Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kedves Fideszesek. Mi a...

Kedves Fideszesek. Mi a véleményetek a Mészáros Kata kontra Karácsony Gergely interjúról? Ti nem érzitek a szekunder szégyenérzetet, miközben hallgatjátok?

Figyelt kérdés

2020. jan. 22. 02:11
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
68%
Kár volt beleírni, hogy fideszesek, mert az összes troll itt akar most megdolgozni az akciós krumplijáért...
2020. jan. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
67%

Mókás, hogy kifejezetten a "fideszes"-eket szólítod meg a kérdéseddel, majd sértődötten picsogsz, ha ők netán válaszolni merészelnek. :D (Ráadásul teljesen normális hangnemű válaszokat adtak, teszem hozzá én.)

Nem feltétlenül érzem magam megszólítottnak, mert bár Tarlósra szavaztam, de ezt nem pártpolitikai alapon (tehát nem azért, mert "fideszes" lennék) tettem, hanem mert őt egy kompetens városvezetőnek gondoltam, Karácsonyt meg egy pancsernek - s mi tagadás, ezen véleményem nem is változott az elmúlt 3 hónapban. Karácsony egyetlen erénye, hogy jól kommunikál, jobb híján tehát ezt tudja kamatoztatja főpolgármesterként is. Sok facebookozás, kevés érdemi cselekvés jellemzi egyelőre a főpolgármesteri működését. Az én kerületemben se volt hatékonyabb: Zugló egy tapodtat se mozdult előre az ő öt éve alatt.

Ami a konkrét kérdésedet illeti: szekunder szégyenérzetet legfeljebb a kezdő, rutintalan, és némileg akadozó beszédű riporternő túlbuzgósága miatt éreztem. Egyébként úgy gundolom, a sajtó feladata a hatalom ellenőrzése (igen, a főpolgármesteri hatalom ellenőrzése is), s ennek ez a szerencsétlen riporternő a maga ügyetlen módján megpróbált eleget tenni. A probléma az, hogy kormánypárti politukusokkal szemben távolról sem ilyen kritikus a királyi tévé (és személy szerint ez a riporternő se volt az a Karácsony után következő Láng Zsolttal). Az, hogy az adóforintok súlyos milliárdjaiból fenntartott királyi tévé nem csak hogy nem viszonyul kritikusan a jobboldali politikusokhoz, de még kifejezetten alájuk is kérdez, az nem csak szakmaiatlan, de etikátlan is.

Ez az én válaszom, de ha nem szimpatikus számodra, ne ess kétségbe, bármikor rámsütheted, hogy "fideszes troll" vagyok. :D

2020. jan. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
52%

16:46: halkan kérdem, a "töketlen idióta" és hasonló jelzős szerkezeteket tartalmazó válaszok mióta teljesen normális hangneműek?

A te válaszod legalább tényleg az.

2020. jan. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim válasza:
57%

Eddig nem feltétlen hittem abban, hogy Karácsony az a politikus, akinek vezetnie kell Budapestet (inkább tekintettem úgy rá, mint a kisebbik rossz), ám ez után az interjú után már kezdek vele szimpatizálni. Amit a Kata leművelt az minősíthetetlen. A vendéget provokálta, szavába vágott, támadott és úgy igyekezett kiforgatni dolgokat, ami egy riportertől elengedhetetlen. Amikor Karácsonyt vendégül hívták, ismétlem, vendégül, akkor vállalták, hogy szót kap, és elmondhatja a véleményét. Egy riporternek kötelessége lenne pártatlannak maradni egy témában, nem képviselhet oldalt, mindössze kérdésekkel irányíthatná a beszélgetést (főleg a közmédiában). A hangnemről nem is beszélve, hogy miképp engedi meg magának egy riporter, hogy így beszéljen egy meghívott vendéggel.


Mindezek ellenére Karácsony türelmes maradt, nem vette fel a támadásokat, és igyekezett hol sablon, hol konkrét válaszokat adni, a többnyire buta kérdésekre. Ez a fiaskó remekül reprezentálja mindazt, amivel naponta kell megközdenie a politikai életben, és ha így megy neki, akkor lehet nem is olyan rossz ember Ő oda (csak emlékeztetőül: Mikor Tarlósnak szegeztek hasonló módon kérdéseket, Ő egy hangosbemondóval válaszolt).


Az pedig, amit Kata is bevallott, hogy stábbal követték Karácsonyt, hogy mivel utazik, nem csak kicsinyes és szánalmas, hanem már-már egyszerre komikus és ijesztő, hogy ez a mai politikai újságírás...

