Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha alapjövedelmet osztana a...

Ha alapjövedelmet osztana a kormány, te dólgóznál?

Figyelt kérdés

Fantáziáltam azon, hogy mi lenne ha alapjövedlmet osztana a mindenkori kormány. Az emberek legnagyobb nyűgét a robotot, munkát leválthatnánk. Végre értelmes emberi tevékenységekbe is lehetne energiát fektetni. Nem kellene napi 5* 8-17-ig hajtani a múkuskereket mások gazdagodására, hanem kiteljesedhetne minden emberbe lakozó művész.


Mindenkiben van tehetség. Ezeket ha iskolában nem sikerült az oktatásnak előhívnia, bizony később már nem lesz rá módod. A napi robot mellett alig fogsz tudni vegetálni. Nem is lesz energiádindividuálisan kiteljesedni. Egy csomóan szeretnének csak festegetni, rajzolgatni úgy hogy ne kelljen munkába menni


Mi lenne, ha mindenki kapna alapjövedelmet. Kezdetben csak a művészlelkek és a munkanélküliek, akiknek szellemi szabadsága nem engedi hogy kordába tartsák. Csak amíg a rohamosan növekvő robotizáció át nem veszi a teljes munkát. Lenne mindenkinek alanyi jogot számítógépe, ruhája, kajája és lakása. Ezen felül másra nincs is szükség. Ha mégis lennének sznob igényeid dolgozhatnál. Nem lenne szebb az élet?


2019. nov. 4. 11:02
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
61%

Az megvan ugye,hogy az emberek most nem azért várnának alapjövedelmet,hogy ne kelljen dolgozni,hanem mert sokan nem tudnak,nincs hol ? :D Ha én feltételezem hibásan ,hogy ez a valódi mondandó a kérdésed mögött,akkor én kérek elnézést.

Amúgy ja ,dolgoznék . Nekem a munkám a hobbim is,szóval szerencsés vagyok .

2020. ápr. 20. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 LazyJones ***** válasza:
100%
#31 2019 novemberi a kérdés. Az még a koronázás előtt vót :)
2020. ápr. 20. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
25%
nem figyeltem a dátumot,elnézést kérek :D
2020. ápr. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem 2 évig nem, de nem is lenne szükség a munkámra. Az alapjövedelem így magában nem is lenne nagyon bevezethető, viszont ha az egész gazdasági és pénzügyi rendszert megreformálnánk, már igen.
2020. máj. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
78%

"Ha alapjövedelmet osztana a kormány, te dólgóznál?"


Bolondnak nézel te engem? :)

2020. máj. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
72%
Ha bevezetnék az alapjövedelmet, én akkor is dolgoznék, de akkor biztos nem Magyarországon, az én adómból ne szaporítsák az ingyenélőket, így is sok van már belőle.
2020. máj. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
100%
Dolgoznék,de biztos nem nyolc órát.
2020. máj. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
82%
Dehogy dolgoznék! Szóval ebből kiindulva nem lenne hasznos a hosszabb távú hatása.
2020. máj. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
78%

Hierarchia akkor is kialakulna. Így is lenne, aki több pénzhez jutna és több lenne a vagyontárgya is és neked nem jutna annyi, így az alapjövedelem nem lenne elég egy idő után.


Jelenleg ugyan ez van a munkabérrel. Minden évben a real értéke egyre kevesebb.

2020. máj. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
72%
Csupán egyetlen apró kérdés: ha tömegesen elkezdenének csak a hobbijuknak élni az emberek, ki teremtené elő az alapjövedelemhez szükséges pénzt?
2020. máj. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!