Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fejlődés miért az erkölcsi...

Fejlődés miért az erkölcsi rendszer elhagyása?

Figyelt kérdés

Nem értem hogy miért de már Magyarországon is megjelent, és kiderült hogy nem is olyan új fogalom ez. Hiszen régen szocializmusba is ugyanolyan régi erkölcstagadás, és a nemzet megszüntetése volt a cél. Ez ellen lazadtak fel 56-ba, és a fejlődni képtelen, a komonizmusban felnevelkedett gyermekeiket is komcsinak nevelő, posztkommunista, bolsevik réteg még mindig ezt isteníti. Ezért mondom, hogy nincs piszkosabb vallás a szocializmusnál.


Nem tudom mi abban a nagy, hatalmas fejlődés, hogy minden évezredek folyamán felépített erkölcsöt és lerombolnak. Ez nem fejlődés, hanem vissza fejlődés. Az erkölcsöket szemelőtt tartva fejlődni, na az a fejlődés. Erkölcsös fejlődés az fejlődés, kert az emberek nem ösztönlények, az emberek tudnak gondolkodni, és az erkölcsök különböztetik meg őket a majmoktól meg a kutyáktól akik ott kint sétálnak, és oda ürítenek, és azzal sxlnk akivel akarnak. Nekem semmi bajom nincs velük, meg a kutyákkal, de a libbsikkel meg a komcsikkal sem, nekem egyedül a primitívizmussal van bajom, a hülyeséggel.



2020. jan. 20. 13:42
1 2 3 4 5
 21/42 A kérdező kommentje:
nem tehetek arról hogy mindent kézpénznek veszel amit az interneten látsz, és nem hazai meg liberális.
2020. jan. 20. 15:40
 22/42 anonim ***** válasza:
74%

Engem tényleg érdekel a kérdésed, és szívesen cserélek eszmét veled, de túl elvont. De egész pontosan milyen dolgokra gondolsz azalatt, hogy "erkölcsi rendszer elhagyása"? És mit jelent az, hogy a fejlődést jelenti ezt?


Egy konkrét példát hoztál fel, a sok személlyel való szexelés. Igen, stabilabb lenne a társadalom, és kevesebb széthullott család lenne, ha csak egy szexuális partnere lenne az embereknek, ez kétségtelen. De azért vedd figyelembe, hogy miért is nincs ez így! Az ember 18 (vagy 19) éves koráig iskolában van. Utána esetleg továbbtanul. Aztán kéne egy többé-kevésbé stabil egzisztencia, és csak utána "ér rá" családot alapítani. 30 éves korig meg nem várnak az emberek a szexszel, mert a hormonok már tini korban beütnek... Ezzel persze nem felmenteni akarom az embereket, mert sok fiatal felnőtt valóban elfelejt felnőni, nem akar felelősséget vállalni. Ismerek rengeteg 30 feletti embert, akinek még mindig az az élete, hogy van egy átlagosan fizető munkahelye, mellette meg hétvégéről hétvégére él, elbulikázik, hétközben meg ott a Netflix meg a PS, és életre szóló társas kapcsolatra (nem hogy még gyereknevelésre) tök alkalmatlan lenne. (Lehet beszólni, hogy hogy merészelek ítélkezni mások élete és döntései felett... de mondjátok, hogy nincs igazam!)


Másrészről a szexuális forradalomnak épp egy ellenforradalma zajlik! (Lásd #metoo). Magyarországot nem érte még el annyira, de azért én is emlékszem rá, hogy 10-20 éve sokkal gyakoribb volt azt mondani egy nőnek, hogy "jaj de szexi vagy kisanyám", vagy hasonló szöveget, ma meg már egyre inkább ciki így közeledni a nők felé. Most a #metoo jelenségnek egy pozitív oldalát emeltem ki éppen, de lenne azért bőven kritikám is persze.


---


Meg egy másik kérdés: Melyik korszák után nosztalgiázol? Az írásod alapján nem a szocializmus után, ez nagyon helyes. De akkor? A Horthy-korszak, amikor a fajtudat konkrétan korszellem volt, és teljesen normális volt egy numerus clausus törvény elfogadtatása? Vagy a "boldog békeidők", amikor a nők nem szavazhattak (meg csomó minden mást nem csinálhattak)? Vagy még korábban?

