Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak én nem bízok fiatal...

Csak én nem bízok fiatal létemre a Momentumban?

Figyelt kérdés

21 éves nagyvárosi egyetemista vagyok, magamat nemzeti liberálisnak mondanám... mégis valamiért taszító számomra párt.

A tagjai, a megjátszott mozdulataik, hogy semmit nem tudnak az átlag magyarokról, a többségük külföldön szocializálódott internacionalista gondolkodású, aki megvet mindent aki nem "trendi".


A hazafias, de progresszív fiatalok kire szavaznak?



2020. jan. 24. 21:33
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
73%
Én sem szimpatizálok velük több okból. A vezetőik vagy nagyon naivak s nem valók vezetőnek vagy mások zsebébe vannak. Cseh Katalin elfogadta az eu parlamentben, hogy hordják a migránsokat európába, a dk-s képviselők is nemmel szavaztak(pont annyi szavazattal bukott meg), olyan kijelentése volt, hogy a NATO-t akarja Magyarországra küldeni, hogy tegyenek rendet(egy szervezetet ami azért alakult, hogy megvédje tagállamait), Donáth Anna meg András szlovák és román testvérpárjait támogatja a magyarokkal szemben meg olyan kijelentést tesz, hogy legyenek büszke szlovákok olyan szintű naivitás vagy seggnyalás, hogy fáj. Meg nem tudom kitől van ennyi pénzük.
2020. jan. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
36%
#11 szépen felmondtad a fideszes propagandát.
2020. jan. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
53%
#12: hát akkor hajrá, te meg mondd fel a momentumos propagandát. :)
2020. jan. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
52%

Nekem sem nagyon egyezik a nézetem velük.

És, hogy őszinte legyen nem nagyon tudok javaslatot, hogy kire is lenne érdemes szavazni.

2020. jan. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
27%
#13: Csak egyetlen dologra reakció: még szép hogy a román és szlovák testvérpártjaikat támogatják, nem a fidesznek tövig benyaló határon túli magyar pártokat, akik ráadásul teljesen esélytelenek bármilyen választáson.
2020. jan. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
100%

Mintha a fejemből szóltál volna, én is jobboldali, nacionalista nézetet vallok, a magyarságot, nemzeti/történelmi kérdéseket illetően, akár a világpolitikát is ide véve, viszont a mindennapi élet terén, sokkal inkább szabad szellemű/ liberálisabb felfogású vagyok, főleg a szociális kérdéseket illetően. A Momentum szerintem is túlzottan egységes Európában gondolkodik, elvetve a nemzetállami önállóságra való hangsúly helyezést, ami külpolitikai értelemben (többek között) nagyon fontos lenne nekem.

Nagyon sajnálom, hogy egy ilyen párt sincs a mai magyar politikai életben (jobb közép). Így engem, egy párt sem tud képviselni, ezért erősen kérdőjeles, minden szavazásnál, hogy kire adjam a voksom (mivel állampolgári kötelességemnek érzem, hogy elmenjek szavazni)

2020. jan. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
34%

#11

A nagytőke támogatja őket,ugyanis őket képviselik.Innen van annyi pénzük

2020. jan. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 A kérdező kommentje:

#16

Sokan vagyunk így még ezzel.


Úgy gondolom, ha picit jobban érdekelte volna őket a nemzet, a hagyományok, és nem fogtak volna össze a dk-val, akkor fideszeseket is át tudtak volna csábítani, és egy erős fiatalos centralista-jobbközép pártként esélyük lehetett volna 2022re.

2020. jan. 24. 23:00
 19/50 anonim ***** válasza:

Igen, ennek én sem látom értelmét, miért kellett beállni gyakorlatilag a már így is elég sok pártot tömörítő magyar baloldalba? Kár értük, mert így nagyon sok hozzánk hasonló alapvetően nemzeti érzelmű, de liberálisabban gondolkodó ember szavazatát vesztették el, akik most tanácstalanul állnak. Jobb ötletnek tartottam volna Széchenyi példáját követni: összefűzni a hazafiasságot és a liberalizmus általi fejlődést. Sosem értettem, ezt a kizárólagosságot: ha jobboldali vagy, akkor poroszosan kövesd minden téren ezt, mondj le a másképp gondolkodásról, ha meg baloldali, akkor a hazád, nemzeted előnyben részesítéséről. Ha ő már megvalósította az ötvözést, mi miért ne tehetnénk? Örülök neki, hogy nem csak én gondolkodom hasonlóképpen.

#16

2020. jan. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
39%

- semmit nem tudnak az átlag magyarokról

ezt mire alapozod?


- a többségük külföldön szocializálódott

kik konkrétan?


- internacionalista gondolkodású

ez mit jelent?


- megvet mindent aki nem "trendi"

erre valami pédát tudsz mondani?

2020. jan. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!