Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kedves Fideszesek. Mi a...

Kedves Fideszesek. Mi a véleményetek a Mészáros Kata kontra Karácsony Gergely interjúról? Ti nem érzitek a szekunder szégyenérzetet, miközben hallgatjátok?

Figyelt kérdés

2020. jan. 22. 02:11
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
76%

"Sok facebookozás, kevés érdemi cselekvés jellemzi egyelőre a főpolgármesteri működését."

Írd le kérlek, hogy Tarlós az első ciklusának első száz napjában miket csinált. Biztos rengeteget és emlékezeteset, ezért jól össze tudod vetni Karácsony első száz napi teljesítményével!


"Az én kerületemben se volt hatékonyabb: Zugló egy tapodtat se mozdult előre az ő öt éve alatt."

Mondjuk de. A Papcsák által hátrahagyott hatalmas adósságot pl. ledolgozta, és a fideszes hazugsággal szemben nem kevés többlettel adta át a kerületet. Másfelől ő nem nagyon tudott olyan intézkedéseket végrehajtani, amiket nem szavazott meg a képviselő testület, így tessék a fideszes elvtársakra haragudni!


"Egyébként úgy gundolom, a sajtó feladata a hatalom ellenőrzése (igen, a főpolgármesteri hatalom ellenőrzése is)"

Ebben maximálisan egyetértek veled, de kiegészíteném annyival, hogy igen, kormánypárti képviselők, miniszterek, és maga, Orbán Viktor esetében is. Sajnos ott inkább csak alákérdezés történik.

Én magam is örültem volna, ha a riporternő színvonalas kérdéseket tesz fel: mi szükség volt erre, miért csak ennyi, mért pont így, stb., de első pillanattól kezdve elfogult agresszív és rosszhiszemű propagandaszócső.


És talán egy főműsoridőbe nem egy rutintalan nevesincs droidot kéne tenni, hanem egy profi embert. Egy közmédiától ezt joggal várom el. Egy magántévé ott szúrja el, ahol akarja, a saját pénzével játszik, a köztévét viszont az adófizetők pénzéből tartják fenn.

De ki is ez a droid?

A köztévé ugyanis nem sokat árul el róla, nem sokat tudni a múltjáról, karrierjéről, tanulmányairól, ő maga meg pláne...


Annyi azonban kiderült, hogy korábban a magántulajdonban lévő, de hatalmas fidesz-önkormányzati közpénzt kapó (abból fenntartott) századrangú Rákosmente TV Z-kategóriás műsorvezetője, aki nem mellesleg a rákosmentei kultúráért és oktatásért felelős fideszes alpolgármester felesége is. Gondolom, nem úgy lett az alpolgármester felesége, hogy az meglátta a tévében, hogy milyen okos, intelligens nő... hanem inkább azért lett ennek a csatornának a műsorvezetője, és így kapott valamennyi pénzt, mert nem kevés önkormis támogatást adtak. Ez egy kicsit nekem egyfelől korrupciógyanús is, másfelől meg hát szánalmas is. Bár megértem, hogy a tehetségtelen csajszi gyerekkori álmát megvalósította, csak hát nem ártott volna, ha ezért meg kellett volna neki is küzdenie, úgy, mint egy átlag embernek. Akkor talán még tudása is lett volna, és nem csinált volna magából ország-világ előtt hülyét.

2020. jan. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
57%

Én egyáltalán nem Tordai Bencés - Tarlós megafonos párhuzamot hoznám fel itt, mert Tordai vitára Karácsony-Tarlós vitára hívta ki Tarlóst egy rendezvényén, de mindegy. Bár ha már szóba került, korábban Tarlós annak idején maga is érvelt mindenhol, hogy a főpolgármesternek kutya kötelessége kiállnia a legesélyesebb jelölttel nyilvános vitára, és aki nem teszi, az egy gyáva...


Én inkább a Kálmán Olga - Tarlós riportot hasonlítanám össze ezzel a Mészáros Kata - Karácsony Gergely "micsodával".


Hol személyeskedett, hol ellenségeskedett volt itt agresszív Kálmán Olga?! Hol vágott úgy bele a Tarlós nagyon is akadozó, vontatott beszédébe? Tényleg olyanokat kérdezett, amikre bárki joggal kíváncsi, és valóban a köz(emberek nagy rétegének) véleményét kérdését közvetítette. De hát Tarlósnak ez nem tetszett. Ő sértegetett, alpári stílusba ment át, ami amúgy is mindig is jellemző volt rá amúgy.


Szóval tessék összehasonlítani az újságíróként fideszes szimpatizánsok részéről sokat szidott Kálmán Olga riportot Mészáros Katáéval!

https://www.youtube.com/watch?v=XLsq-ChXwfg

2020. jan. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
46%

#31 Két dologra reagálok, a többiben úgyis egyetértünk.