2020. jan. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim válasza:
81%

Nem nagyon értem a "Fideszes" kifejezést.

Amit az a nő csinált, az vállalhatatlan, a riportertől elvárt tárgyilagosságnak és az interjúalannyal szemben mutatott alázatnak legcsekélyebb jelét sem mutatta. Ezért a riporteri, kérdezői teljesítményéért soha egyetlen normális TV csatorna sem engedné többé mikrofon közelébe.


Ez teljesen független attól, hogy ez a csaj kicsoda (sose hallottam még a nevét, arcról se ismerős) és kire szavazott.

2020. jan. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim válasza:
63%

Válasz a 12-esnek:

Sajnos abban tévedsz, hogy a Média feladata a hatalom ellenőrzése, bár tény, hogy szeretik ezt hinni magukról. A Média feladata (főleg közszolgálat esetében) a pártatlan tájékoztatás.


Az ellenőrzés mint fogalom azt takarná, hogy amennyiben a hatalom nem megfelelően működik akkor ezt szabályozza. Erre vannak szervek, illetve a választásokon keresztül az emberek tudnak döntést hozni, ha rossz irányba indultunk.


A Média feladata az lenne, hogy a kábel túl oldalán úlő hallgató, néző, fogasztó stb. a lehető legnyersebb formában kapja meg az információt, ahol a saját értékrendje alapján megrágja azt, és véleményt formáljon. Minden esetben, amikor egy riporter/műsor/Média a saját nézőpontjára formálja az anyagot, akkor ez a folyamat sérül, és emberek szájába adják saját véleményüket, ami szörnyű és erkölcstelen.


Sajnos tudom, hogy amiről beszélek az már rég nem így működik, de azért ez a riport erősen rugja ezeket az elveket.

2020. jan. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
55%
16:46: "normális hangnem" alatt nem az alkalmanként erős szóhasználatot értem (szerintem az még belefér, én magam is lepancsereztem Karácsonyt), hanem a kerek mondatokban megfogalmazott, többé-kevésbé kielégítő válaszokat. Ez szerintem nem hibádzott, a kérdező mégis picsogott, hogy ezek a csúnya gonosz fideszesek "képtelenek normális válaszokat adni", meg persze jött az elmaradhatatlan trollozás is.
2020. jan. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
38%

A 12-es vagyok.

Szeretném megelőzni, hogy összevesszünk az "ellenőrzés" szó jelentésén, így bevezetném a "számonkérés" szó használatát. Szóval: a médiának bizony van konkrétabb feladata is az objektív tájékoztatásnál, mégpedig a hatalom számonkérése. Ezt sokan félreértik: nem csak a kormányon lévők, hanem mindenki a hatalom részének tekindentő, aki döntéshozói pozícióban van (akkor is, ha nem az éppen kormányzó párthoz kötődik), vagy csak aspirál a döntéshozói pozícióra. A médiának kutya kötelessége számonkérni ezeknek az embereknek a tetteit és ígéreteit, s hazugságaikkal is szembesítenie kell őket. (A királyi tévével az a legnagyobb baj, hogy ezt csak ellenzéki politikusok esetében teszi meg.)

Tahát lehet, hogy Karácsony nem fideszes, de Budapest főpolgármestereként így sem kis hatalom összpontosul a kezében - neki is kijárnak tehát a kellemetlen kérdések. Egyébként itt is jól vizsgázott a kommunikációs készsége, jól leszerelte a rutintalan riporternőt, s lám, még a te rokonszenvedet is elnyerte. (Gondolom, te voltál a 16:58-as válaszadó.) Kétségkívül jobban kommunikál, mint Tarlós, bár én a hangosbeszélős történetet nem keverném ide, mert ott nem egy újságíró "kérdezte" az öreget, hanem egy politikustársa provokálta.

2020. jan. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 Dr. Erdős László válasza:
74%

1.)

Az M1 közpénzből működik, azaz a mi adóforintjainkból tartják el, és a törvények szerint elfogulatlan és objektív tájékoztatás lenne a feladata. Szomorú, hogy az M1 munkatársai az észak-koreai állami média szintjére süllyedtek.


2.)

Mészáros Kata szánalmas akciója kontraproduktív. Az értelmesen gondolkodó jobboldaliakat is taszítja egy efféle "interjú." Akik középen állnak, vagy ingadoznak, azok pedig tutira Karácsony Gergellyel fognak szimpatizálni ezek után.

2020. jan. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
29%
#9: Majd 2014-ben... Majd 2018-ban... Majd 2022-ben... Miért is van megint Déjà vu érzésem?! :D
2020. jan. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!