozza meg?

Ha kétszer annyit adnának a munkádért,akkor össze omlana a rendszer?

Nem,csak a gazdagok alacsonyabb életszínvonalon élnének,amit nem akarnak,tehát nekik nem érdekük az alapjövedelem bevezetése.

Ha tehetnék ők még a levegővételt is megadóztatnák.

Vagy a napelemeket is megadóztatják,nehogy tömegek éljenek jól.

2020. máj. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
36%

"És a munkabért mi határozza meg?


Ha kétszer annyit adnának a munkádért,akkor össze omlana a rendszer?"

A munkabér alapja a versenyszférában lényegében az általad megtermelt értékeken alapszik. Vagyis ha kétszeresére emelkednének a fizetések, de eközben az emberek ugyanannyi munkát végeznének, akkor szimplán az árak is duplájára nőnének.

2020. máj. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
30%

Nem a béred azon alapszik,hogy mennyit hajlandó érte fizetni a munkaadó.

Többet is képes lenne fizetni,de akkor ő nem élne jobban.


Ő a te munkád hasznát lefelezi,ebből van minden vállalkozónak drága autója,ebből járnak egyre többet és egyre drágább helyekre nyaralni.


Te pedig olyan hülye vagy,hogy bemész túlórázni,amíg ő nyaral.

2020. máj. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
81%

Ha két ugyanolyan kvalitású munkaerő jelentkezik,akkor azt fogják felvenni,aki olcsóbban hajlandó dolgozni.

Tehát a munkájuk értéke egyforma.Mégis az egyik hajlandó kevesebbért is dolgozni.


Ezen alapszik a kizsákmányoló rendszer,hogy nyugaton ugyanazért a munkáért 2-3szor többet fizetnek.


Az alapjövedelem lehetne egyedül az,ami azt mondaná,hogy egy bizonyos szinten senkit sem lehet kizsákmányolni.


De,ha a többség nem akar magának jót,hanem kizsákmányolt akar maradni egész életében,akkor nehéz mit tenni.

A rendszer amúgy egyszer magától össze is omlik,mert zárt rendszerben nincs végtelenségig növekedés,akik felül vannak,azok pedig mindig többen akarnak.

Így egyre több csóró kellene,aki eltartja az ő életszínvonalukat.

2020. máj. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
34%
Eszem ágában sem! ;P És mivel ez az általános felfogás lenne így hosszútávon káros hatása lenne, persze ezt egyesek nem értik meg, csak követelőzni tudnak.
2020. máj. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
100%
#40 ilyen apróságokkal csak az foglalkozik, aki másra is gondol.
2020. máj. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:
33%

"Nem a béred azon alapszik,hogy mennyit hajlandó érte fizetni a munkaadó."

Pont ez alapul az általad termelt javak mennyiségén.

2020. máj. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:
100%

"Nem a béred azon alapszik,hogy mennyit hajlandó érte fizetni a munkaadó."

Na, meg attól, hogy mennyiért vagy hajlandó elmenni dolgozni.

2020. máj. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:
66%
Ez volt oroszoknál is. Láttuk mi lett belőle.
2020. máj. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
80%

"Pont ez alapul az általad termelt javak mennyiségén."


Ó egy naiv lélek, aki még sosem találkozott igazi munkahellyel.

Egy sztori, volt olyan munkatársam, aki sokkal többet dolgozptt, sokkal lelkesebb volt mint én mégis jobban kerestem nála pedig ő tanított be. a Különbség? Én jobb viszont ápoltam a fejesekkel. Ő dolgozott, én meg dumálgattam velük. A végén én egy év után többet kerestem mint ő tíz után.

2020. máj. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!