2020. jan. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 A kérdező kommentje:
Na jó úgy látom pontosan ti nem értetek engem, és én sem titeket. Évezredek során felépítettünk egy olyan erkökcsredszert. Ehhez az erköcsredszerhez hozzátartozik az, hogy például azonos neműek nem házasodnak egymással, nem nevelnek gyereket, mert az szerintünk élvezeti cikk, illetve nem egy normális dolog, nem egy természetes állapot... Az hogy mit csinálnak egymás mellett ketten egyedül az ágyban az nem érint minket, nem is érdekel. Az iskolákba nem való a meleg propaganda, Nyugaton meg egyes helyeken ahol ez jelen van ezzel mossák a gyerkek agyát, meg egyébként az átszabatás (nem átalakító műtét) ingyenes vagy szülő beleegyezése nélkül lehet csinálni, ott nagyon sokan ezzel élnek. Nem mondom hogy természet ellenes, és hogy ez gond de igen az szerintem és még nagyon sok ember szerint és erkölcstelen, de a probléma hogy nagyon sokan ezt megbánták, erről kint beszélni sem mernek, soha nem lesz már olyan az êletük mint volt, csak a sebhelyeik maradtak meg biztony a liberális agymosás legújabb áldozatai a gyerkek lásd:játékok. Mert ők a legérzékenyebbek, és ha azt akarják hogy elfogadják őket, figyelem hiányosak, problémáik vannak, azt hiszik hogy ez megold mindent, magára hívja a figyelmet, ha kiírja Facebookra hogy meleg, és sajnos egy egész életet eltud rontani ezzel. Legtöbb esetben csak nevelés kérdése, de egy jó pszichológus is jó. kint az utcán ne nyalja senki egymást, ők sem szeretik nézni hogy mások heterok hogyan nyalják egymást, én mind a kettőt elítélem. Én így élem az életem, és nem szégyellek másokra rászólni. Az öltözködés se férfiaknál, se nőknél ne legyen túl hivalkodó. Ne legyen az utcán meztelen senki, mert az emberek, egyébként ezt már mindenki megállapíthatta azt veszik észre amit nem akarnak, és ez nagyon nagyon zavaró tud lenni. Remélem valamennyire érthető. Arról pedig hogy akkor lesz valakinek stabil élete és házassága ha már fűvel fával szexelt és amit leírtál, azzal szintén nem értek egyet. Például mert az illető játszik, másokat megbánt, ő nem foglalkozik mások lelki világával csak játszik, csakis az ő egojával törődik. Ez az amit nem szabad megengedni magunknak mert undorító tud lenni. Igenis uralkodni kell a vágyaink és érzéseink felett, vagy nem leszünk jobbak a barbároknál, meg az ösztönlényeknél. Ha eldobjuk az erkölcsöket abból háború lesz. És nem tiszta háború. Kár hogy ti magyarok keveset tudtok a balkáni háborúról.
2020. jan. 20. 16:40
 24/42 anonim ***** válasza:
64%

"Arról pedig hogy akkor lesz valakinek stabil élete és házassága ha már fűvel fával szexelt és amit leírtál, azzal szintén nem értek egyet."


Ennek épp az ellenkezőjét írtam, olvass vissza!!!


---


De akkor tulajdonképpen a homoszexuálisokkal meg transszexuálisokkal van nagyon sok bajod, kisebb részt meg az utca közepén smároló hetero párokkal. Az utóbbi csoport engem is zavar egyébként, én is úgy érzem, hogy túlságosan belefolyok olyankor mások magánéletébe.


De a homoszexuálisok meg transszexuálisok meg mit csináljanak? Képzeld el azt a helyzetet, hogy adott egy férfi, aki férfiakhoz vonzódik! Mi a teendője? Arról ugyanis nem tehet, hogy ki tetszik neki.*

Alapítson családot egy nővel, aki nem tetszik neki? Akkor már miért ne keressen magának inkább egy másik hozzá hasonló férfit, akivel szívesen együtt él? Amit a saját hálószobájukban csinálnak, az miért fáj neked?


*(Én se tehetek arról, hogy nekem tetszenek a nagy mellek. Ha elküldesz pszichológushoz, hogy ölje ki belőlem, meg félholtra korbácsolsz, meg akármit csinálsz velem, akkor se biztos, hogy kiszeretnék a nagy mellekből! És akkor erről is el lehetne vitatkozni teljesen értelmetlenül, hogy úgy születtem, hogy a nagy mellek tetsszenek nekem, vagy pedig csak nevelés kérdése az egész...)

2020. jan. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 A kérdező kommentje:

Nekem mindegy hogy azért nem tudja türtőztetni magát mert szerinte így sokkal stabilabb kapcsolata lesz vagy mert sok ideje van még a házassági, én mindig azon vagyok hogy jobb legyek és pozitívabb életet éljek mint mások. Az hogy mindenki mindenkivel az nagyon mérgező hatással van a társadalomra hát még a házasságra.


