Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fejlődés miért az erkölcsi...

Fejlődés miért az erkölcsi rendszer elhagyása?

Figyelt kérdés

Nem értem hogy miért de már Magyarországon is megjelent, és kiderült hogy nem is olyan új fogalom ez. Hiszen régen szocializmusba is ugyanolyan régi erkölcstagadás, és a nemzet megszüntetése volt a cél. Ez ellen lazadtak fel 56-ba, és a fejlődni képtelen, a komonizmusban felnevelkedett gyermekeiket is komcsinak nevelő, posztkommunista, bolsevik réteg még mindig ezt isteníti. Ezért mondom, hogy nincs piszkosabb vallás a szocializmusnál.


Nem tudom mi abban a nagy, hatalmas fejlődés, hogy minden évezredek folyamán felépített erkölcsöt és lerombolnak. Ez nem fejlődés, hanem vissza fejlődés. Az erkölcsöket szemelőtt tartva fejlődni, na az a fejlődés. Erkölcsös fejlődés az fejlődés, kert az emberek nem ösztönlények, az emberek tudnak gondolkodni, és az erkölcsök különböztetik meg őket a majmoktól meg a kutyáktól akik ott kint sétálnak, és oda ürítenek, és azzal sxlnk akivel akarnak. Nekem semmi bajom nincs velük, meg a kutyákkal, de a libbsikkel meg a komcsikkal sem, nekem egyedül a primitívizmussal van bajom, a hülyeséggel.



2020. jan. 20. 13:42
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
Igaza van a kérdezőnnek. Régen minden jobvót.
2020. jan. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 A kérdező kommentje:
#29 ez egy régi cikk/ vélemény.
2020. jan. 20. 18:50
 33/42 anonim ***** válasza:
Régi. És?
2020. jan. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:

"A bibliában. Másoknak pl. Libsiknek hidd el minden emvernek van egy erkölcsredszere, van liberalis keresztény is, ezt mindenki maga dönti el mi az ingerküzsőbe, többi csak duma."


Akkor alakíthatom a tisztító csapatot, akik megölik azokat, akik ócsárolták a apjukat vagy anyjukat, dolgoztak szombaton, mindenkit aki idegen Istennek áldozott?


A nem fizető adóst vagy annak gyermekét pedig eladhatom rabszolgának?


Az egész csak értelmezés kérdése, nem véletlenül szakadt annyi részre az egyház, szóval akkor melyik az erkölcsös? Ahogyan egy katolikus értelmezi vagy az evangálisták esetleg a kopt ortodoxé? Ferencesek szerinti életet kell-e élni? Mi van, ha Dolcino volt igaza?

2020. jan. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 A kérdező kommentje:
Fejlődött a tudomány.
2020. jan. 20. 21:06
 36/42 A kérdező kommentje:
Én egyedül azt tartom igaznak amit a bibliában leírtak, és ott azt írják hogy: "aki megdobott kővel, te dobd meg kenyérrel..." Ha valami, akkor a katolikus egyház fejlődött, jobban összefogja a híveket, nem bonyolódik értelmetlen vitákban. A teológia mindenhol más, de az Istenünk egy. Nem hiszek már a versenyzésben, van egy igaz könyv az pedig a Biblia, és egy személy az Isten. Mi okkultunk a múltból, megmaradás oldalán álunk, nem háború oldalán, mert tudjuk hogy az nem vezet semmire, jóra. Nálunk ortodox vagy katolikus az egy keresztény és ennyi. Nem érdekel minket a balkáni háború, ami volt elmúlt, mindenkinek veszteséges volt.
2020. jan. 20. 21:12
 37/42 anonim ***** válasza:
Javaslom a kérdést átrakatni a Kultúra és közösség részleg Vallás alrészlegébe.
2020. jan. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 A kérdező kommentje:
Moderátorok tudnak olyat? Értem hogy oltas de csak kérdezem. Émígy az kérdezte.
2020. jan. 20. 21:46
 39/42 anonim ***** válasza:

# 37


Nem segít rajta, látszik, hogy fogalma sincsen a keresztény egyházak történelméről.

2020. jan. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:

#38

Tudnak, ha azt látják, a kérdés lényegét tekintve nem passzol az adott kategóriába.

2020. jan. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!