Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják annyira a...

Miért mondják annyira a Fideszre hogy szegényellenes? Én idén kezdtem az egyetemet és már 120 ezer forint szociális ösztöndíjat a számlamra töltöttek

Figyelt kérdés

2019. nov. 14. 20:35
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

Miért,nem én vagyok az egyetlen.


Attól még nem muszáj értékelnem a szabadságot,hogy fiatal vagyok

2019. nov. 15. 00:51
 22/29 anonim ***** válasza:
70%

Amúgy miért mondják?


-Rekord magas 27%-os áfa, ami minden vásárlásodnál (nagyon kevés terméket leszámítva) állambácsi feneketlen zsebébe vándorol.


-Minden egyes alkalmazott bármilyen munkaadó számára kb 2X annyiba kerül, mint amennyit a munkavállaló nettó fizetésben kap. Ez totálisan kontraproduktív a gazdaságra nézve, nem kell furcsállni hogy vajon miért nem akarnak gombamód kinőni a magyar vállalkozások amikben magyar munkahelyek teremtődnének. Senkinek nem lesz olyan tisztán működő vállalkozása pár év alatt, hogy ennyi foglalkoztatási adót ki tudjon termelni a vállalat fenntartásán felül.


-A 2010 óta suttyomban behozott új adók. Mert vannak. Házi feladat így egy órakor hogy nézz utána mik ezek.


-A munkanélküli segélyezési rendszer. Gyakorlatilag épp hogy több a semminél, kb magadra vagy hagyva.


-A felsőoktatás, középiskolai és általános iskolai oktatás rohadni hagyása.

Kb tényleg az a taktika, hogy kivárják míg a jelenlegi tanári gárda fele vagy külföldre húz, vagy nyugdíjba megy. Aztán lehet szépen még gyengébb végzettségű, még kevésbé képzett tömeget kinevelni.

A megüresedett iskolák helyét esetleg átszervezik az erősen átpolitizált szellemiségű egyházi suliknak...


-Mezei szavazatvásárlás.

Beígérni plusz 10 000 forintot 4 évente a függőségi helyzetben élő nyugdíjasoknak nem más mint alamizsnáért való szavazatvásárlás. A legszebb hogy a 2010 előtti 13. havi nyugdíjat csak nem adták vissza, amit az a csúnya gonosz Fletó elvett. Olcsóbb inkább 4 évente valami morzsát hinteni a baromfik elé...


-Pózolás a rezsicsökkentéssel...

Ez igazából csak annyiból irritáló hazugság, hogy a gáz világpiaci ára ment lejjebb 2010 körül, ergo Orbi pont jókor lett megválasztva.

Ha mindenhol olcsóbb a gáz, akkor nem nehéz Magyarországon is olcsóbban adni. A hétköznapi ember az egészből meg annyit látott hogy "a miniszterelnök Úrnak igaza volt, ócsóbb lett a gáz!".



-Túlszabott költségvetésű beruházások, amik ráadásul szándékosan 2-3 évente megismétlésre szorulnak (ha nem Budapesten élsz akkor leírom: A kis körút Budapesten gyakorlatilag évente fel van túrva a villamossíneknél, mert "állítólag" túl drága lenne egyszer jól megcsinálni, ezért inkább minden évben vagy az elejét, vagy a közepét, vagy a végét toldozzák-foldozzák. természetesen sejthető hogy aránytalanul magas áron dolgoznak az építőipari cégek akik ezeket végzik).


-A magyar energetika Oroszországnak van kiszervezve, ergo pont a nagy "kifelé a szovjet tankokkal" Viktor vezetett vissza minket az oroszokhoz.


Oroszország korrupciója pedig első helyen van a világon.

Szerintem azt se tudod hogyan nevezik azt a számot amekkora pénzeket elsunnyognak Paks II esetében...


így félálomban ezek jutottak eszembe.

2019. nov. 15. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

"Én Munkáspártra szavaztam,nem vagyok Fideszes"


Szerintem kár tovább ragozni, úgyis ezt fogja mondani, mert a pártújságvan, vagy valamilyen előadáson ezt mondták, ezért ezt hiszi.

2019. nov. 15. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
35%
#2 végül is NEM csökkentették a rezsit. Néztem számlákat, a gázár kj/ft ára szinte pontosan ugyan annyi mint a "csökkentés" előtt, mert filléres a külömbség. Szó szerint, tized forint.
2019. nov. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Mert az ellenzék már azt se tudja kínjában mit hazudjon. Tudják, hogy 22-ben annyi esélyük sincs mint prostinak a jámbor életre.
2019. nov. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

komolyan nem tűnik föl nektek, hogy ez a Momentumos kérdéseket kiíró troll? Ettől szoktuk olvasni, neoliberális a momentum.

Nem egyetemista ez

2019. nov. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

A Laca egy újjonnam regisztrált tag, vagy valamelyik pártpropagandán nevelkedett szenior tag kapott bannt és jött vissza?


Az élet nagy kérdései ezek :D

2019. nov. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

26-os! Ez szerintem csak nagyon amatőröknek nem egyértelmű.

Én kaptam privátot és szerintem a kérdezőtől, felhasználóneve: "szeplanyok" :-DDDDDD

Egyéb kérdés, hogy "mennyire komoly"?

2019. nov. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Azt a pénzt nem a Fidesztől kaptad, hanem az adófizetőktől.
2019. nov. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!