A meetonak nagyon sok fiatal lett az áldozata, nem kellene például a szülő beleegyezése nélkül megengedni hogy a gyerek átvarassa magát, szerintem az egész nevelés kérdése, illetve ezt az egészet már az elején pszichológus tudja kezelni. Nagyon sokan az esetek többségében sima figyelemhiányról van szó. Kevesebb jog kellene a gyerekeknek.


Szerintem a döntés adott mindenkinek, vagy normális életet élni akaró ember lesz, családdal és sok gyermekkel, vagy hódol a káros szenvedélyeknek, és továbbra is meleg lesz. Sajnos ha ezt úgy nevezem mint egy betegség, a kérdésem provokáció miatt törlik, de akkor mondom úgy hogy rendellenesség, természet ellenesség. Ez nagyon kevés mértékben fordul elő még a meleg emberek agyában is , általában csak figyelemhiányról van szó, és ez okozta a változást. Senki nem született melegként, ez nevelés kérdése, régen még nem ismertek rá gyógymódot, a közeljövőben találtak rá. Döntés kérdése, így van zsarolási alap hogy minél több gyermek szülessen, és ne csak a heterok meg esetleg lezbikusok.... Érted vállaljanak gyereket meg csináljanak. Nagyobb számmal, mert arra megy ki játék, hogy kevesebb gyerek szülessen.

2020. jan. 20. 17:45
 26/42 anonim ***** válasza:

Na és hol vagyon le írva ez az erkölcsrendszer? Honnan tudom, hogy én most e szerint élek vagy nem?


"Ha eldobjuk az erkölcsöket abból háború lesz. És nem tiszta háború. Kár hogy ti magyarok keveset tudtok a balkáni háborúról."


Furcsa, hogy az évezredek alatt amíg felépült ez az erkölcsrendszer most van a leghosszabb béke időszak, úgyhogy ezen béke alatt állítólag folyamatosan bontjuk le ezt a rendszert.

2020. jan. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 A kérdező kommentje:
A bibliában. Másoknak pl. Libsiknek hidd el minden emvernek van egy erkölcsredszere, van liberalis keresztény is, ezt mindenki maga dönti el mi az ingerküzsőbe, többi csak duma.
2020. jan. 20. 17:52
 28/42 anonim ***** válasza:
78%

Meglehetősen sajátos nézeteid vannak erkölcsről, politikáról, emberekről kérdező. Azt mondanám, rendkívül felszínesek. Más vonatkozásban talán hallottál az optikai csalódás fogalmáról. Annyit jelent, hogy valamit hiszünk valamilyennek, mert úgy véljük, érzékszerveink ezt közlik velünk. Csakhogy érzékszerveink átvernek, ez egy teljesen természetes jelenség. Ezért szokás a dolgokat sok szempontból vizsgálni.


Mindenekelőtt, te azt képzeled, van abszolút erkölcs. Nincs. Az erkölcs az emberek optimális együttélési formája. Az együttélési módszerek azonban a fejlődéssel változnak. Mondok egy nyilvánvaló (ezért kissé együgyű) példát. Az emberek kezet fognak találkozáskor. Bár ez gyakran nem történik meg ma már, valójában a kutya se törődik vele, egyébként meg rituálénak használják. MA! Ám nagyon régen ez élet-halál kérdése volt. A kézfogás azt jelenti, mutatod a kezed, olyan a pozíciód, hogy látható, nincs fegyver a kezed ügyében. Tehát (legalábbis elsőre) nem kell félni tőled. Valamikor az őskorban, aki nem nyújtotta a kezét előre, megelőzésképpen megölték. Jobb félni mint megijedni (meghalni). Na így változnak az erkölcsi normák.


Azonban nálad ez csak ürügy a migránsok becsmérlésére. Még egyszer: a migránsok, különösen a muszlim migránsok lenézésére! Nem egyes, bizonyított konkrét esetekre, hanem általánosan. Pedig a bizonyított konkrét eset is sokféle. Nyilván tudod, minden ország jogrendszere emberölésre sokféle büntetést szab ki. Egyes esetekben néhány é fogvatartás, más esetekben életfogytiglan fegyház. Pedig mindkettő emberpölés. Te viszont ezeket is összemosod.

Hogy a migránsok nem akarnak dolgozni, az közönséges szemen szedett hazugság. Terjesztőiknek jó okuk van erre, amiről te még csak nem is álmodsz. AZt sem tudd például, hogy egy ember viselkedését mindig a közeg határozza meg. Minden ember -önkéntelenül - arra reagál. És csak kevesen gondolkodnak el azon, miért is úgy reagáltak. Te például habzó szájjal uszítasz, pedig ne mis tudod, mire. Erkölcsöd arra int, az nem szép dolog, ezért önkéntelenül kerülöd a durva szóhasználatot, igyekszel "objektíven" fogalmazni, csakhogy azt másképpen kell. A migráns is arra reagál, amit kap. Lenézés, megvetést, kiszolgáltatottságot, embertelen bánásmódot tapasztal, és van rá válasza, aminek te nem örülsz. Érthető, ám nem ismered más helyek reakcióját, ahol emiatt nincs is az általad felvázolt sötét kép. Normalitás van.