Nem igazán értem, miért kéne neked legírnom, hogy Tarlós mit csinált 9 évvel ezelőtt. (Egyébként ha csak annyit csinált, hogy egyszer kifújta az orrát, már azzal is többet tett, mint Karácsony.) Én azt hittem, Karácsony azért akarta mindenáron leváltani Tarlóst, mert úgy gondolta, hogy meg fogja tudni haladni Tarlós teljeseítményét. Sajnálattal veszem tudomásul tévedésemet.

Zugló: az sehova nem vezet, ha a világképünkkel ellentmondásba kerülő tényeket hazugságnak ("féknyúznak") állítjuk be (ez az attitűd ugyebár magától Orbántól sem áll távol). Azt azért korántsem csak a KESMA termékei írták meg, hogy Zugló hitelekből tengődik. A zuglói képviselőtestület kétségkívül megosztott volt, nem volt többsége Karigeriéknek, természetszerűleg tehát gyakran kényszerült kompromisszumra a polgármester. Ez azonban nem jelenti azt, hogy Karigeri nem egy erélytelen, megalkuvó pancser, aki gyáván asszisztált azokhoz a folyamatokhoz, amelyek a főváros legnagyobb botránykerületévé tették Zuglót. (Cserébe legalább nem eszközölt komoly fejlesztéseket sem a kerületben, hacsak a kétes értékű Pillangó parkot nem vesszük annak...) Mellesleg remélem, a baloldal nem csak azért ragaszkodik a demokráciához, mert így mindig van kit (ti. a folyton szabotáló, csúnya gonosz ellenzéket) hibáztatni a kudarcokért. Persze lehet kárhoztatni a fideszeseket itt is, de azt azért szögezzük le, hogy Karigeri - saját bevallása szerint - jobban tartott a zuglói MSZP-maffiától, mint a fideszes frakciótól. Ami, ha pl. Sápi Attila sorsára gondolunk, végülis érthető...

2020. jan. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
100%
Először is: jobboldali vagyok, de nem fideszes. Másodszor: szégyen, ami a közmédiában megy. Harmadszor: sok mindennel (családtámogatások, határzár, stb.) egyetértek, de elfogadhatatlan számomra a kormányzás pökhendi stílus és a mérhetetlen nagy korrupció. Negyedszer: tragédia, hogy mindezek ellenére nincs alternatíva mindazon értelmes és tisztességes állampolgárok számára, akik elvből elutasítják a baloldali és a neoliberális politikát.
2020. jan. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
100%
#34 Ha nem is értek veled mindenben egyet, de azt becsülöm, hogy ködösítés nélkül, egyenesen tudsz válaszolni.
2020. jan. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
Valahol igaz rá ez az elanyátlanodott Tarlós duma de megvan a magáhozvaló dörzsölt esze-csak tipikus libikóka politikát csinál-várja mindig a jobb lehetőséget pályát tévesztett-tengerésznek kellett volna mennie...
2020. jan. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
45%

Karigeri talán még szimpatikus is lenne hétvégent van egy ablaktisztítós erdélyi srcá a váci utcában ő az utcai alteregója...:)lehet nevetni...

De amit nagyon elba folyózott Kari:első nap miatta baleseteztünk a hóban mert reggel 6kor nemvolt letakarítva-továbbpasszolta a dumát h hát elég lesz az délután is...

második:ami monro ferihegy stb felől megy a vonat zuglón keresztül a nyugatiba-álla dzsuva halomszámra hetek hónapok ota(választások alatt is!) a vonatöltés mellett zuglóban-ott ahola kerepesire rákanyarodikaz út a vonat alatt-ott nem tettek semmit...tehát azért van mit fejleszteni Karinak-am szimpatikus lenne-mint politikus-ha van olyan...

2020. jan. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
40%

#37 A helyzet az, hogy akár hiszed, akár nem:

NEM a főpolgármester feladata kiadnia az utasítást a hótakarítóknak, hogy most már menjenek, hanem az FKF igazgatójának, aki épp azzal volt elfoglalva e helyett, hogy Mészárossal kössön drágán egy hosszú lejáratú szerződést Karácsony utasítása ellenére. Karácsony e két dolog miatt azonnali hatállyal ki is rúgta.


Igen, ha már elhúzódott a hótakarítás, akkor bizony csak később lehet, mert azok az ezeréves hókotrók csak nagyon lassan tudtak menni, így jobban fenntartották volna a közlekedést, ha korábban indulnak, tehát több kárt okoztak volna, mint hasznot.


De nem várom, hogy ezt megértsd.

2020. jan. 29. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
40%
előttünk az úton körösi csoma sándor mások is baleseteztek az első el nem takarított hó miatt idén télen(egy fekete mercis...)
2020. jan. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
40%
ha már sokan állást foglaltak,akkor azt írom a szívemben balos vagyok de eszemmel azt mondom az a jó amit a jobboldal csinál-ha már nyílt lapokkal..de leginkább a szánhúzos példa:a két vezérkutyát berakják a hámban akkor összefogva húzzon mindkettő és suhanjon az a szán végre!!!
2020. jan. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!