Ha valaki egy témáról véleményt mond, az a minimum, hogy ismerje. Ez is része az erkölcsnek. Mondjuk az enyémnek. ÉS a tiédnek?

2020. jan. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:

Hogy a homoszexualitás genetika vagy szocializáció (azaz hogy "ki lehet gyógyítani" belőle valakit vagy sem), az egy tudományosan eldöntendő kérdés. Egy ilyen kérdésnél nincs helye az olyan kezdetű mondatoknak, hogy "Szerintem...".


A kérdező kedvéért találtam egy keresztény portált (mert egy lipsi portálnak úgyse hinne), ahova egy egyébként ismert magyar genetikus professzor írt egy cikket a homoszexualitásról! Olvasd el!

[link]

2020. jan. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 A kérdező kommentje:

Igen így vagyok a liberalizmussal, meg a melegekkel is, egy nagy optikai csalódás az egész. Régen sajnos engem is beszippantott, mármint nem a melegség, nem vagyok homo, hanem a liberalizmus. Elkezdtem a liberalizmust vallás szerűen követni, és végül felfedeztem hogy nem vagyok boldog nem okoz örömöt.


Mert félrecsúsztak az értékrendjeim. Azt hittem hogy majd akkor leszek teljes, ha majd én naponta szexelek, és a lanyokban találtam meg a boldogságot. De végülis megérte? Nem még szomorúbb lettem, és a társadalomra is elég mérgező hatással lettem. Miután erre rádöbbentem más értékrendeket kerestem. És ekkor találtam rá az igazságra.


Az erkölcsök lényege pont az hogy az emberek ne legyenek állatok. Mert akkor elszabadul a pokol. Mindig egy kicsit lazítani akarunk a szabályokon, nem tartsuk be a sebességkorlátozásolat, nem kössük be az övet, és isteni csoda ha megmenekülünk egyáltalán, és nem csapja szét a fejünket valami. Mind azért van mert az emberek nem tartják be a szabályokat. És nem akarnak okkulni, mindent ami régi azt elakarnak felejteni. De az autót megint össze fogják törni, de lehet később a fejüket is.


Nem nézek le senkit. A biblia azt mondja hogy "aki megdobott kővel, te dobd meg kenyérrel..." Ezért ha megnézed a magyar államot is jó keresztény módjára ott segít a migránsokon ahol kell és élnek, nem pedig abban hogy idejőjjenek, sőt minden támogatást megad nekik hogy vissza térjenek. Sok helyen olyan fontos a hit, annyira a társadalom összetartó része, hogy csak annyit kértek hogy építsék újjá a templomot. Persze a magyar állam megtette, természetesen az ellenzék ezért is bosszankodott és fikázódott. Nem mondom hogy minden egyes muszlim rossz. De még mielőtt elhatároztam hogy megtérek és keresztény leszek, igenis utánna néztem ennek is. Mohamed teljesen más mint Jézus. Amikor menekülésre kényszerült, akkor mindenkit legyilkolt, és azokat a lányokat/nőket ágyasává tette akik legjobban tetszettek neki, a többit megölte. Szerintem ez egyáltalán nem erkölcsös hozzá állás. De a többi a dzsihádon kívül ami arról szól hogy mindenkit semisíts meg aki nem hisz az istenedben, csak hogy túléld azt nem ítélem el. Vannak nagyon jó muszlimok is, akik betartják törvényeket. Akik a határokat és más országok jogrendszerét nem tisztelve betörnek más országokba, szoba többségében bele van nevelve már kiskorától a dzshád. Vagyis bármi ami nem muszlim, azt ő tönkre tudja tenni. Ők most vívják a keresztes háborújukat, amelyek egyébként annó azért voltak mert a muszlimok egyfolytában sanyargattak minket. Ha menekülnének, oda menekülnének ahol a sorstársaik vannak, sőt egész jól kershetnének, de oda nem mennek mert dolgozni kell. Itt pedig mivel nem vonatkoznak rájuk a tőrbények, nem is tartanák be őket, átformálják az egész kultúrát, azzal szexelnek akivel akarnak mert nem muszlim, ezért növekedett meg erőszakos büncselekmények erőszakolások, és gyilkosságot száma.

2020. jan. 20. 18:41
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!